Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nawierzchnie wokół domu
Autor Wiadomość
Kamaonline_pl
Budowlaniec

Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 101
Wysłany: 2014-08-20, 13:34   

Kostka to najlepszy pomysł,kamienie ogrodowe nie podobają mi się,może jedynie jako ścieżki są fajnym i tańszym rozwiązaniem,ale nic poza tym.
_________________
www.Kamaonline.pl
meega.us
meega uk
meega au
 
     
REKLAMA

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2014-08-27, 17:30   

 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2014-08-27, 17:30   

akurat nawierzchnię jako taką w okół domu warto rozróżnić na ścieżki/alejki ogrodowe i te główne ciągi, którymi poruszamy się np od bramy do drzwi i od garażu do drzwi. tutaj zdecydowanie dla urozmaicenia używałbym 2 oddzielnych materiałów
 
     
Kamaonline_pl
Budowlaniec

Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 101
Wysłany: 2014-10-02, 17:41   

Można użyć także różnych kolorów kostki,to w zupełności wystarczy,zresztą znam wiele osób które waśnie tak robią i w praktyce ładnie to wygląda.
_________________
www.Kamaonline.pl
meega.us
meega uk
meega au
 
     
Terssi
Budowlaniec

Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 194
Wysłany: 2015-03-30, 23:03   

Im więcej powierzchni tym więcej problemów zimą z odśnieżaniem :P Dobrze, że są oferty jak ta -
Oferta Multi-Projekt
 
     
Re-mal.com 
Nowicjusz

Dołączył: 16 Maj 2015
Posty: 20
Wysłany: 2015-05-16, 11:48   

Dlaczego więcej problemów z odśnieżaniem. Tego śniegu nie ma w ostatnich latach aż tak wiele,a poza tym kostka jest bardzo praktyczna i zawsze szybko można ją wyczyścić.
_________________
www.Re-mal.com
 
     
libi
Starszy budowlaniec

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 259
Wysłany: 2015-07-14, 15:22   

marek_buduje napisał/a:
akurat nawierzchnię jako taką w okół domu warto rozróżnić na ścieżki/alejki ogrodowe i te główne ciągi, którymi poruszamy się np od bramy do drzwi i od garażu do drzwi. tutaj zdecydowanie dla urozmaicenia używałbym 2 oddzielnych materiałów


Z Markiem nie sposób się nie zgodzić, można nawet użyć więcej niż dwóch materiałów (z głową), ale ja też u siebie rozróżniłem te dwie role nawierzchni. Na alejki polecam użyć czegoś lżejszego, nie tak przytłaczającego jak kostka, a i lepiej komponującego się z naturą.



Fot. Bruk-Bet
 
     
budwoman 
Wszechwiedzący

Dołączyła: 22 Lip 2014
Posty: 838
Wysłany: 2015-07-14, 23:52   

Mi się nie podoba takie rozwiązanie, ale ja wolę bardziej minimalistyczny ogród z trawą i tujami. Zastanawiam się nad posadzkami betonowymi z zarembaposadzki.pl, bo są bardzo wytrzymałe i surowe w swym wyglądzie. Wydaje mi się, że idealnie sprawdzą się jako nawierzchnia wokół domu i świetnie skomponują się z zielenią trawnika. Jak myślicie?
 
     
Klawe-Meble.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 16
Wysłany: 2015-07-15, 07:53   

A jak nazywa się ten materiał,możesz podać szczegóły? Bo tak szczerze mówiąc to mnie jakoś nie zachwycił i zdecydowanie bardziej wolę kostke lub tańszym nakładem po prostu żwirek którym też można wyłożyć każdą alejkę w ogrodzie.
_________________
www.Klawe-Meble.pl
 
     
dynamical
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 21 Lip 2015
Posty: 63
Wysłany: 2015-07-22, 16:01   

Ja mam kostkę brukowa i ułożone bardzo ciekawe wzory, ale wiem, ze są rożne inne sposoby na zagospodarowanie przestrzeni. niektórzy po prostu sadza trawę. Mozna tez zastosować zwykłą posadzkę...

_______________
Duży wybór produktów ogrodowych, filtr powietrza do kosy spalinowej: https://kosiarka.pl/produkt-filtr-powietrza-kosy-spalinowej-61200025r-305.html
 
     
libi
Starszy budowlaniec

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 259
Wysłany: 2015-07-24, 16:18   

Klawe-Meble.pl napisał/a:
A jak nazywa się ten materiał,możesz podać szczegóły? Bo tak szczerze mówiąc to mnie jakoś nie zachwycił i zdecydowanie bardziej wolę kostke lub tańszym nakładem po prostu żwirek którym też można wyłożyć każdą alejkę w ogrodzie.


To jest płyta deptakowa (Kamień Ciosany). Zdjęcie ze strony Bruk Betu.
 
     
Kotly-Oksana.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 37
Wysłany: 2015-07-28, 11:42   

Zdjęcia widziałem i faktycznie prezentuje się bardzo fajnie,jeżeli tylko z jakością i trwałością jest podobnie,to nie ma się czego obawiać. Ktoś może ma u siebie i potwierdza że warto? Czekamy na odpowiedź.
_________________
www.Kotly-Oksana.pl
 
     
libi
Starszy budowlaniec

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 259
Wysłany: 2015-07-30, 13:13   

Dobrej jakości beton wytrzymać może nawet i 20 lat. O te płyty nie miałbym absolutnie żadnych obaw, mam zresztą już jeden produkt tej firmy, nie ma żadnego problemu.
 
     
dynamical
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 21 Lip 2015
Posty: 63
Wysłany: 2015-08-03, 09:23   

Nawierzchnie to według mnie nie tylko kostki koło domu, ale również zadbana zieleń, która może robić ogromne wrażenia, ale pod warunkiem, że jest dobrze pielęgnowana. Przydatna może się okazać w tym glebogryzarka Gardena, tak jak tu: https://kosiarka.pl/produkt-glebogryzarka-elektryczna-eh600-gardena-02415-20-1799.html Pozwala ona osiągnąć spektakularna rezultaty. Jest też wiele innych narzędzie, które są przydatne i znacznie skracają czas pracy/
 
     
Pracownia2p.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 39
Wysłany: 2015-08-03, 09:34   

Źle położony może zacząć pękać i to w zasadzie jego jedyna wada,poza tym faktycznie jest okej i nie ma się czego obawiać. Akurat na co dzień zajmujemy się aranżacja wnętrz,więc pomożemy również jeżeli chodzi o projektowanie ogrodów,to dla nas żaden problem:)
_________________
www.Pracownia2p.pl
 
     
kalamir
Wszechwiedzący

Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 900
Wysłany: 2015-10-14, 09:55   

Masz całkowitą rację.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12