Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobieranie kolorów
Autor Wiadomość
libi
Starszy budowlaniec

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 259
Wysłany: 2017-03-29, 13:45   

Biel z szarym będzie kontrastowy, jeśli zastosujemy taką ciemną szarość, nawet można tutaj zacząć zastanawiać się nad efektem betonu, czyli strukturą dekoracyjną. Mimo wszystko doradzałbym w dalszej części aranżowania pomieszczenia zastosowanie przyjemnych dodatków łagodzących powagę takiego połączenia. :)
 
     
REKLAMA

Dołączył: 30 Wrz 2013
Posty: 231
Wysłany: 2017-06-20, 07:45   

 
     
Victori_pl
Starszy budowlaniec

Dołączył: 30 Wrz 2013
Posty: 231
Wysłany: 2017-06-20, 07:45   

Oprócz szarego polecam także zastanowić się nad kolorem czekoladowym, który także względem bieli będzie się bardzo ładnie komponował i nada odpowiedni kontrast. Kolory powinniśmy dobierać tak, aby zapewniały nam również odpoczynek "psychiczny".
_________________
http://www.przewozyprzybyl.pl/
 
     
solceson 
Nowicjusz

Wiek: 35
Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 8
Wysłany: 2017-07-03, 14:50   

Przy dobieraniu kolorów istnieje zasada stara jak świat, jeżeli chcemy na ścianach mieć więcej niż jeden w tym samym pokoju: ciepły z zimnym. Inaczej powstaje ryzyko, że kolory z tej samej kategorii będą się gryźć na ścianie i rzeczywiście nie wpłyną dobrze na komfort psychiczny. Poza tym, albo postawić na jedną farbę z mocnym akcentem kolorystycznym albo dać stonowane odcienie, bo dwa mocne akcenty kolorystyczne są niewskazane.

My mieliśmy np. problem z jednym pokojem, bo chcieliśmy go nieco 'ożywić' ale żadne odcienie w internecie nam nie pasowały. W końcu zamówiliśmy próbki tych farb, które najbardziej nam się podobały i przetestowaliśmy je na jednej ze ścian, żeby sprawdzić, jaki faktycznie wyjdzie kolor. W związku z tym w kuchni mamy przygaszony żółty, w sypialni brzoskwiniowy, w łazience szare płytki z częściowo białą ścianą, a w salonie... turkus z limonką i białym sufitem :lol: I bardzo dobrze to wygląda!
 
     
vidtube
Nowicjusz

Dołączył: 04 Paź 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-10-05, 11:26   

kolory ziemi zawsze się bronią swoją naturalnością

go to this web-site
 
     
DanielaCypr 
Prawie ekspert

Dołączyła: 04 Maj 2015
Posty: 374
Wysłany: 2017-10-09, 14:27   

Nie znam się na kolorach, ale błękit ładnie współgra z bielą.
 
     
Hydro-met.net
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 25 Paź 2011
Posty: 80
Wysłany: 2017-10-16, 11:00   

Ja polecam dobierać kolory na zasadzie kontrastu, uwzględniając jednocześnie to do jakiego pokoju chcemy to wszystko zaaranżować. Czasami zbyt duży kontrast też nie jest wskazany, szczególnie w kuchni oraz pokoju dziennym.
_________________
http://allegro.pl/uzytkownik/hydromarozo?order=m
 
     
meliska

Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 3
Wysłany: 2017-10-26, 15:13   

To zalezy tez, jakie masz farby. Najlepsze farby wewnetrzne mają profesjonalne farby.


W doborze kolorów może pomóc ci grafika. Kolory przeciwległe pasują do siebie
 
     
Adreas76 
Budowlaniec

Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2016
Posty: 177
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-10-31, 08:42   

Ja nie jestem znawcą barw, wiec przy malowaniu ścian i remoncie mieszkania poprosiłem o pomoc tych specjalistów i było warto. Sam w życiu bym nie wpadł na taki dobór barw (np. błękit z szarością) i jestem bardzo zadowolony. Wyszło dużo lepiej niż myślałem.
_________________
Najwyższa jakość usług, szybka realizacja, tylko u nas: http://instalacje-amsprojekt.pl
 
     
Kamil.N 
Nowicjusz

Wiek: 30
Dołączył: 24 Paź 2017
Posty: 42
Wysłany: 2017-10-31, 08:43   

Adreas76 napisał/a:
Ja nie jestem znawcą barw, wiec przy malowaniu ścian i remoncie mieszkania poprosiłem o pomoc tych specjalistów i było warto. Sam w życiu bym nie wpadł na taki dobór barw (np. błękit z szarością) i jestem bardzo zadowolony. Wyszło dużo lepiej niż myślałem.


I pewnie sporo przepłaciłeś! Ja wolę wszystko zrobić sam, bo chociaż mam sporą satysfakcję, że zrobiłem kawał dobrej roboty :)
_________________
Zapraszam do mnie
 
     
KamilaMeble 
Nowicjusz

Dołączyła: 02 Lis 2017
Posty: 24
Wysłany: 2017-11-02, 11:41   

Akurat tutaj można śmiało inspirować się różnymi artykułami i tematami na forum, dobór kolorów ścian nie jest czymś trudnym, trzeba tylko wiedzieć czego się chce i wybrać dobrą farbę.
_________________
www.KamilaMeble.pl
 
     
libi
Starszy budowlaniec

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 259
Wysłany: 2017-12-31, 15:11   

Ale niezłe są też poradniki, które odnoszą się do konkretnych aranżacji lub styli, w których ludzie urządzają swoje domy czy mieszkania. To czy kolor pasuje do otoczenia to akurat bez żadnej pomocy każdy umie mniej więcej samodzielnie ocenić. Ja polecam katalog artykułów na stronie Magnata :)

https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi
 
     
prom
Starszy budowlaniec

Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 238
Wysłany: 2018-03-13, 11:33   

"Kamil.N" napisał/a:
"Adreas76" napisał/a:
Ja nie jestem znawcą barw, wiec przy malowaniu ścian i remoncie mieszkania poprosiłem o pomoc specjalistów i było warto. Sam w życiu bym nie wpadł na taki dobór barw (np. błękit z szarością) i jestem bardzo zadowolony. Wyszło dużo lepiej niż myślałem.


I pewnie sporo przepłaciłeś! Ja wolę wszystko zrobić sam, bo chociaż mam sporą satysfakcję, że zrobiłem kawał dobrej roboty :)


nom nie powiem bym się nie zgodził. sam nie jestem znawcą barw, żona też nie ale pomogliśmy sobie aplikacją duluxa Visualizer. taki prosty programik a rozwiązuje wiele problemów. w nim po prostu można sobie wirtualnie nakładać różne kolory na ściany w naszym wnętrzu. sprawdzcie sobie
 
     
GoodOldThings 
Nowicjusz

Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 21
Wysłany: 2018-04-26, 07:34   

Myślę, że przy odrobinie kreatywności samodzielnie również będziemy w stanie dobrać ładne, ciekawe kolory które będą do siebie pasować. Wszystko jest kwestią gustu, a w kwestii dodatków, dekoracji do salonu służymy swoją pomocą, zerknijcie na nasze aukcje:)
_________________
https://allegro.pl/uzytkownik/GoodOldThings?order=m
 
     
Yremx
Budowlaniec

Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 184
Wysłany: 2018-08-13, 07:14   Re: Dobieranie kolorów

sylwekg napisał/a:
Odświeżamy właśnie jeden z pokoi w domu. Razem z żoną wybraliśmy dwa kolory - Lodowy błękit i koralowy szyk. Myślicie,że błękit i koral będą dobrze ze sobą współgrać? Może powinniśmy to jeszcze przełamać bielą? Jakie dodatki byłyby najlepsze? Tzn w jakim kolorze?

Dużo zależy nie tylko, jak ktoś już wcześniej wspomniał, od tego, jakie macie podłogi i meble – to jest kwestia tego, jak całość będzie się komponować – ale też tego, jaką funkcję ten konkretny pokój ma pełnić. To jest z kolei kwestia tworzenia odpowiedniej atmosfery. Np. jeżeli to pokój, w którym się pracuje albo w którym kręci się życie towarzyskie, to super będą wyraziste, może nawet jaskrawe barwy. Z kolei jeżeli to miejsce ma być relaksujące, to, jak opisano to w tym artykule https://www.dulux.pl/pl/a...C5%9B%C4%87-snu postawić powinno się na coś dokładnie przeciwnego. Błękity np. są w takim wypadku bardzo ok.
 
     
kamell 
Nowicjusz

Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sie 2018
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-08-23, 12:31   

Dużo sklepów z farbami ma próbniki kolorów na sztywnikach, ale moim zdaniem lepiej jest zamówić sobie próbki konkretnych kolorów w małych saszetkach. Większość producentów farb takie robi, pytaniem jest tylko ich dostępność w danym miejscu. My tak zrobiliśmy, jak nie byliśmy pewni kolorów ścian w sypialni - kupiliśmy kilka saszetek i sprawdzaliśmy na ścianie, jak wyglądają połączenia kolorów. Wyszło nam to na dobre, bo teraz mamy całkiem stylową sypialnię 8-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12