Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nawierzchnie wokół domu
Autor Wiadomość
Elando.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 34
Wysłany: 2015-10-15, 12:06   

Kostka brukowa to naprawdę dobre rozwiązanie i chyba najbardziej efektywne. Polecam zastanowić się nad jej podgrzewaniem,przez co zimą i jesienią będziemy mieć optymalny komfort termiczny nawet w niektórych punktach podwórka i brak problemu z uciążliwym lodem czy śniegiem.
_________________
www.Elando.pl
 
     
REKLAMA

Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 900
Wysłany: 2015-10-25, 17:44   

 
     
kalamir
Wszechwiedzący

Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 900
Wysłany: 2015-10-25, 17:44   

W moim przypadku kostka brukowa sprawdza się znakomicie. Bardzo sobie cenię to, że łatwo można ją było dopasować do kształtu domu i jest łatwa w czyszczeniu.
 
     
libi
Starszy budowlaniec

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 259
Wysłany: 2015-10-25, 20:44   

Pracownia2p.pl napisał/a:
Źle położony może zacząć pękać i to w zasadzie jego jedyna wada,poza tym faktycznie jest okej i nie ma się czego obawiać. Akurat na co dzień zajmujemy się aranżacja wnętrz,więc pomożemy również jeżeli chodzi o projektowanie ogrodów,to dla nas żaden problem:)


Jeśli masz na myśli kamień to zapewne masz rację, niemniej wystarczy równa nawierzchnia i już właściwie bez żadnego klejenia można spokojnie pozostawić płyty ułożone w ten sposób. Zjawiska atmosferyczne, nawet gwałtowne zmiany temperatur raczej nie szkodzą na beton.
 
     
MarkoPolo
Starszy budowlaniec

Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 258
Wysłany: 2015-10-26, 09:01   

Raz kwestia nawierzchni,a dwa ze jest to także sprawa odpowiedniego i równego położenia,więc tutaj radzę dobrać też fachowca który ma doświadczenie i położy nam kamień czy kostkę,inaczej faktycznie mogą po jakimś czasie występować spore problemy.
_________________
Zobacz Malarnia Proszkowa Bielsko Biała
 
     
libi
Starszy budowlaniec

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 259
Wysłany: 2015-10-28, 18:52   

GlazuraStrzelin napisał/a:
Raz kwestia nawierzchni,a dwa ze jest to także sprawa odpowiedniego i równego położenia,więc tutaj radzę dobrać też fachowca który ma doświadczenie i położy nam kamień czy kostkę,inaczej faktycznie mogą po jakimś czasie występować spore problemy.


Kostka koniecznie musi zostać położona przez osobę, która zna się na rzeczy. Ile to było skarg na złej jakości bruk, a problem z rozwalającą nawierzchnią zaczynał się od złej podbudowy. Po położeniu kostki warto ją jeszcze zaimpregnować. :)
 
     
jelenaa
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 14 Lis 2014
Posty: 86
Wysłany: 2015-11-13, 06:29   

A jak chcę obrobić kamienny podjazd? przyda mi się np. taka fuga do kamienia? faktycznie musi być taka solidna?
_________________
http://blog.doctissimo.fr/magdaorkisch
 
     
Vitre.net.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 10
Wysłany: 2015-11-18, 10:09   

Musi być bardzo solidna bo inaczej szybko woda wda się do środka i kamień zacznie pękać,rozpadać się na kawałki,woda będzie go drążyć. Zresztą podobnie jest w przypadku kostki,wiec jeżeli decydujemy się na takie rozwiązanie,to całość koniecznie musi być wykonana solidnie.
_________________
www.Vitre.net.pl
 
     
Terssi
Budowlaniec

Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 194
Wysłany: 2015-12-30, 22:38   

Wydaje mi się, że warto zainwestować w system nawadniania do ogrodu, coś jak tutaj proponują http://urzadzamyzielen.pl...nianie-ogrodow/ :) Zielony trawnik to ozdoba domu!
 
     
dynamical
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 21 Lip 2015
Posty: 63
Wysłany: 2016-01-08, 12:25   

Jak dla mnie dobra jest kostka brukowa. Mniej więcej coś takiego: http://www.vegabrukarstwo...acje_projektowe Teraz jest modna opaska budynku, czyli kostka ułożona wokół, co bardzo efektownie wygląda. Oczywiście trzeba współpracować jedynie z wybranymi firmami, które znaja się na rzecz, bo inaczej zamiast zdobić kostka brukowa będzie jedynie szpecić....
 
     
bask
Budowlaniec

Dołączył: 17 Paź 2014
Posty: 100
Wysłany: 2016-02-23, 20:04   

ja jednak stawiałam na klasyczną kostkę brukową bo wydała mi się zdecydowanie najbardziej trwała, a gama kolorystyczna jest dość szeroka na rynku więc zawsze można coś dobrać, wiadomo trzeba o nią dbać i utrzymywać w czystości to będzie się odpłacała wiele lat ładnym wyglądem, ja raz do roku zwracam się do ostech żeby mi ją profesjonalnie wyczyścili bo wiadomo, że samemu to sie nie dysponuje z reguły takim sprzętem no i ostech robi to raz dwa i nie trzeba się samemu męczyć
 
     
Romat.pl 
Budowlaniec

Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 168
Wysłany: 2016-03-10, 09:02   

Tutaj również jestem zdania,ze kostka brukowa to bardzo dobra opcja jako rodzaj nawierzchni wokół domu,tylko musi być położona solidnie,tak aby była trwała oraz aby nie stała na niej woda. To bardzo ważny aspekt.
_________________
http://www.przewozyprzybyl.pl/
 
     
dan
Nowicjusz

Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-03-20, 19:34   

Co racja to racja, dobrze położona kostka będzie służyła przez długi czas na pewno.
_________________
geowłóknina http://www.ars1.pl/geowlokniny.html
 
     
ML-Pol.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 22 Mar 2017
Posty: 28
Wysłany: 2017-03-22, 11:44   

Zgada się ja również osobiście jestem zwolennikiem kostki brukowej jako nawierzchni wokół domu, uważam ze to zdecydowanie najlepsze i praktyczne rozwiązanie, przy czym cenowo nie jest tak drogie jak miało to miejsce kiedyś.
_________________
www.Ml-pol.pl
 
     
archidesign
Nowicjusz

Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 18
Wysłany: 2017-04-21, 10:48   

Rozważamy płyty drewnopodobne na taras i ścieżki wokól domu. Na podjazd wybraliśmy drobny kamień.




moja strona
 
     
Adreas76 
Budowlaniec

Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2016
Posty: 177
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-04-28, 11:34   

Ja sam także uważam, że kostka brukowa kostka brukowa jest najlepszym rozwiązaniem. Nie pęka (o ile nie jeździ się po niej traktorem :P) i fajnie przepuszcza wodę po deszczu, żeby nie stała na podjeździe. Jak dla mnie na plus.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12