Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Panele fotowoltaiczne
Autor Wiadomość
Lukis
Ekspert

Dołączył: 14 Sty 2019
Posty: 497
Skąd: Malbork
Wysłany: 2023-02-03, 15:34   Panele fotowoltaiczne

Czy ktoś z was inwestował kiedykolwiek w fotowoltaikę? Myślicie, że jest to opłacalne rozwiązanie? Biorę się za budowę nowego domu i zastanawiam się właśnie nad panelami słonecznymi. Szukam więc odpowiedniej firmy, która zajmie się całą instalacją. Wiecie na kogo warto postawić? Jak na razie w sieci wpadłem na tą propozycję https://ekoi.pl/ i muszę powiedzieć, że ich oferta jest naprawdę kusząca. Rzeczywiście warto w nich zainwestować? A może macie jakieś inne propozycje? Dajcie znać proszę, dzięki za pomoc!
_________________
Nie ma sprzeczności, jeśli dotyczy to ciebie. (...) Jesteś chodzącym oksymoronem
 
     
REKLAMA

Dołączył: 27 Mar 2019
Posty: 1128
Wysłany: 2023-02-04, 12:25   

 
     
kroswil11
Wszechwiedzący

Dołączył: 27 Mar 2019
Posty: 1128
Wysłany: 2023-02-04, 12:25   

Czy według Was obecnie opłaca się inwestować w instalacje fotowoltaiczną?

produkty do dezynfekcji
 
     
majsterek
Wszechwiedzący

Dołączył: 09 Lip 2021
Posty: 1003
Wysłany: 2023-02-10, 08:19   

Takiego rodzaju rozwiązanie akurat dla mnie jest niezwykle ważne i tak się składa, że ja również zacząłem zastanawiać się nad tym jak przebiega sam ich montaż. Od siebie chcę wam polecić bardzo dobry wpis https://greengenius.com/pl/blog/jak-wyglada-proces-instalacji-fotowoltaiki/ i właśnie dlatego warto jest coś więcej o tym wiedzieć.
 
     
Kowal31
Wszechwiedzący

Dołączył: 01 Gru 2021
Posty: 818
Wysłany: 2023-02-17, 10:04   

Czy według Was obecnie warto inwestować w instalację fotowoltaiczną?

środki na potencję
 
     
Szambelan 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 23 Wrz 2019
Posty: 97
Wysłany: 2023-02-20, 20:04   

Kowal31 napisał/a:
Czy według Was obecnie warto inwestować w instalację fotowoltaiczną?


Oczywiście. Fotowoltaika to duży bonus dla domu. Zyskuje się na kosztach. może nie od razu, może to pewna inwestycja, ale i tak wychodzi się lepiej niż bez. Zobacz jak rosną ceny za energię. Będzie tylko gorzej. A tak inwestujesz i masz na te 15-20 lat większy spokój. Oczywiście jeżeli masz dobrze zrobiona instalację. Trzeba tak wybrać firmę, by istniała przez czas gwarancji. Nie ufałbym tym nowym, co powstały dopiero co. Jak już to takie duże jak Hymon. Wiele lat doświadczenia i znajomości rynku.
 
     
Karolina08
Starszy budowlaniec

Dołączył: 06 Lis 2019
Posty: 261
Wysłany: 2023-02-23, 08:31   

Jeśli nie masz pieniędzy na założenie paneli, to nic straconego. Możesz rozważyć kredyt od firmy https://www.platformafina...o-finansowanie. Jest to preferencyjna oferta dla osób, które chcą kredyt przeznaczyć na eko inwestycje. Nie potrzebujesz nawet wkładu własnego.
 
     
gibson.clarabel 

Wiek: 33
Dołączyła: 27 Lut 2023
Posty: 3
Wysłany: 2023-02-27, 19:31   

A czy obecne dofinansowania są opłacalne?
 
     
nschoen 
Nowicjusz

Wiek: 33
Dołączyła: 28 Lut 2023
Posty: 4
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2023-02-28, 20:31   

Czy ktoś z Was korzystał z dostępnych dofinansowań?
 
     
Countess 
Młodszy budowlaniec

Wiek: 36
Dołączyła: 13 Mar 2023
Posty: 61
Wysłany: 2023-03-13, 20:12   

Cześć, ja również się zastanawiam nad fotowoltaiką. Jestem w trakcie budowy domu więc to idealny czas, żeby zamontować panele. Mam pytanie do osób, które są doświadczone w tym temacie, czy rachunki są faktycznie niższe ? Poczytałam trochę w Internecie i dużo osób piszę o: https://www.elus.pl/insta...ne/bydgoszcz/27 Czy ktoś współpracował z tą firmą i może więcej powiedzieć ? :)
_________________

 
     
nestor.becker 

Wiek: 33
Dołączył: 17 Mar 2023
Posty: 1
Skąd: Rabka-Zdrój
Wysłany: 2023-03-17, 16:25   

A co myślicie o pomyśle w inwestycje w farmy fotowoltaiczne? Czy ktoś z was może zajmuje się takimi inwestycjami i mógłby się wypowiedzieć, czy jest to opłacalne? Bardzo mnie ten temat interesuje.
_________________
farmy fotowoltaiczne
 
     
Alvin 
Nowicjusz

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Mar 2023
Posty: 24
Wysłany: 2023-03-18, 23:18   

Hej, pół roku temu przeprowadziliśmy się z mężem z bloku do domu. Zmiana okazała się strzałem w dziesiątkę, cudownie jest pić kawę rano w ogrodzie. Niestety pojawiły się problemy, a mianowicie - wysokie rachunki za prąd. Szukamy alternatywy i pomyśleliśmy o fotowoltaice. Widzę, że macie doświadczenie w tym temacie więc podpytam, o ile Wasze rachunki stały się niższe ? Jednocześnie jeśli chodzi o wybór firmy, zastanawiamy się nad: https://www.elus.pl/insta...taiczne/puck/16 Co o tym myślicie ? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
 
     
ephraim47 

Wiek: 45
Dołączył: 18 Paź 2023
Posty: 1
Skąd: Stary Sącz
Wysłany: 2023-10-18, 15:52   

Według mnie fotowoltaika to opłacalna inwestycja. Jednakże trzeba je umieścić w odpowiednim miejscu! W końcu wybór odpowiedniego miejsca dla paneli fotowoltaicznych może znacząco wpłynąć na wydajność i opłacalność systemu. Przede wszystkim musi być to miejsce, które jest dobrze nasłonecznione.
_________________
fotowoltaika dla wspólnot mieszkaniowych
 
     
Matii77
Wszechwiedzący

Dołączył: 01 Sie 2019
Posty: 2143
Wysłany: 2023-10-25, 12:49   

Również uważam, że fotowoltaika to bardzo dobra i rozsądna inwestycja. Ja swoje panele posiadam z tego miejsca https://megadron.pl/pl/producers/ecoflow-1599217644.html i bardzo je sobie cenie. Żałuje jedynie, że tak długo zwlekałem z ostateczną decyzja o pastwieniu ich u siebie. Każdy kto posiada własny dom, powinien zainteresować się tym tematem
 
     
bador
Ekspert

Dołączył: 21 Lut 2018
Posty: 403
  Wysłany: 2023-10-25, 23:08   

Jeśli mieszkasz w Małopolsce i rozważasz zielone rozwiązania energetyczne, fotowoltaika może być idealną opcją. Nie tylko będziesz w stanie obniżyć koszty energii elektrycznej i ogrzewania, ale inwestycja, którą poczynisz dzisiaj, zwróci się w dłuższej perspektywie. Fiberlink to niezawodny wykonawca, który posiada doświadczenie i wiedzę, aby świadczyć profesjonalne usługi.
 
     
misza
Wszechwiedzący

Dołączył: 06 Mar 2019
Posty: 710
Wysłany: 2024-04-25, 13:40   

Jestem pod wrażeniem wiedzy i zaangażowania pracowników Voltaic System. Ich pasja do fotowoltaiki i OZE sprawia, że każda rozmowa z nimi to prawdziwa edukacja. Polecam każdemu, kto chce dowiedzieć się więcej o energii słonecznej.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13