Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym ogrzewać
Autor Wiadomość
peleq 
Ekspert

Wiek: 37
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 462
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-07-27, 10:52   

Uważam, że również kominek może być dobrym sposobem na dogrzanie w domu. Warto zajrzeć sobie do kominki z kamienia warszawa, jeśli interesuje was oferta kominków z kamienia. Dostępna u nich oferta, moim zdaniem może być naprawdę godna polecenia.
_________________
Malarnia Proszkowa
 
     
REKLAMA

Dołączył: 12 Lip 2017
Posty: 209
Wysłany: 2017-08-01, 01:11   

 
     
frond
Starszy budowlaniec

Dołączył: 12 Lip 2017
Posty: 209
Wysłany: 2017-08-01, 01:11   

Jeśli mówimy o dogrzaniu domu to lepiej się sprawdzają wymienniki ciepła firmy Bartosz . Przede wszystkim nie generują dodatkowych kosztów, wręcz przeciwnie - umożliwiają zaoszczędzić na ogrzewaniu
 
     
jorgin 
Ekspert

Dołączył: 19 Maj 2017
Posty: 424
Wysłany: 2017-08-04, 16:50   

Całkiem niedawno sama zastanawiałam się nad wyborem odpowiedniej pompy, zupełnie nie wiedziałam na co zwrócić uwagę. Pomógł mi bardzo poradnik zawarty w tym serwisie: http://doborpompy.pl/pompy-do-co/. Odpowiada bardzo szczegółowo na wszystkie pytania dotyczące tego sprzętu.
 
     
mazi88 
Nowicjusz

Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 27
Wysłany: 2017-08-09, 09:42   

i jaka pompa została wybrana?? Gruntowa czy powietrzna?
_________________
kuzniawsiodelku.pl
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2017-08-12, 21:00   

oby gruntowa, bo z powietrznymi przy dużych mrozach jest problem...
 
     
Pierot-heating
Nowicjusz

Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 15
Wysłany: 2017-08-25, 09:22   

Jeżeli chodzi o ogrzewanie domu, to moim zdaniem najlepszą opcją jest pompa ciepła, która niesie za sobą same korzyści finansowe jak i jest bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem, naprawdę warto to przemyśleć.
_________________
http://allegro.pl/listing...Product&order=m
 
     
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2017-09-12, 12:07   

Witam,

Zgodzę się, że w przypadku wysokich mrozów znacznie bardziej stabilnym rozwiązaniem jest zastosowanie gruntowej pompy ciepła, lecz powietrzna pompa ciepła też będzie pracować bez problemu. W zależności od modelu, poowietrzna pompa ciepła pobiera ciepło niskotemperaturowe do temperatury zewnętrznej nawet -20⁰C, natomiast jeżeli temperatura spadnie niżej, ogrzewanie będzie realizowane wyłącznie za pomocą dogrzewacza elektrycznego. W zależności od regionu taka sytuacja może mieć miejsce od kilku godzin do kilkunastu dni w ciągu sezonu grzewczego.
Przy okazji polecam pompy ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/pro...w/pompy-ciepla/
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
 
     
biguś 
Budowlaniec

Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 140
Wysłany: 2017-09-12, 21:52   

do ogrzewania można również stosować pellet. z tego co się orientowałem to jest to ekologiczne rozwiązanie.
 
     
preston
Nowicjusz

Dołączył: 19 Wrz 2017
Posty: 4
Wysłany: 2017-09-19, 23:42   

Ja ostatnio po zobaczeniu oferty http://www.kominki-elmes....e-na-pelet.html stwierdzilem, ze kupno piecu na pellet bedzie idealnym wyjsciem bo i nie jest mega szkodliwie i nie jest mega drogo, a ocieplanie jak ocieplanie swoja role spelnia ;)
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2017-09-20, 15:36   

biguś napisał/a:
do ogrzewania można również stosować pellet. z tego co się orientowałem to jest to ekologiczne rozwiązanie.


eko? podczas spalania tego 'eko' produktu wytwarza się Tlenki siarki, Tlenki azotu, Tlenek węgla, Dwutlenek węgla CO2 i pył (zawieszony). dla porównania przy ogrzewaniu domu pompą ciepła nie wytwarzamy nic z wymienionych składników bo nie odbywa się proces SPALANIA.
 
     
Tchsystem_pl
Nowicjusz

Dołączył: 23 Wrz 2017
Posty: 10
Wysłany: 2017-09-23, 08:45   

Witam Wszystkich na forum. Jeżeli chodzi o ogrzewanie domu, to mamy kilka alternatyw,w tym ekogroszek lub tradycyjne paliwa w zależności już od tego jako kocioł posiadamy oraz jaka przyjmiemy koncepcję.
 
     
biguś 
Budowlaniec

Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 140
Wysłany: 2017-09-25, 21:10   

ale tak nie można porównywać ogrzewania w którym jest proces spalania z pompą ciepła.
tak samo można powiedzieć że fotowoltaika jest lepsza niż pellet bo tutaj też nie ma spalania.
 
     
matron
Nowicjusz

Dołączył: 14 Wrz 2017
Posty: 33
Wysłany: 2017-09-27, 08:47   Ogrzewanie

A ja z kolei zdecydowałem się na ogrzewanie kominkiem i jestem bardzo zadowolonym. Musicie zdawać sobie sprawę, że tylko kominek jest w stanie w mieszkaniu ogrzać kilka pomieszczeń. Koza czyli piec wolnostojący jest dobrym rozwiązaniem, ale trzeba minimum dwóch, trzech kóz, żeby ogrzać na przykład dom. Przy okazji chciałem się też poradzić odnośnie...kratki kominkowej. Muszę ją wymienić i znalazłem coś takiego - https://kratki.com/sklep/pl/produkt/1341/kratka-okragla-czarno-srebrna-fi-125 . CO sądzicie na ten temat? Jeśli jesteście w stanie odpowiedzieć, będę wdzieczny.
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2017-09-28, 11:46   

biguś napisał/a:
ale tak nie można porównywać ogrzewania w którym jest proces spalania z pompą ciepła.
tak samo można powiedzieć że fotowoltaika jest lepsza niż pellet bo tutaj też nie ma spalania.


no tak, ale fotowoltaika nie służy do ogrzewania więc co to za porównanie? i w drugą stronę - dlaczego nie można porównywać kotła spalinowego i pompy ciepła? można. jedno i drugie ogrzeje dom pytanie jakim kosztem dla środowiska i naszej kieszeni
 
     
Adreas76 
Budowlaniec

Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2016
Posty: 177
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-09-29, 13:25   

Ja ogrzewam całe mieszkanie kominkiem. Da się, ale troche problematyczne, bo w połowie dnia nie ma ciepłej wody ;/
_________________
Najwyższa jakość usług, szybka realizacja, tylko u nas: http://instalacje-amsprojekt.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13