Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rekuperacja
Autor Wiadomość
Tomekk
Budowlaniec

Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 145
Wysłany: 2023-11-22, 08:34   Rekuperacja

Jak to jest w rzeczywistości z tą rekuperacją? Moja rodzina w Holandii byla zmuszona kilka lat temu zainstalować rekuperację bo wtedy było tam takie "do przodu" prawo ale po dwóch latach to wyłączyli bo powietrze wydawało im się za suche i od tego czasu nie zauważyli wzrostu rachunków za ogrzewanie.
Czy ktoś ma jakieś rzetelne informacje na ten temat, to znaczy nie od producentów, nie od sprzedawców, nie ze sponsorowanych artykułów i nie od młodych, ambitnych architektów? To znaczy czy ktoś eksperymentował w tym samym budynku z rekuperacja i bez rok po roku i obliczył ile dokładnie procent było różnicy w zużyciu energii?
 
     
REKLAMA

Dołączył: 30 Gru 2014
Posty: 106
Wysłany: 2023-11-22, 08:50   

 
     
gural
Budowlaniec

Dołączył: 30 Gru 2014
Posty: 106
Wysłany: 2023-11-22, 08:50   

Czyli nie wnetyluja domu? Daj im rok i z grzybem powalcza. Nie chodzi o rachunki tylko o komfort, przewietrzony dom a od wilgotnosci powietrza jest odzysk wilgoci w reku.
My mamy w nowym i wszystkie parametry igla, dodatkowo rodzice ocieplili dom 5 lat temu od tego czasu remont bo sciana wilgotna itp. Zalozyli reku z odzyskiem wilgoci kilka miesiecy temu i wszystkie parametry w granicach komfortu. Tyle w temacie
Jeśli szukałbyś firmy do montazu polecam kontakt z nimi: https://ultrawent.pl/ Firma ma duże doświadczenie w montażu rekuperacji w Lublinie.
 
     
reling 
Prawie ekspert

Dołączył: 07 Lut 2018
Posty: 338
Wysłany: 2024-01-26, 18:20   

Rekuperacja to najlepszy dostępny sposób na wentylację w domu. Zapewnia zawsze świeże i przefiltrowane powietrze a do tego prawidłowy poziom wilgotności. Jeśli pojawiały się jakieś problemy z działaniem systemu to widać coś zostało nie tak zamontowane i wymaga poprawy. O rekuperacji czytałam na https://epiotrkow.pl/news/Rekuperacja--na-czym-polega,53041# ostatnio, wydaje mi się, że zostały tam wyszczególnione wszystkie korzyści tego rozwiązania.
 
     
priusson 

Wiek: 36
Dołączył: 24 Sie 2023
Posty: 2
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2024-01-29, 18:24   

Absolutnie jestem zdania, że rekuperacja to doskonały wybór, zwłaszcza jeśli zależy Ci na świeżym i klarownym powietrzu w domu. Kilka miesięcy temu zdecydowaliśmy się na zamontowanie systemu rekuperacji w naszym domu, i muszę przyznać, że jesteśmy niezmiernie zadowoleni z efektów. Szczególnie zauważalne jest to, gdy mówimy o jakości powietrza w pomieszczeniach. Rekuperacja skutecznie utrzymuje stałą temperaturę oraz reguluje wilgotność, co pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Jeśli chodzi o aspekt finansowy, zauważyliśmy pewne oszczędności energetyczne, choć naturalnie rezultaty mogą być zróżnicowane w zależności od warunków klimatycznych i innych czynników.
 
     
zuzana
Prawie ekspert

Dołączył: 08 Gru 2019
Posty: 335
Wysłany: 2024-02-29, 11:22   

Jeżeli interesują Was różne kwestie związane z rekuperacją to polecam też odwiedzić sklep internetowy Terme. W ich ofercie znajdziecie takie propozycje jak rekuperacja powietrza: https://terme.pl/pl/menu/klimatyzacja-i-wentylacja/rekuperacja-238 . Myślę, że warto wiedzieć, gdzie można zrobić takie zakupy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13