Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy można samodzielnie zamontować klimatyzację?
Autor Wiadomość
maciejj862 
Budowlaniec

Wiek: 37
Dołączył: 01 Cze 2016
Posty: 139
Wysłany: 2016-11-10, 10:58   

Jak najbardziej można samodzielnie zamontować klimatyzację, ale z pewnością lepiej wykona to fachowiec, szczególnie jeśli mowa o bardziej zaawansowanych klimatyzatorach. Poza tym zlecając montaż klimatyzacji fachowcom nie będziemy mieli w przyszłości problemu ze znalezieniem firmy chętnej do serwisu tej klimatyzacji - firmy, które się tym zajmują często bowiem nie chcę serwisować klimatyzacji montowanych samodzielnie. Gdybyście szukali kogoś do instalacji klimatyzacji w Warszawie, to zajrzyjcie na http://eklimatyzacja.pl/instalacja-klimatyzacji/ - mają tam certyfikowanych monterów.
 
     
REKLAMA

Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 900
Wysłany: 2016-12-30, 18:55   

 
     
kalamir
Wszechwiedzący

Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 900
Wysłany: 2016-12-30, 18:55   

Jak się na tym znasz, to można, ale ja bym się wolał zdał na fachowców, takich którzy przeprowadzają kompleksowe prace adaptacyjne włącznie z klimatyzacją - bo jeśli sam nie jesteś specem, to po co się w to bawić? Jak się potem okaże, że coś źle zrobiłeś, to jak się wytłumaczysz?
 
     
mamarzenka
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 84
Wysłany: 2017-01-23, 17:21   

Możesz jeszcze odezwać się do ludzi ze strony http://www.kliwent.eu/ będą w stanie pomóc, bo siedzą w tej branży dobre kilka lat i wiele już widzieli. Nie wiem jak cenowo, ale pewnie kwestia dogadania.
 
     
Tofik25 
Ekspert
Tofik25

Dołączyła: 12 Sty 2017
Posty: 421
Wysłany: 2017-03-01, 13:09   

Ja się ma trochę pojęcia i odpowiednie narzędzia to w sumie czemu nie :) Jeśli potrzebujesz klimatyzator lub elementy związane z klimatyzacją to zajrzyj do sklepu http://www.chlodni.pl/agregaty-i-sprezarki.html . Sklep sprzęt klimatyzacyjny i chłodniczy do zastosowań domowych i przemysłowych, służą także wsparciem technicznym w zakresie montażu i serwisu klimatyzacji.
 
     
adaa
Nowicjusz

Dołączył: 17 Mar 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-03-17, 14:41   

Jak ktoś lubi majsterkowanie to nie ma większych problemów z samodzielnym montażem. Nie jest to skomplikowane bardzo.
_________________
oczyszczacz powietrza http://sklep.poradnia.pl/...tory-powietrza/
 
     
Gree_pl 
Nowicjusz

Dołączył: 23 Cze 2017
Posty: 15
Wysłany: 2017-06-23, 06:29   

zgadza się, jeżeli ktoś wie jak to zrobić oraz lubi majsterkować to czemu nie i uważam że można wtedy pomyśleć o samodzielnym montażu klimatyzacji. U nas znajdziecie szeroki wybór dobrych klimatyzatorów w rozsądnych cenach, warto zerknąć :)
_________________
www.Gree.pl
 
     
Werka32
Prawie ekspert

Dołączył: 30 Cze 2017
Posty: 391
Wysłany: 2017-07-10, 16:47   

Można, ale nie jest to łatwa sprawa. Ja raczej skłaniałabym się ku profesjonalistom. Tym bardziej, że są na rynku firmy jak ta http://www.nawilzacze.eu/ , które pomagają na każdym etapie inwestycji. To lepsza opcja.
 
     
piotrek11
Nowicjusz

Dołączył: 16 Cze 2017
Posty: 39
Wysłany: 2017-11-15, 14:32   

Ja bym się jednak nie porywał na montaż klimatyzacji. Jeśli komuś zależy na dobrze wykonanej robocie to lepiej jest wynająć specjalistów, wtedy będziecie mieli większą pewność, że nic się nie schrzani.
W Poznaniu korzystałem z usług Ergoklimy i mam dobrze działający klimatyzator.
 
     
ArturKolin 

Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 3
Wysłany: 2017-11-23, 20:00   

Moim zdaniem lepiej będzie wybrać odpowiednią firmę, która ma doświadczenie w zakresie wykonywania instalacji klimatyzacyjnej. Jednak jeżeli wykonasz ją sam, bez odpowiednich uprawnień i doświadczenia możesz mieć duże problemy m.in przy uznaniu gwarancji. My mieszkamy pod Katowicami i wybraliśmy z polecenia znajomych firmę Ziterm. Już po prawie 2 latach od wykonania mogę ich jak najbardziej polecić. Podejście do klienta, profesjonalizm i jakość instalacji była bez zarzutów i zgodnie z projektem. Otrzymaliśmy od Nich gwarancję i jednocześnie zapewnili obsługę serwisową :)
 
     
TiciTaci 
Nowicjusz

Wiek: 46
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 24
Wysłany: 2018-02-13, 10:40   

Jeśli tylko nie jest to dla Ciebie problem to można ale ja jednak sugerowałbym powierzyć temat profesjonalnej firmie klimatyzacja do domu wrocław w cenie instalacji jest montaż oraz serwisowanie, produkty są wysokiej jakości tak samo jak usługi które oferuje ta firma.
 
     
paaula190 
Budowlaniec

Wiek: 33
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 102
Wysłany: 2018-02-24, 21:39   

Powinni zająć się tym specjaliści. Co do tego jaką wentylacją wybrać, to mechaniczną z odzyskiem ciepła, czyli rekuperatorem, te od Wanas http://www.wanas.pl powinni się nadać - zapewni to doskonałą wymianę powietrza, ale i pozwoli ograniczyć straty energii cieplnej.
 
     
ActiveClima_pl 
Nowicjusz

Dołączył: 14 Mar 2018
Posty: 13
Wysłany: 2018-03-14, 13:02   

Moim zdaniem lepiej nie ryzykować tylko wybrać dobrą firmę z doświadczeniem, która zajmie się montażem klimatyzacji, zerknij do nas, chętnie pomożemy.
_________________
www.ActiveClima.pl
 
     
prowhy 

Dołączył: 23 Lip 2018
Posty: 3
Skąd: Mielec
Wysłany: 2018-07-24, 12:34   

Można zainstalować samodzielnie klimę, ale lepiej powierzyć to fachowcom którzy dadzą gwarancję. Warto też rozważyć instalację rekuperacji która odzyska część ciepła lub chłodu i zmniejszy ogólne straty. Firma Wanas www.wanas.pl oferuje takie rozwiązania
 
     
swidek3
Nowicjusz

Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 5
Wysłany: 2018-07-24, 15:08   

Mam to samo zdanie co mój poprzednik. Nic dodać oraz nic ująć...
_________________
Nie wiem, dlaczego rozmawiam z tobą o sprawach sercowych. To jak rozmawiać z głuchym o Mozarcie.
 
     
Klimatech.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 24 Sie 2018
Posty: 8
Wysłany: 2018-08-24, 08:55   

Ja także jestem zdania, że jeżeli decydujemy się na montaż klimatyzacji w swoim mieszkaniu lub domu, to zdecydowanie najlepiej będzie jeśli zajmie się tym fachowa, profesjonalna firma z doświadczeniem. Akurat w tej kwestii służymy swoją pomocą :)
_________________
www.Klimatech.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12