Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym ogrzewać
Autor Wiadomość
Szkrab
Starszy budowlaniec

Dołączył: 11 Sty 2017
Posty: 257
Wysłany: 2017-10-02, 19:01   

Czym grzać? Moim zdaniem najlepszą alternatywą są panele elektryczne oraz kominek. Moi znajomi mając dom szkieletowy 120 m2 w ubiegłym sezonie na ogrzewanie stracili łącznie 1700 zł i 1 m3 drewna do kominka. Bardzo zadowoleni są z ogrzewania elektrycznego gdyż jest proste i łatwe w obsłudze, a co najważniejsze gwarantuje komfortowe ciepło we wnętrzu. Ogrzewanie wykonywała im polska firma Eco Partner http://www.najtanszeogrzewanie.pl/ , która jest również producentem paneli. Polska jakość za dobrą cenę, a co najważniejsze szybkie terminy produkcji paneli o niestandardowym wymiarze.
 
     
REKLAMA 

Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 140
Wysłany: 2017-10-05, 09:22   

 
     
biguś 
Budowlaniec

Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 140
Wysłany: 2017-10-05, 09:22   

a czemu wybrali taki sposób ogrzewania??
Bardziej ekologiczne ogrzewanie to pompa ciepła.
 
     
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2017-10-05, 11:08   

marek_buduje napisał/a:
biguś napisał/a:
do ogrzewania można również stosować pellet. z tego co się orientowałem to jest to ekologiczne rozwiązanie.


eko? podczas spalania tego 'eko' produktu wytwarza się Tlenki siarki, Tlenki azotu, Tlenek węgla, Dwutlenek węgla CO2 i pył (zawieszony). dla porównania przy ogrzewaniu domu pompą ciepła nie wytwarzamy nic z wymienionych składników bo nie odbywa się proces SPALANIA.


Witam,

Spalanie pelletu uznawane jest za ekologiczne rozwiązanie ze względu na pochodzenie z biomasy. Biomasa uznawana jest za ekologiczne paliwo, ponieważ przyjmuje się, że do jej wytworzenia wykorzystywana jest taka sama ilość dwutlenku węgla, jaka powstaje przy jej spalaniu.
Jednak nie jest ona ekologicznym rozwiązaniem w kontekście emisji zanieczyszczeń w obrębie budynku. Podczas spalania każdego rodzaju biomasy wydzielają się trujące spaliny do otoczenia nieraz porównywalne do spalania konwencjonalnych paliw węglowych. Najbardziej ekologicznym rozwiązaniem ogrzewania budynku są pompy ciepła, w których nie występuje zjawisko spalania oraz gazowe kotły kondensacyjny. Emisja spalin z gazu w porównaniu do paliw stałych zawiera znacznie mniej dwutlenku węgla oraz nie posiada pyłów i sadzy.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
 
     
matron
Nowicjusz

Dołączył: 14 Wrz 2017
Posty: 33
Wysłany: 2017-10-06, 10:14   Pytanie o pompę

Słuchajcie, moi drodzy forumowicze, mam do Was pytanie tyczące się ogrzewania, więc liczę na Waszą pomoc. Właśnie jesteśmy z żoną w trakcie wyboru projektu domu i zastanawiamy się nad wyborem systemu grzewczego. Kusi mnie pompa cieplna, ale zastanawiam się czy może funkcjonować jako urządzenie grzewcze dodatkowe czy samodzielnie pokrywać potrzeby cieplne domowników. Długo trwało zanim zebraliśmy fundusze na postawienie domu, po drodze mieliśmy jeszcze kilka perypetii, ale wreszcie zamierzam przystąpić do działania. WIecie ,jak to jest, na budowę domu są potrzebne ogromne pieniądze, a w Polsce ciężko jest je zarobić, chyba że nielegalnie. Wyjechałem więc za granicę i kilka lat przepracowałem w Wielkiej Brytanii. Pracowałem głównie jako magazynier, i momentami bylo ciężko, ale zacisnąłem zęby i jakoś zarobiłem te kasę. Wracając do tematu, to w necie wyczytałem, iż cena pompy ciepła i koszty związane z jej instalacją, będą zwracać się przez kolejne kilkanaście lat. Niemniej, to inwestycja właśnie na wiele lat, a żona namawia mnie na pompę z Hewalexa - https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla/ . Co o tym sądzić?
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2017-10-10, 15:34   

oczywiście, że może funkcjonować jako samodzielne urządzenie grzewcze, tylko trzeba decydować się na gruntową pompę ciepła, gdyż taka daje nam gwarancję pełnej sprawności przy temperaturach -20 stopni. oczywiście należy też dobrać odpowiednią moc. jaką? to zależy od domu. można to łatwo policzyć - http://vikersonn.eu/kalkulator
 
     
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2017-10-16, 12:00   

Witam,

Pompa ciepła może być stosowana jako samodzielne źródło ciepła w budynku, więc nie wymaga stosowania dodatkowego pomocniczego źródła ciepła. Wspominał Pan o rozpoczynaniu budowy domu, więc warto już na tym etapie podjąć decyzję o wyborze pompy ciepła. Pozwoli to na dodatkowe oszczędności ze względu na brak budowy kominów spalinowych oraz oddzielnego pomieszczenia kotłowni. Jedynie gruntowe pompy ciepła wiążą się ze znacznymi kosztami inwestycyjnymi na wykonanie kolektorów gruntowych. Tańszą alternatywą jest zastosowanie powietrznej pompy ciepła, która pobiera energię cieplną bezpośrednio z otoczenia budynku.
Marka Junkers posiada w swojej ofercie zarówno gruntowe, jak i powietrzne pompy ciepła z rodziny Supraeco. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2017-10-30, 23:12   

tego typu pompy ciepła muszą być zawsze stosowane z dodatkowym źródłem ciepła! Najczęściej jest to po prostu grzałka elektryczna, ale nie można powiedzieć, że powietrzna pompa ciepła jest samodzielnym źródłem. co innego gruntowa, ta nie ma problemów z długotrwałym działaniem w temperaturach -20.
 
     
Marynak66
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 29 Mar 2017
Posty: 51
Wysłany: 2017-10-31, 22:29   

Zastanawiasz sie w jaki sposób możesz odmienić pokój swojego dziecka? A czy słyszałeś o czymś takim jak fototapety do pokoju dziecinnego? jeśli nie to koniecznie zajrzyj do sklepu dekowizja.pl i wybierz coś co na pewno spodoba się Twojemu małemu szkrabowi!
 
     
Reldereiak

Dołączył: 06 Lis 2017
Posty: 1
Wysłany: 2017-11-06, 01:56   

Hej wszystkim! Ostatnio napotkałem się na coś takiego jak zbiornik buforowy: http://www.noel.pl/ - ktoś się wcześniej z tym spotkał? Zapraszam do dyskusji :)
 
     
piotrek11
Nowicjusz

Dołączył: 16 Cze 2017
Posty: 39
Wysłany: 2017-11-06, 10:37   pellet

Też uważam, że drewno opałowe, jesion, cena za m3 wcale nie jest taka wysoka http://kampawood.com/sprz...etu-pellet.html. Na pewno jest bardziej ekologiczne niż ekogroszek.
 
     
biguś 
Budowlaniec

Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 140
Wysłany: 2017-11-15, 21:08   

tylko jak ktoś ma piec na pellet to chyba nie ma możliwości aby sadzić tam kawałek drzewa. Tylko musiałby mieć pellet z takiego drewna. A jest taki na rynku?
 
     
Wronka52
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 60
Wysłany: 2017-11-22, 09:03   

Ja w domu chce zamontować pompę ciepła, a jako drugie źródło ciepła, te bardziej wspomagające myślałam nad zamontowaniem kominka. Na https://kratki.com/pl/ogrzewanie-kominkowe-w-systemie-dgp/ czytałam, że jest to dobre źródło ciepła. A do końca nie ufam pompie, że da radę ogrzać całe mieszkanie. Poi za tym kominek pełniłby tez rolę dekoracyjną w domu. W artykule wszystko na temat ogrzewania kominkiem jest napisane od zasady działania po eksploatację kominka. Wydaje mi się, że połączenie tych dwóch rodzajów ogrzewania się opłaca. A wy jak myślicie?
 
     
biguś 
Budowlaniec

Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 140
Wysłany: 2017-11-25, 12:07   

znajomi mają pompę i bez problemu daje radę ogrzać dom. Jak będzie dobrze dobrana to nie będzie problemów z ogrzaniem domu.
 
     
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2017-11-28, 15:29   

marek_buduje napisał/a:
tego typu pompy ciepła muszą być zawsze stosowane z dodatkowym źródłem ciepła! Najczęściej jest to po prostu grzałka elektryczna, ale nie można powiedzieć, że powietrzna pompa ciepła jest samodzielnym źródłem. co innego gruntowa, ta nie ma problemów z długotrwałym działaniem w temperaturach -20.


Witam,

Miałem na myśli, że przy wyborze pompy ciepła nie potrzeba stosować dodatkowego kotła gazowego lub kotła na paliwo stałe. Pompa ciepła zasilana jest energią elektryczną, więc większość pomp ciepła (zarówno gruntowych lub powietrznych) posiada wbudowany dogrzewacz elektryczny. W pompach powietrznych dogrzewacz elektryczny stosowany jest do pracy urządzenia w temperaturze poniżej -20oC. Należy jednak wspomnieć, że występowanie takiej temperatury w zależności od regionu wynosi statystycznie od kilku godzin do kilkunastu dni. Koszty ogrzewania prądem będą wtedy na bardzo niskim poziomie, więc nie jest opłacalny zakup dodatkowego kotła na inne paliwo.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
 
     
biguś 
Budowlaniec

Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 140
Wysłany: 2017-12-02, 23:20   

dwa rodzaje ogrzewania to podwójne koszta budowy takiej instalacji. A przy budowie domu każdy chce aby ograniczyć koszty.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13