Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Domy inteligentne
Autor Wiadomość
mateusz84
Młodszy budowlaniec


Dołączył: 23 Sty 2014
Posty: 50
Wysłany: 2014-11-19, 14:44   Domy inteligentne

Kilka lat temu zdecydowałem się na budowę domu metodą tradycyjną - murowaną. Teraz nie mam pojęcia na co bym się zdecydował, ale wiele słyszy się o domach pasywnych i energooszczędnych - czy Waszym zdaniem to rzeczywiście lepsze rozwiązanie? Poza tym, domy pasywne oprócz oszczędności związanych z ogrzewaniem domu, są inteligentne - mechanizmy same regulują odpowiednie temperatury itd. Tutaj nieco więcej na ten temat - http://domy.procyon.com.pl/dom-inteligentny. Co o tym sądzicie? Czy chcielibyście mieszkać w takim domu?
 
     
REKLAMA 

Dołączyła: 22 Lip 2014
Posty: 838
Wysłany: 2014-11-19, 20:01   

 
     
budwoman 
Wszechwiedzący

Dołączyła: 22 Lip 2014
Posty: 838
Wysłany: 2014-11-19, 20:01   

Oczywiście, że chciałabym mieszkać w "inteligentnym domu". Martwi mnie tylko jedno - jakie są koszty utrzymania takiego lokum, przecież wszystko musi być na prąd...
 
     
teresaaa
Nowicjusz

Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 40
Wysłany: 2015-11-04, 06:49   

A właśnie zakup okien energooszczędnych faktycznie daje takie oszczędności? Kliknij...znasz tę kolekcję okien pcv?
 
     
jaskier 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 22 Lis 2014
Posty: 85
Wysłany: 2016-04-05, 16:08   

Dziś masz takie same opcje i nie musisz tego nazywać inteligentnym domem. To po prostu mój dom, w którym sam ustawiam temperaturę. I nie ma tu żadnej zaawansaowej technologii tylko po prostu zwykłe gazowe ogrzewanie. Money is money jak to się mawia:)

optimed pro office
 
     
Hrabik11
Nowicjusz

Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 28
Wysłany: 2016-06-10, 11:46   

Mi się marzy taki inteligentny dom z podsystemami... Szczególnie rzeczy jak rekuperacja, która jest idealnym rozwiązaniem dla alergików- czyli kichaczy takich jak ja. Swoją droga, nie wiem czy widzieliście jak wyglądania układanie tego systemu- http://ecoventi.pl/realizacje/ dla kogoś kto uwielbia wzory i architekturę to raj do oglądania! :D
 
     
jadwiga
Nowicjusz

Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 14
Wysłany: 2016-07-07, 08:08   

Witam.
Pewnie, że bym chciała mieszkać w takim domu, bo jest to bardzo wygodne. Można za pomocą smartfona czy tabletu włączyć oświetlenie, alarm czy ogrzewanie będąc poza domem. Firma Inteligentny Budynek http://www.inteligentny-b...ie/systemy/knx/ w systemie KNX wykonuje takie instalacje. Ma 13 letnie doświadczenie na rynku, więc warto jej zlecić wykonanie takiej instalacji.
 
     
Intersell.pl 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 21 Maj 2015
Posty: 62
Wysłany: 2016-07-07, 10:57   

Do tego typu inteligentnych domów,należy również zastosować odpowiednią instalacje elektryczną,a akurat tak się składa,że pod tym względem możemy pomóc oraz doradzić na Intersell.pl warto zerknąć.
_________________
www.Intersell.pl
 
     
krysialubisz
Nowicjusz

Dołączył: 19 Lut 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-02-19, 12:29   

Może to być bardzo ciekawe, więc sam powoli zapoznaję się z rozwiązaniami tego typu.
_________________
smart grid http://www.smartgrid.agh.edu.pl
 
     
mikadam 
Nowicjusz

Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 29
Skąd: Kalembina
Wysłany: 2017-03-02, 15:18   

teresaaa napisał/a:
A właśnie zakup okien energooszczędnych faktycznie daje takie oszczędności? Kliknij...znasz tę kolekcję okien pcv?


No pewnie ;) Okna przepuszczają o wiele mniej powietrza, bo są szczelniejsze. Są też trochę inaczej skonstruowane, ale więcej doczytasz TUTAJ
_________________

 
     
ML-Pol.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 22 Mar 2017
Posty: 28
Wysłany: 2017-03-22, 11:47   

Zarówno energooszczędne jak i inteligentne domy to znakomite rozwiązanie jeżeli zależy nam na wygodzie i bezpieczeństwie. Fakt, że tego typu rozwiązania nie należą do tanich, ale w końcu coś za coś prawda? Osobiście jestem wielkim zwolennikiem właśnie takich nowych technologii.
_________________
www.Ml-pol.pl
 
     
fart5
Wszechwiedzący

Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 601
Wysłany: 2017-03-22, 22:07   

Warto pomyśleć przy budowie domu o technologi, inteligentny dom. Dzięki niej mamy wszystko pod kon­trolą tak jak kazdy lubi, moni­to­ro­wa­nie pomieszczeń, zarządzanie energią, ste­ro­wa­nie wypo­sa­że­niem, bez­pie­czen­stwo, eko­no­mia i indywidualna konfiguracja.
 
     
prom
Starszy budowlaniec

Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 238
Wysłany: 2017-03-28, 18:04   

Hrabik11 napisał/a:
Mi się marzy taki inteligentny dom z podsystemami... Szczególnie rzeczy jak rekuperacja, która jest idealnym rozwiązaniem dla alergików- czyli kichaczy takich jak ja.


Wentylacja jest zdrowa dla wszystkich, wprowadza świeże powietrze do wewnątrz budynku jednocześnie usuwając stare. Jeśli szukasz kogoś sprawdzonego, to dobre opinie w branży ma firma Bartosz - rekuperator dostaniesz też w dość atrakcyjnej cenie.
 
     
Salus-expo.pl
Nowicjusz

Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 34
Wysłany: 2017-05-29, 09:32   

Jeżeli chodzi o moje zdanie w kwestii inteligentnego domu- jestem na tak, wiele rozwiązań które są oferowane w takiej technologii, znacznie ułatwiają życie i po jakimś czasie stają się już czymś niezbędnym, a przy tym także bezpiecznym.
_________________
www.Salus-expo.pl
 
     
Tofik25 
Ekspert
Tofik25

Dołączyła: 12 Sty 2017
Posty: 421
Wysłany: 2017-06-08, 20:06   

Inteligentny dom to super sprawa. Teraz jest sporo firm oferujących systemu do inteligentnego domu. Ja u siebie mam system od firmy DEIMIC http://deimic.pl/ . Koszt instalacji systemu sterowania był nie wielki (można u nich zakupić taki system od 999zł). Sterowanie jest proste - mogę zarządzać domem przez specjalną aplikację w komórce. To naprawdę doskonałe rozwiązanie, gdyż pozwala na spore oszczędności dzięki zoptymalizowaniu zużycia mediów.
 
     
bullet 
Nowicjusz

Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 35
Wysłany: 2017-06-09, 10:24   

dom inteligentny = dom drogi, lepszy inteligentny właściciel jak dom ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12