Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pellet czy ekogroszek
Autor Wiadomość
Mareks
Nowicjusz

Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 26
Wysłany: 2013-10-31, 22:38   Pellet czy ekogroszek

Do tej pory ogrzewamy ekogroszkiem , teraz chcemy zmienić instalacje na pellet. To znaczy żona chce ja chciałbym porównać wartości .
 
     
REKLAMA

Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 1
Wysłany: 2013-11-01, 18:01   pellety

 
     
marlllena

Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 1
Wysłany: 2013-11-01, 18:01   pellety

pellety są zdecydowanie lepsze - nie brudzą jak ekogroszek, są tańsze, polecam stosowanie takich pelletów jak Olimp czy Lava - są ekologiczne, dobre i dla środowiska, i dla portfela :)
 
     
Ligeroo_pl
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 88
Wysłany: 2013-11-04, 13:27   

Moim zdaniem ekogroszek,ale też zależy od tego jaki kocioł,model oraz moc posiadamy. Warto zawsze podać zadając takie pytanie,również powierzchnię grzewczą naszego domu.
_________________
http://www.immobilier-72.webself.net/
 
     
Andrzej Wysocki

Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 2
Wysłany: 2013-11-27, 13:28   

Witam!

Pellet jest to ekologiczne paliwo wykonane z biomasy zaliczane do najbardziej efektywnych źródeł energii cieplnej.

Ilość popiołu to mniej niż 0.5% masy spalonego pelletu! Jest to czynnik bardzo istotny dla użytkownika.
Pellet to czystość pieca i kotłowni. Nie musimy co chwila wybierać z niego popiołu. Popiołem pozostałym po spaleniu pelletu można nawozić ogródek, a więc znika
nam konieczność utylizacji odpadu w postaci popiołu. W przypadku ekogroszku jest to niemożliwe - jest toksyczny dla środowiska.
Po spaleniu 1 tony pelletu Stelmet LAVA pozostanie ok. 3,5 kg popiołu, natomiast OLIMPU – ok. 2,4kg. Porównując te dane z ekogroszkiem, z którego po spaleniu 1 tony pozostaje aż 90kg popiołu!

Firma Stelmet produkuje Pellet najwyższej jakości. Jasny kolor jest wynikiem użycia do produkcji wyłącznie drewna z drzew iglastych (sosna, świerk)
Nasz pellet jest wytwarzany na nowoczesnej linii produkcyjnej - suszarnia bębnowa została zastąpiona suszarnią taśmową, w której temperatura suszenia wynosi tylko 100˚C,
co pozwala uniknąć nadpalenia materiału i wypalenia lepiszcza.

Pozdrawiam i zachęcam do zadawania pytań
_________________
Andrzej Wysocki
_____________________________
eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP
 
     
PieceMans_pl
Budowlaniec

Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 148
Wysłany: 2013-12-16, 13:04   

Ja swego czasu używałem jako paliwa ekogroszku i mogę tylko pochwalić,bo sprawdził się w praktyce. Do pelletu także trzeba mieć odpowiedni piec,nie zapominajmy o tym.
_________________
http://propertyforum.forumup.info
 
     
wiolcia
Nowicjusz

Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 40
Wysłany: 2015-09-10, 08:26   

Z tym piecem jest największy problem... niestety kotły na pellet nie zaliczają się do tanich;( Wiele osób boi się pelletu, bo nie jest powszechnie stosowanym paliwem w naszym kraju - niestety;( Fajne informacje na temat pelletu znajdują się na stronie /http://dobrybrykiet.pl/pe...ie-go-stosowac/. Polecam zajrzeć;)
 
     
Ozebud.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 35
Wysłany: 2015-09-17, 10:29   

Moim zdaniem warto zainwestować w dobrej jakości pompę ciepła,dzięki której faktycznie będzie można zaoszczędzić i takie rozwiązanie sprawdzi się przez lata. Akurat w tym się specjalizujemy więc chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.
_________________
www.Ozebud.pl
 
     
biguś 
Budowlaniec

Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 140
Wysłany: 2016-01-20, 14:45   

pellet należy mieć ze sprawdzonego źródła. Wtedy ma się gwarancję jakości. Można nawet już przez internet zamówić bezpośrednio od producenta. Stelmet daje taką możliwość.
 
     
Elando.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 34
Wysłany: 2016-02-09, 09:52   

A wg mnie można śmiało pomyśleć o dobrym oraz wydajnym kotle do swojego domu,akurat na naszej stronie znajdziecie ich szeroki wybór,chętnie doradzimy.
_________________
www.Elando.pl
 
     
Kamil76 
Nowicjusz

Dołączył: 11 Kwi 2016
Posty: 4
Wysłany: 2016-04-11, 11:26   

Ostatnio co raz bardziej popularny jest pellet. Producentów przybywa i z tego co wiem, to ludzie są zadowoleni z takiego paliwa.
_________________
kotlarstwo.co
 
     
Spednet.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 25
Wysłany: 2016-04-27, 11:06   

Obydwa paliwa są dosyć ekologiczne,natomiast podstawą oszczędności jest dobra izolacja budynku,może warto zainteresować się pompą ciepła? Taka inwestycja bezie się systematycznie zwracać,szczegóły znajdziesz na Spednet.pl
_________________
www.Spednet.pl
 
     
biguś 
Budowlaniec

Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 140
Wysłany: 2016-08-17, 14:18   

na pewno producentów pelletu będzie przybywać bo i świadomość ludzi się zwiększa że taki sposób ogrzewania też istnieje. Ale nie zawsze ilość idzie w parze z jakością.
 
     
Kotly-Oksana.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 37
Wysłany: 2016-09-06, 13:05   

Ktoś powyżej napisał, ze piece na pellet nie należą do tanich i coś w tym jest,a le też z drugiej strony to zależy od konkretnej firmy oraz modelu na jaki się zdecydujemy. Warto poszukać w sklepach internetowych i tym sposobem zaoszczędzić, mając pewność co do wysokiej jakości.
_________________
www.Kotly-Oksana.pl
 
     
Rival 
Nowicjusz


Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2016
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-12, 12:21   

Według mnie ekogroszek lepiej sprawdza się przy ogrzewaniu od pelletu. Przede wszystkim jeżeli jest dobrej jakości. Wiem, że ludzie często kupują od jakichś przypadkowych dostawców a to jest błąd. Ja całe swoje życie kupuję od firmy SmartTrans i sprawdza się to naprawdę bardzo dobrze. Nie dość, że w całym domu jest ciepło to jeszcze koszty ogrzewania są znikome w porównaniu do tych, do których przyznają się znajomi.
 
     
biguś 
Budowlaniec

Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 140
Wysłany: 2016-12-12, 23:22   

pellet również można kupić od sprawdzonych producentów nawet z dostawą do domu. strona epellet . pl oferuje taką usługę
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12