Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odkurzacz centralny
Autor Wiadomość
niemama 
Nowicjusz


Wiek: 44
Dołączył: 26 Cze 2014
Posty: 7
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-06-26, 20:15   Odkurzacz centralny

Słyszałam różne opinie na temat odkurzacza centralnego i zastanawiam się czy warto go kupić. Jakie są w ogóle koszty? Czy może być zamontowany w kotłowni, bo to jedyne pomieszczenie gospodarcze w domu. Garaż mam oddzielnie.

_______________
centralne odkurzacze
 
     
REKLAMA

Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 148
Wysłany: 2014-07-17, 10:09   

 
     
PieceMans_pl
Budowlaniec

Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 148
Wysłany: 2014-07-17, 10:09   

Moim zdaniem jak najbardziej warto,tylko najlepiej jest zaplanować instalację odkurzacza centralnego już na etapie budowy domu niż potem montować go osobno,w wielu przypadkach nie da się już tego zrobić.
_________________
http://propertyforum.forumup.info
 
     
Archi 55 
Nowicjusz

Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-01-22, 21:27   

Koszt 4-5 tys. Jednostka centralna może być w kotłowni. Rurarz i gniazda ssące lepiej wykonać na etapie budowy.

pozdrawiam i zapraszam do lektury poradnika w którym omówiono szereg zagadnień związanych z budową domu lub na stronę na Facebooku
 
     
Fllor
Ekspert

Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 479
Wysłany: 2015-03-16, 11:00   

Generalny remont musisz zrobić, żeby zainstalować. Taki odkurzacz to wygoda w porządkach.
 
     
Paweł21 
Wszechwiedzący

Dołączył: 01 Lip 2017
Posty: 884
Wysłany: 2018-06-12, 08:35   

A może warto pójść jednak w kierunku odkurzacza Smart, które będzie odkurzał dom podczas Waszej nieobecności. Jeżeli nie wiesz jak takie rozwiązanie dokładnie działa to polecam sprawdzić propozycje od sklepu aze.com.pl gdzie dostępny jest model, którego sami używamy. A dokładnie Xiaomi Room Robot, który korzysta z algorytmu SLAM, dzięki niemu jest w stanie stworzyć mapę środowiska, w którym się porusza.
 
     
Tofik25 
Ekspert
Tofik25

Dołączyła: 12 Sty 2017
Posty: 421
Wysłany: 2018-07-10, 10:06   

Moim zdaniem odkurzacz centralny jest dobra opcją tylko warto zaplanować go już na etapie projektu bo potem umieszczenie instalacji w ścianach może być kłopotliwe. Zerknijcie na ofertę systemów odkurzania centralnego, które oferuje firma Instal-Mark https://www.instalmark.pl...zacz-centralny/ . Do wyboru mają urządzenia sprawdzonych producentów w przystępnych cenach.
 
     
fart5
Wszechwiedzący

Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 601
Wysłany: 2018-08-16, 08:49   

Mnie się takie odkurzacze nie podobają, a na dodatek zajmują jeszcze więcej miejsca np. w kotłowni, czy w garażu tak jak mówisz. Obecnie sama zastanawiam się nad zakupem https://www.euro.com.pl/o...s-te80pet.bhtml , widać, że jest innowacyjny i potrafi wejść w każdy zakamarek.
 
     
Ekoszok.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 04 Lut 2019
Posty: 20
Wysłany: 2019-02-04, 12:03   

Moim zdaniem mylisz się, centralny odkurzacz jest wbudowany w instalację i najlepiej uwzględnić go na etapie projektu domu, wtedy nie będzie żadnego problemu. Poza tym tego typu odkurzacz centralny to bardzo duża wygoda.
_________________
www.Ekoszok.pl
 
     
pannaanna
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 10 Paź 2018
Posty: 52
Wysłany: 2019-05-16, 14:30   

Nie mam odkurzacza centralnego i nie mam też możliwości zamontowania go, dlatego szukam godnej alternatywy. Znalazłam odkurzacz o modelu Philips FC 7088/01 AquaTrio i chyba najbardziej przypadł mi do gustu. Co jak co ale w porządny odkurzacz trzeba zainwestować. Dlatego w moich wymaganiach nie ma konkretnej półki cenowej.
 
     
michalw 
Nowicjusz

Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2019
Posty: 10
Wysłany: 2019-05-16, 18:22   

Odkurzacz centralny to wygoda o ile zaprojektujesz takie rozwiązanie na etapie budowania domu. Źle zrobiona instalacja to będzie wylęgarnia roztoczy i brudu.
 
     
great 
Budowlaniec

Dołączyła: 12 Maj 2018
Posty: 101
Wysłany: 2019-07-27, 11:08   

No właśnie w tym rzecz w moim wypadku. Trochę się szczerze mówiąc cykam, że coś pójdzie nie tak na etapie samej instalacji i bedzie maniana do końca. Więc... nie wiem czy nie lepiej zainwestować w ekonomiczny odkurzacz coś ponad stówkę jak workowy zilan. Ważne zeby miał dużą moc ssania i był wygodny w obsłudze
 
     
Wladi
Budowlaniec

Dołączył: 21 Lis 2020
Posty: 161
Wysłany: 2022-04-14, 14:34   

Hejka, wznawiam wątek. Możecie kogoś polecić, kto fachowo wykona instalację pod odkurzacz centralny i ogólnie zajmie się tematem, jak należy? Będę wdzięczny.
 
     
Ader
Budowlaniec

Dołączył: 21 Lis 2020
Posty: 111
Wysłany: 2022-04-15, 20:22   

W Zielonej Górze jest firma co profesjonalnie zajmuje się zakładaniem odkurzaczy centralnych. Mi całą instalację założyła w czasie budowy domu. Działa perfekt. Ciągnie niesamowicie mocno. Łatwo się opróżnia. Podłączanie rury też jest wygodne. Na luzie docieram w każdy zakamarek domu. Spokojnie, więc mogę polecić Ci firmę ERGO DARIUSZ BIAŁEK. Pozdrawiam.
 
     
budowlanna
Budowlaniec

Dołączył: 16 Lut 2022
Posty: 130
Wysłany: 2022-04-29, 21:47   

Zainwestowałam w odkurzacz centralny. Rączka Hinp do węża odkurzacza centralnego jest wykonana z materiałów wysokiej jakości. W razie potrzeby można ją zakupić na stronie https://beamonline.pl/raczka-hinp-do-weza-odkurzacza-centralnego.
 
     
russel28

Wiek: 27
Dołączył: 04 Gru 2023
Posty: 1
Wysłany: 2023-12-04, 08:49   

Czy ktoś ma doświadczenie z zakupem odkurzacza w trakcie Black Friday? Zastanawiam się, który model wybrać, a może ktoś miał okazję skorzystać z promocji i poleci mi coś konkretnego? Chętnie wysłucham Waszych opinii!
_________________
Jaki odkurzacz wybrać? Rodzaje odkurzaczy
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12