Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak wybrac producenta okien?
Autor Wiadomość
Tomekk
Budowlaniec

Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 145
Wysłany: 2021-11-03, 07:57   Jak wybrac producenta okien?

Na rynku jest kilkunastu producentów, ale skąd mam wiedzieć, że wybieram odpowiedniego? Jak najlepiej własnoręcznie ich porównać, jeżeli np. rozwiązania technologiczne i ich ceny są podobne?
 
     
REKLAMA 

Dołączył: 09 Gru 2014
Posty: 63
Wysłany: 2021-11-03, 10:04   

 
     
maciekg 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 09 Gru 2014
Posty: 63
Wysłany: 2021-11-03, 10:04   

Z tego co się orientuję większość producentów bazuje na ograniczonym zakresie profili (przeważnie zachodnich producentów). Istotnym są parametry przewodnictwa cieplnego profili i szkła. To przekłada się wymiernie na ogrzewanie i komfort cieplny. Warto zatem porównać współczynniki dla ram i szkła. Profile alu są tańsze od stalowych (tu ceny sięgają zenitu), cechuje je tez inna estetyka, w zależności od wielkości/funkcji elementów, również i żywotność.
https://www.kapica.pl/blo...kowe-co-wybrac/

Na stronie są również informacje o tym z jakiego materiału okna warto wybrać.
 
     
kroswil11
Wszechwiedzący

Dołączył: 27 Mar 2019
Posty: 1069
Wysłany: 2021-11-03, 11:15   

Wszystkim zainteresowanym mogę polecić ofertę, z której sam skorzystałem jakiś czas temu. Jeżeli szukacie sprawdzonej oferty firmy produkującej okna i drzwi, to zdecydowanie polecam Wam sprawdzić ofertę firmy Perfect, gdzie znajdziecie m.in. drzwi bydgoszcz .
 
     
Tofik 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 13 Mar 2019
Posty: 68
Wysłany: 2021-11-04, 06:24   

Trzeba przede wszystkim zwrócić wagę na parametry jakie mają okna. Dla mnie jednym z najważniejszych jest to jaka jest ich izolacyjność. Im większa tym lepsza, bo mniej ciepła "ucieka" przez okna. Dlatego wybrałem okna Ultra Passive z firmy Jezierski - https://jezierski.com.pl/. Sama firma ma od lat świetną renomę i jest znana z wysokiej jakości okien PCV. A okna Ultra Passiv są nie tylko bardzo ciepłe, ale także bezpieczne, bo wyposażone są w antywłamaniowy narożnik.
 
     
sokolowski
Nowicjusz

Dołączył: 17 Lis 2021
Posty: 7
Wysłany: 2021-11-17, 15:12   

Parametry. Od tego trzeba zacząć. Termoizolacyjność oraz głośność. Bo to najważniejsze na co wpływa okno. Oczywiście te parametry można troche poprawić przez rolety, ale moze nie każdy chce mieć. Chociaż ja polecam. Ja wybrałem rozwiązanie od Oknoplastu. A salon szukałem poprzez ich wyszukiwarkę na stronie. Pewnie każdy duży producent ma coś takiego. Tak trafiłem do Sampre w Bydgoszczy, całkiem niezły salon. No i tam mnie przekonali, by dołożyć własnie rolety :) I nie żałuję.
 
     
Tumis
Wszechwiedzący

Dołączył: 25 Mar 2020
Posty: 897
Wysłany: 2021-11-29, 05:31   

W mojej ocenie właśnie dlatego jeżeli jesteście na etapie poszukiwań przede wszystkim konkretnej pomocy sprzedażowej oraz montażem okien to w moim mieście, czyli Poznaniu jak najbardziej mogę polecić Wam współpracę z firmą Domega na którą się zdecydowaliśmy i jesteśmy zadowoleni przede wszystkim zarówno z ceny, jakości i do tego samego wykonania montażu. Ostatecznie postawiliśmy na stolarkę OknoPlast PCV i nie żałuję. Mam nadzieję, że także podejmiecie dobrą decyzję i co najważniejsze będziecie zadowoleni z podjętych decyzji zakupowych dla swojego domu.
 
     
zamik1 
Budowlaniec

Dołączyła: 15 Paź 2018
Posty: 126
Wysłany: 2021-12-01, 00:46   

Jak ze wszystkim, warto polegać na solidnych i sprawdzonych firmach, takich jak Drutex na przykład. Znani są na rynku od lat, również za granicą. Do wyboru mają okna pvc, aluminiowe, drewniane... Stosują nowoczesne rozwiązania i technologie w swoich produktach, a cenowo są konkurencyjni. To też istotne przecież.
 
     
mateo78 
Prawie ekspert

Dołączył: 14 Maj 2019
Posty: 382
Wysłany: 2021-12-02, 12:56   

Odpowiadając na pytanie tytułowe, to udać się do dobrego biura sprzedaży (Kenbud w Krakowie polecam) i posłuchać co mają do powiedzenia o oknach różnych producentów doświadczeni sprzedawcy.
 
     
kell
Wszechwiedzący

Dołączył: 01 Sie 2018
Posty: 3427
Wysłany: 2021-12-13, 09:24   

My wybraliśmy producenta okien z polecenia, kilka osób poleciło nam tę samą firmę więc zdecydowaliśmy się na okna https://www.okneks.eu/okna-zambrow/. Bardzo solidne wykonanie, a ponieważ mają różne rozwiązania i modele to na pewno można wybrać coś do każdego domu czy mieszkania.
 
     
EdwinMAk
Prawie ekspert

Dołączył: 08 Cze 2017
Posty: 329
Wysłany: 2021-12-16, 17:46   

Trudno powiedzieć, bo wiele tak naprawdę zależy od konkretnych potrzeb odnośnie stylu, parametrów technicznych o oczywiście budżetu jaki macie na ich zakup. My do naszego domu wybraliśmy drzwi stalowe od Mikea https://mikea.eu/product/linia-thermika-felc/ w wersji Thermika Felc bo mega pasowały nam do stolarki okiennej i dachu. Jednocześnie cechują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi i izolacją akustyczną. Warto sprawdzić, tym bardziej że w mojej ocenie nie są bardzo drogie ;)
 
     
Makin
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 31 Gru 2016
Posty: 55
Wysłany: 2021-12-21, 12:39   

OKNOPLAST ! Warto sobie poczekać na promocję, kuzynka teraz zamówiła 22% taniej w promocji zimowej. Zrobiło jej to mega różnicę w cenie, dlatego też zamówili sobie rolety zewnętrzne.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14