Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Oświetlenie do łazienki bez okna.
Autor Wiadomość
Quadre.pl 
Prawie ekspert

Dołączyła: 05 Mar 2015
Posty: 300
Wysłany: 2015-03-05, 08:51   

Na wymiar jak najbardziej by się sprawdziły,jednak w pierwszej kolejności pomyśl o jasnym kolorze płytek i dużym lustrze bo w przeciwnym razie w łazience zapanuje mrok. Co do samego oświetlenia to proponuję halogeny nad lustrem plus zwykłe oświetlenie sufitowe,lampę.
_________________
https://www.alugrip.pl/
 
     
REKLAMA 

Dołączyła: 29 Gru 2014
Posty: 23
Wysłany: 2015-03-27, 16:17   

 
     
Ha89 
Nowicjusz

Dołączyła: 29 Gru 2014
Posty: 23
Wysłany: 2015-03-27, 16:17   

To na pewno, można też kupić szafki z podświetlanymi półkami.
 
     
MarkoPolo
Starszy budowlaniec

Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 258
Wysłany: 2015-03-30, 06:23   

Może być również taśma led wokół lustra plus kinkiet,z doświadczenia wiem,że takie rozwiązanie bardzo dobrze się sprawdzi,oczywiście górna lampa również wchodzi w grę aby mieć tą alternatywę oświetlenia w łazience.
_________________
Zobacz Malarnia Proszkowa Bielsko Biała
 
     
DanielaCypr 
Prawie ekspert

Dołączyła: 04 Maj 2015
Posty: 374
Wysłany: 2015-05-04, 12:18   

Też zastanawiałam się na tym jak dobrze oświetlić łazienkę. Zdecydowałam się na podwieszany sufit, białe płatki, duże kinkiety i oświetlenie wanny. Jest bardzo jasno, dlatego przez większość czasu zapalam światło tylko z sufitu.
 
     
kicia
Nowicjusz

Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 16
Wysłany: 2015-06-18, 14:21   

My mamy mieszkanie w piwnicy. Więc okna w łazience nie ma. Nie wiem jak to się fachowo nazywa ale dlatego że jest nisko zrobiliśmy gzymsy i w tym oświetlenie ledowe.
 
     
MarkoPolo
Starszy budowlaniec

Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 258
Wysłany: 2015-07-29, 11:36   

A jaki dokładnie jest to metraż łazienki? Bo halogeny na suficie podwieszanym plus taśmy led to bardzo dobre rozwiązanie i z całą pewnością nie będzie panował półmrok,wiem z własnego doświadczenia bo u nas wykonane jest to podobnie.
_________________
Zobacz Malarnia Proszkowa Bielsko Biała
 
     
sabcia
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-04, 15:16   

Rzeczywiście łazienka bez okna bez odpowiedniego oświetlenia może stać się za ciemnym i niestety przytłaczającym pomieszczeniem, ale jestem zdania, że jeśli zadbamy o oświetlenie podstawowe i dodatkowe, to stanie się ona przytulną i jasną przestrzenią :).
U siebie też miałam z tym problem, mieszkam w bloku i w łazience niestety nie mam okna. Na początku było to dla mnie przeszkodą, bo pomieszczenie wydawało się zbyt ciemne, ale oświetlenie zrobiło swoje :) Oprócz lampy wiszącej, mam także kilka lamp natynkowych, dwa kinkiety i oświetlone lustro. Wszystkie lampy kupiłam w sklepie internetowym magiaswiatel.pl, bo zależało mi na dobrej jakości i korzystnej cenie i na szczęście udało się te dwie, dla mnie bardzo ważne kwestie, połączyć :)
_________________

 
     
Victori_pl
Starszy budowlaniec

Dołączył: 30 Wrz 2013
Posty: 231
Wysłany: 2016-01-08, 15:40   

Zawsze jest to pewien problem,dlatego moim zdaniem oprócz oświetlenia w postaci kinkietów czy ledów,warto dobrać jasny kolor płytek,tak aby wizualnie lepiej się to prezentowało. Akurat nowe kolekcje płytek tych najlepszych producentów,znajdziecie u nas na Victori.pl
_________________
http://www.przewozyprzybyl.pl/
 
     
amatorka 
Nowicjusz

Dołączyła: 18 Sty 2016
Posty: 15
Wysłany: 2016-01-25, 15:12   re

Moim zdaniem kolor płytek nie ma nic do jasności pomieszczenia. Jeżeli jest dobrze dobrane pomieszczenie to nawet czarne płytki nie będą przeszkadzać. Sama mam łazienkę urządzoną w ciemnych kolorach i oświetlenie LEDowe daje spokojnie radę. Nad lustrem mam taśmę ledową z http://www.emi-led.pl/14-tasmy-led i sprawuje się świetnie. Oczywiście również mam sufitowe oświetlenie, ale jeżeli chodzi o odpowiednie naświetlenie to najważniejsze jest dla mnie to przy lustrze, ponieważ to właśnie tam się maluję :)
 
     
MarkoPolo
Starszy budowlaniec

Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 258
Wysłany: 2016-01-26, 08:54   

Właśnie wręcz przeciwnie,bo wybierając ciemny kolor płytek możesz pomniejszyć przestrzeń,sprawić,że łazienka stanie się mroczna,a przecież nie o to chodzi. Jasne kolory rozświetlą ją,tym bardziej jeżeli dokupisz większe lustro oraz inwestując w dobre oświetlenie.
_________________
Zobacz Malarnia Proszkowa Bielsko Biała
 
     
jerryy 
Budowlaniec


Dołączył: 13 Lis 2013
Posty: 168
Wysłany: 2016-02-04, 13:24   

Nie podobają mi się łazienki z czarnymi płytkami, nigdy bym sobie takiej nie zrobił. Moim zdaniem w łazience ma być jasno, począwszy już od płytek, aż po dobrze dobrane oświetlenie i kolor sufitu czy akcesoriów.
Ostatnio zmieniony przez jerryy 2016-02-26, 13:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
jarecky 
Nowicjusz

Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 38
Wysłany: 2016-02-05, 21:25   

Fajna stronka. Super lampy z show room.
 
     
Victori_pl
Starszy budowlaniec

Dołączył: 30 Wrz 2013
Posty: 231
Wysłany: 2016-02-19, 09:15   

Kolor płytek odgrywa bardzo ważna rolę jeżeli chodzi o jasność pomieszczenia,ciemne płytki mogą skutecznie pomniejszyć łazienkę,to samo dotyczy wyboru barwy światła,jego rodzaju- czasem same ledy nie wystarczą i potrzebne jest górne źródło światła.
_________________
http://www.przewozyprzybyl.pl/
 
     
DanielaCypr 
Prawie ekspert

Dołączyła: 04 Maj 2015
Posty: 374
Wysłany: 2016-03-18, 09:26   

Ha89 napisał/a:
To na pewno, można też kupić szafki z podświetlanymi półkami.


Tak naprawdę to każdą półkę możesz sam łatwo oświetlić kupując taśmy led. Montujesz je bezpośrednio pod półką lub wybierasz opcję w profilu led jak tutaj: www.designlight.pl. Ja montowałem u siebie półki z takim oświetleniem. Jednak były to półki wiszące na ścianie a nie w szafce. Jednak wszystko jest do zrobienia, musisz tylko dopytać w sklepie jakie diody będą u Ciebie najlepsze.
 
     
MarkoPolo
Starszy budowlaniec

Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 258
Wysłany: 2016-04-05, 08:50   

Dokładnie jak powyżej,teraz modne są oświetlenia w postaci taśm led,więc tylko od nas zależy jaką koncepcję przyjmiemy oraz na co się zdecydujemy. Proponuję jako dodatkowe źródło oświetlenia dać jeden kinkiet nad lustrem.
_________________
Zobacz Malarnia Proszkowa Bielsko Biała
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13