Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy można samodzielnie zamontować klimatyzację?
Autor Wiadomość
sabcia
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-22, 12:38   Czy można samodzielnie zamontować klimatyzację?

Witam :) W lecie w naszym salonie jest bardzo gorąco i duszno, otwieranie okien i wentylator sufitowy niestety niewiele pomagają, dlatego zastanawiamy się nad zamontowaniem klimatyzacji. Jednak montaż klimatyzacji przez ekipę dużo kosztuje, dlatego mój mąż chce samodzielnie zamontować klimatyzator. Ostatnio szukałam dużo informacji na ten temat i natknęłam się na artykuł dot. montowania klimatyzatora - http://www.strefaklimatyz...tyzatora,5.html Według mnie jest to trudne, nie wiem czy mój mąż sobie poradzi. Czy ktoś z Was montował klimatyzator i mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami na ten temat?
 
     
REKLAMA

Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 36
Wysłany: 2014-06-17, 13:36   

 
     
grzesiek87
Nowicjusz


Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 36
Wysłany: 2014-06-17, 13:36   

Szczerze mówiąc to myślę, że można, ale dla samej pewności, że wszystko zostało poprawnie wykonane jednak zdecydowałbym się na instalatorów. Będziesz mieć wtedy gwarancję, że wszystko zostało dobrze zamontowane. Kilka lat temu, gdy do mojego domu kupiłem klimatyzator LG CS09AQ to również zdecydowałem się na instalatorów. W sumie nie żałuję, bo klimatyzacja pomimo swoich lat sprawuje się dobrze, sprawdza się zarówno przy ochładzaniu jak i ogrzewaniu pomieszczeń, a do tego pracuje dosyć cicho.
 
     
jerryy 
Budowlaniec


Dołączył: 13 Lis 2013
Posty: 168
Wysłany: 2014-07-23, 13:09   montaż klimatyzacji

Moim zdaniem samodzielny montaż klimatyzatorów do domu, to kiepski pomysł. Firmy zajmujące się tego typu usługami wcale nie są drogie, a przynajmniej masz pewność, że wszystko będzie chodzić jak należy :)
 
     
balladyna
Wszechwiedzący

Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 1272
Wysłany: 2014-09-01, 12:15   

Myślę, że lepiej jednak skorzystać z pomocy fachowców, którzy wiedzą dokładnie co i jak i nie popełnią przy takim montażu klimatyzacji żadnych błędów. Sama bałabym się zlecać to zadanie ludziom, którzy wcześniej tego nie robili.
 
     
ewelina546
Prawie ekspert

Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 309
Wysłany: 2015-01-27, 18:26   

Jeśli poznasz wszelkie wady i zalety, zasady działania i montażu klimatyzatora (zerknij na ten wpis http://chlodnictwo.net.pl...c-i22-b0p3.html , to możesz samodzielnie zainstalować niewielki zestaw, choć sama bym skorzystała z montażu fachowego :)
 
     
jeno 
Budowlaniec

Dołączył: 11 Wrz 2014
Posty: 145
Wysłany: 2015-05-22, 09:19   

Po co montować samemu jak są od tego fachowcy. Jak Ci się zepsuje klima albo ogólnie ogrzewanie w aucie to chyba odwiedzisz auto serwis klimatyzacji a nie będziesz grzebać sam żeby jeszcze bardziej zepsuć?
_________________
http://www.immobilier-72.webself.net/
 
     
Sebastian1578
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 29 Sty 2015
Posty: 63
Wysłany: 2015-06-11, 10:10   

Osobiście również uważam, że taką instalację powinna założyć firma. Sami łatwo możemy coś źle zrobić a potem się tworzą problemy. Sam to ja jedynie wymieniałem anemostaty. Duży wybór znalazłem na http://www.centrumklima.p...tki-zawory.html . Do czegoś takiego nie jest potrzebna bardzo fachowa wiedza :)
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2015-06-24, 15:51   

nie polecałbym zdecydowanie. tak samo gaz czy pompy ciepła. można przez pozorną oszczedność narobić sobie bardzo dużych wydatków później
 
     
bugi
Ekspert

Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 424
Wysłany: 2015-07-01, 00:59   

Ja bym się raczej sam tego nie podjął. Raz, że nie mam takiej wiedzy, a dwa że sprzęt kosztuje kupę kasy i chyba wolę to dać ekspertom do zrobienia. Śledząc stronę
sprawnawentylacja.pl możesz się dowiedzieć dlaczego lepiej tego samemu nie montować i serwisować bez odpowiednich uprawnień.
 
     
jerryy 
Budowlaniec


Dołączył: 13 Lis 2013
Posty: 168
Wysłany: 2015-07-17, 07:25   

Ja nie podjąłbym się montażu na własną rękę. Od tego są fachowcy, którzy się na tym znają. Sam montaż kanałów nie jest taki trudny, tym bardziej jak wybierzesz jakiś sprawdzony i dobry np. http://www.bh-res.pl/ofer.../opis-systemow/ tylko później w razie gdy coś się popsuje to możesz mieć problem z gwarancją. Radze oddać to w ręce specjalistów.
 
     
bobbudowniczy
Nowicjusz

Dołączył: 06 Sie 2015
Posty: 14
Wysłany: 2015-08-12, 09:50   

Ma ktoś zaufaną firmę montującą klimatyzację?
 
     
zuzia.gola
Budowlaniec

Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 193
Wysłany: 2015-12-22, 13:45   

Moim zdaniem lepiej zlecić to profesjonalnej firmie. Po co narażać się na jakieś błędy a potem na dodatkowe koszty. Przejrzyj sobie ofertę http://yogico-klimatyzacj...imatyzacji.html . Pracują tylko i wyłącznie na sprawdzonych sprzętach no i atrakcyjnie wygląda to też pod względem cenowym.
 
     
Spednet.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 25
Wysłany: 2016-01-15, 14:38   

Samemu bez doświadczenia lepiej się za to nie bierz,jeżeli już to zainwestuj w przenośny klimatyzator co wyjdzie na lepsze i możesz go używać kiedy tylko chcesz. Koszty zakupu także będą niższe niż w przypadku klimatyzacji centralnej.
_________________
www.Spednet.pl
 
     
bask
Budowlaniec

Dołączył: 17 Paź 2014
Posty: 100
Wysłany: 2016-01-30, 00:08   

można i samemu, ale po co jak przy okazji zakupu mogą Ci również zamontować. ja akurat nie korzystałam z montażu, ale wiem że ergoklima ma to w swojej ofercie :)
 
     
Spednet.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 25
Wysłany: 2016-05-30, 08:26   

Chyba że mowa o klimatyzatorze przenośnym,o czym cały czas piszę,wtedy samodzielny montaż spokojnie wchodzi w grę,wystarczy go jedynie podłączyć do prądu i ustawić odpowiednia temperaturę.
_________________
www.Spednet.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12