Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym ogrzewać
Autor Wiadomość
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2018-06-18, 08:20   

biguś napisał/a:
węgiel nie jest ekologicznym rozwiązaniem. pellet już szybciej. Jakby szukać ekologicznych rozwiązań to lepiej patrzeć na pompę ciepła lub ogrzewanie gazowe.


Witam,

Spalanie pelletu nie jest całkowicie ekologicznym rozwiązaniem w kontekście emisji zanieczyszczeń w obrębie budynku. Podczas spalania każdego rodzaju biomasy wydzielają się do otoczenia trujące spaliny nieraz porównywalne do spalania konwencjonalnych paliw węglowych. Biomasa uznawana jest za ekologiczne paliwo, ponieważ przyjmuje się, że do jej wytworzenia wykorzystywana jest taka sama ilość dwutlenku węgla, jaka powstaje przy jej spalaniu. Kotły na pellet nie są bezobsługowe. Pellet należy magazynować, zasypywać kocioł oraz czyścić kocioł z popiołu.
Z obecnie wykorzystywanych rozwiązań ogrzewania najbardziej ekologicznym oraz całkowicie bezobsługowym rozwiązaniem ogrzewania budynku są pompy ciepła, w których nie występuje zjawisko spalania oraz kotły na gaz ziemny lub LPG. Emisja spalin z gazu w porównaniu do paliw stałych zawiera znacznie mniej dwutlenku węgla oraz nie posiada pyłów i sadzy. Więcej informacji o wyżej wymienionych produktach można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem infolinii: 801 900 810.
W razie pytań, pozostaję do dyspozycji

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
 
     
REKLAMA

Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 65
Wysłany: 2018-06-25, 13:03   

 
     
Solnijeszjak
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 65
Wysłany: 2018-06-25, 13:03   

Czytałam,że najbardziej opłacalne jest ogrzewanie gazowe i że jest ekologiczne. Ja mam taki plan żeby założyć ogrzewanie w caym domu od piwnicy ale poza poddaszem i tam zrobić część letnią. Wstawie tam tylko jakieś dodatkowe dogrzewanie np Handy Heater Widziałam go na stronie https://www.ceneo.pl/51750889 i może mi powiecie co o nim sądzicie? Czy to dobra cena za niego i czy rzeczywiście igrzeje 20 mkw?
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2018-06-27, 19:57   

Solnijeszjak napisał/a:
Czytałam,że najbardziej opłacalne jest ogrzewanie gazowe i że jest ekologiczne.


w takim razie niestety trafiłeś na nieprawdziwą informację. gaz nie jest w żadnym stopniu ekologiczny, przecież to jest paliwo, które się spala i które emituje dwutlenek węgla. nie wspomnę już o samym procesie wydobywania i transportu gazu, które również jest bardzo szkodliwe dla środowiska. jedyną alternatywą którą obecnie widzę to w pełni ekologiczna pompa ciepła
 
     
dowern 
Nowicjusz

Wiek: 39
Dołączył: 09 Gru 2017
Posty: 23
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2018-07-19, 14:54   

Nie ma co. Ja lubię palić drewnem, ale że nie mam za dużo czasu na ciosanie drewna. To zakupiłem sobie bardzo fajną łuparkę do drewna, trochę o nich poczytałem na stronie https://forsplit.pl/pol_m_Luparki-do-drewna_Luparki-swidrowe-150.html i stwierdzam, że to bardzo dobry zakup dla zapracowanych ludzi!
 
     
buziakowo
Nowicjusz

Dołączył: 19 Lip 2018
Posty: 4
Wysłany: 2018-07-19, 19:55   

Oj tak, ja też lubię palić drewnem :)
 
     
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2018-07-20, 12:00   

marek_buduje napisał/a:
Solnijeszjak napisał/a:
Czytałam,że najbardziej opłacalne jest ogrzewanie gazowe i że jest ekologiczne.


w takim razie niestety trafiłeś na nieprawdziwą informację. gaz nie jest w żadnym stopniu ekologiczny, przecież to jest paliwo, które się spala i które emituje dwutlenek węgla. nie wspomnę już o samym procesie wydobywania i transportu gazu, które również jest bardzo szkodliwe dla środowiska. jedyną alternatywą którą obecnie widzę to w pełni ekologiczna pompa ciepła


Witam,

Oczywiście, że podczas spalania gazu wydziela się dwutlenek węgla, lecz w znacznie mniejszej ilości, niż przy spalaniu paliw stałych. Występuje również znacznie niższa emisja tlenku węgla, związków siarki i azotu, oraz praktycznie nie występuje emisja pyłu do atmosfery. Jak już Pan wspomniał jedynym w pełni ekologicznym rozwiązaniem ogrzewania budynku jest pompa ciepła, lecz gazowe kotły kondensacyjne można również uznać za bardziej ekologiczną alternatywę dla wszelkiego rodzaju kotłów na paliwa stałe. Gazowe kotły kondensacyjne pracują przy niższych parametrach pracy z wyższą sprawnością, więc dzięki temu emitowana jest mniejsza ilość zanieczyszczeń do atmosfery.
Przy okazji chciałbym polecić pompy ciepła z rodziny Bosch Compress oraz gazowe kotły kondensacyjne Cerapur. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o naszych produktach, zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: https://www.junkers.pl/produkty/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
 
     
l56
Wszechwiedzący

Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 1119
Wysłany: 2018-07-23, 21:05   

Ekogroszek jest ok. Można go tanio kupić tutaj https://kuppanwyngiel.eu . Ja zazwyczaj wybieram ekogroszek workowany, żeby się nie paprać z tym luzem. Jest bardziej praktyczny, a różnica w cenie groszowa.
 
     
mazi88 
Nowicjusz

Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 27
Wysłany: 2018-07-24, 08:53   

jak ktoś buduje nowy dom to lepiej niech rozgląda się za ekologicznymi rozwiązaniami takimi jak np pompa ciepła lub gaz a nie ekogroszek który eko tak do końca nie jest i pewnie prędzej niż później również będzie zakazywany.
_________________
kuzniawsiodelku.pl
 
     
rejtan
Nowicjusz
rejtan

Dołączył: 26 Lip 2018
Posty: 5
Wysłany: 2018-07-26, 16:32   

Czy ktoś z Was ma ogrzewanie podłogowe? Czy sprawdza się w domu?
 
     
Yremx
Budowlaniec

Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 184
Wysłany: 2018-07-30, 12:04   

lilla09 napisał/a:
Niezawodny kocioł na drewno producenta atmos to pewność, bezpieczeństwo i bezproblemowe użytkowanie nawet przez wiele lat. Inwestując w dobrej jakości kocioł zadbasz o to, by Twoim domownikom było ciepło i komfortowo nawet w trakcie srogiej zimy.


Przy czym korzystając z drewna do ogrzewania zawsze warto pamiętać o tym, że trzeba je odpowiednio dobrze wysuszyć – inaczej duża część tej energii, która mogłaby grzać zamiast tego będzie przeznaczona na odparowanie wody. Jest parę sposobów, które warto znać. Opisane zostały tutaj: https://kratki.com/pl/jak-szybko-wysuszyc-drewno-kominkowe/ jeżeli kogoś to interesuje. A powinno zainteresować tych, którzy chcą efektywnie i ekonomicznie palić w domu drewienkiem.
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2018-08-07, 11:09   

rejtan napisał/a:
Czy ktoś z Was ma ogrzewanie podłogowe? Czy sprawdza się w domu?


Sprawdza się, tylko doprecyzujmy jakie i z czym połączone. Wodne ogrzewanie podłogowe oznacza najbardziej wydajny sposób ogrzewania. Promieniowanie cieplne rozchodzi się z dużej powierzchni i tym samym, przy dobrym projekcie i wykonaniu, otrzymujemy wysokie temperatury w pomieszczeniach, bez konieczności rozgrzewania wody w układzie powyżej 45st. C. Gwarantuje to oszczędnosci w rachunkach i jak najlepszą współpracę z pompą ciepła.
 
     
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2018-08-20, 12:57   

rejtan napisał/a:
Czy ktoś z Was ma ogrzewanie podłogowe? Czy sprawdza się w domu?


Witam,

Praktycznie w każdym przypadku warto zastosować ogrzewanie podłogowe. Takie rozwiązanie pozwoli na obniżenie kosztów ogrzewania, zwłaszcza przy współpracy z gazowymi kotłami kondensacyjnymi oraz pompami ciepła. Ogrzewanie podłogowe cechuje się również lepszym rozkładem temperatury w pomieszczeniu. W odróżnieniu od ogrzewania grzejnikowego opartego na zjawisku konwekcji, ogrzewanie podłogowe jest bardziej komfortowe dla człowieka, ponieważ wyższa temperatura jest przy podłodze, a niższa jest na poziomie głowy. Jest to także dobre rozwiązanie dla osób posiadających alergię. W tradycyjnym ogrzewaniu grzejnikowym powietrze porusza się wymuszonym ruchem poprzez konwekcję, co może powodować unoszenie się kurzu oraz mikroelementów. Ogrzewanie podłogowe emituje ciepło za pomocą promieniowania.
Jeżeli są Państwo zainteresowani tematem pomp ciepła lub kotłów kondensacyjnych, zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: http://www.buderus.pl/pro...orie-produktow/
W razie pytań lub wątpliwości, pozostaję do dyspozycji.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
 
     
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2018-08-30, 12:31   

mazi88 napisał/a:
jak ktoś buduje nowy dom to lepiej niech rozgląda się za ekologicznymi rozwiązaniami takimi jak np pompa ciepła lub gaz a nie ekogroszek który eko tak do końca nie jest i pewnie prędzej niż później również będzie zakazywany.


Witam,

Przy okazji budowy nowego domu warto zastanowić się nad najbardziej ekonomicznym oraz komfortowym rozwiązaniem ogrzewania budynku. Niektóre rozwiązania jak pompy ciepła, mimo wyższych początkowych kosztów ogrzewania, pozwolą na znaczne oszczędności w każdym kolejnym sezonie grzewczym. Wraz z wyborem pompy ciepła warto zastanowić się również nad zastosowaniem ogrzewania podłogowego. Rekomendujemy to rozwiązanie, ponieważ pompa ciepła pracuje znacznie wydajniej przy niższych parametrach pracy instalacji CO. Warto zastanowić się także nad zastosowaniem wentylacji mechanicznej z rekuperatorem, dzięki której w budynku będzie zawsze świeże powietrze oraz dzięki odzyskowi ciepła obniżą się koszty ogrzewania budynku.
W ofercie marki Buderus znajdują się sprawdzone pompy ciepła z rodziny Logatherm oraz centrale wentylacyjne Logavent. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o naszych produktach zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
 
     
Patrikson
Wszechwiedzący

Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 549
Wysłany: 2018-09-10, 11:26   

Ja postawiłem na gruntową pompę ciepła bezpośredniego odparowania i nie żałuję. Wszystko działa bardzo dobrze i gwarantuje mi odpowiednią temperaturę w domu. Jakby ktoś był zainteresowany takim urządzeniem to polecam firmę Fonko, która zajmuje się dystrybucją takich urządzeń od wielu lat.
_________________
Domy Szkieletowe Małopolska
 
     
biguś 
Budowlaniec

Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 140
Wysłany: 2018-09-11, 20:25   

Patrikson napisał/a:
Ja postawiłem na gruntową pompę ciepła bezpośredniego odparowania i nie żałuję. Wszystko działa bardzo dobrze i gwarantuje mi odpowiednią temperaturę w domu....


Jaki był koszt montażu pompy??
Jaką temperaturę masz w domu??
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12