Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Baterie termostatyczne
Autor Wiadomość
aca
Nowicjusz

Dołączył: 09 Paź 2012
Posty: 38
Wysłany: 2013-06-13, 11:29   Baterie termostatyczne

Planuję odnowieniem łazienki u babci, chciałbym wymienić baterię do umywalki i wanny. Dom jest dość stary i stare technologie. Chciałbym aby było w miarę nowoczesne i przyzwoite wnętrze. W sieci znalazłem coś takiego jak baterie termostatyczne. Z tego co rozumiem to w tej baterii jest termostat który podgrzewa wodę, czyli może pobierać np. zimną wodę i potem ją za pomocą tego podgrzewać? Tak jak wspomniałem dom jest stary i ciepła woda jest z junkersa czy jakoś tak. Czy to rozwiązanie pozwoli na ominięcie potrzeby odpalania go do podgrzewania wody? Nie wiem czy dobrze kombinuje i dlatego pytam.
 
     
REKLAMA

Dołączył: 25 Maj 2012
Posty: 102
Wysłany: 2013-06-17, 11:01   

 
     
wezrob
Budowlaniec

Dołączył: 25 Maj 2012
Posty: 102
Wysłany: 2013-06-17, 11:01   

Źle rozumujesz. Baterie termostatyczne dają możliwość kontrolowania temperatury,tzn. że mieszają wodę zimną i ciepłą. A termostat dobiera odpowiednią ilość wody ciepłej i zimnej by uzyskać temperaturę zadaną.
 
     
mortor
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 60
Wysłany: 2013-06-19, 15:27   

Dobra opcja, ale moim zdaniem raczej do bloków, bo przy ciepłej wodzie z pieca węglowego pewnie szybko zacząłby wariować. Cenowo też już znormalniały tego typu baterię, za 1000złmożna już coś dostać naprawdę fajnego.
 
     
MagiaPlytek_pl
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 53
Wysłany: 2013-07-16, 11:27   

Niekoniecznie,nawet w przypadku domków jednorodzinnych i podgrzewania wody przez układ CO czy zwykła grzałkę, bateria termostatyczna także znakomicie się tam sprawdzi,nie jest droga,wiec można w nią zainwestować.


www.MagiaPlytek.pl
_________________
link

klik
 
     
cyrkiel
Nowicjusz

Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 25
Wysłany: 2013-08-22, 12:34   

Baterie termostatyczne to realne korzyści, oszczędności wody nawet do 40% a tym samym mniejsze rachunki . Baterie termostatyczne polecane są szczególnie tym klientom, którzy narzekają na częste, niespodziewane zmiany temperatury czy ciśnienia wody. Największą popularnością cieszą się baterie termostatyczne prysznicowe, ponieważ utrzymanie stałej temperatury wody właśnie pod prysznicem jest najbardziej przydatne i pożądane
 
     
Goldsun-Lampy_pl
Nowicjusz

Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 26
Wysłany: 2013-09-12, 16:03   

Ja mam podobne zdanie w tej kwestii,uważa,że baterie termostatyczne znajdują swoje zastosowanie w domach jednorodzinnych i pozwalają nam zaoszczędzić zużycie wody a także regulować temperaturę.
_________________
www.Goldsun-Lampy.pl
 
     
kronos
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 53
Wysłany: 2014-03-26, 14:15   

Baterie termostatyczne faktycznie głównie stosuje się pod prysznic lub wannę. Takie baterie to bardzo fajne rozwiązanie, nie trzeba stać przed baterią i ustawiać pomału wody, praktycznie od razu leci jaką chcemy temperaturę, nie oparzymy się ani nie doznamy szoku po zimnej. Dobra rzecz jak mamy wodę gorącą z bojlera nie raz potrafi być naprawdę gorąca i ciężko było ustawić.
 
     
Victori_pl
Starszy budowlaniec

Dołączył: 30 Wrz 2013
Posty: 231
Wysłany: 2014-05-14, 12:54   

Baterie termostatyczne to bardzo dobry wybór,co prawda są droższe natomiast pozwalają utrzymać stalą temperaturę wody np w momencie kiedy bierzemy prysznic.
_________________
http://www.przewozyprzybyl.pl/
 
     
bask
Budowlaniec

Dołączył: 17 Paź 2014
Posty: 100
Wysłany: 2015-10-05, 17:03   

to chyba dobra opcja. ja ostatnio kupowalem kilka rzeczy z krainalazienki.pl i wydaje mi sie, ze oni tez maja te baterie, ale pewien nie jestem
 
     
Victori_pl
Starszy budowlaniec

Dołączył: 30 Wrz 2013
Posty: 231
Wysłany: 2015-10-15, 10:48   

Teraz możesz zerknąć śmiało na naszą stronę Victori.pl gdzie znajdziesz szeroki wybór akcesoriów do wyposażenia łazienki,do tego rozsądne ceny,a fachowa obsługa służy radą i pomocą:)
_________________
http://www.przewozyprzybyl.pl/
 
     
libi
Starszy budowlaniec

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 259
Wysłany: 2015-11-15, 21:56   

W przypadku baterii termostatycznych spotykać się głównie ze sterowaniem jak na obrazk poniżej (to jest bateria Roca Victoria). Czy są jeszcze baterie termostatyczne, które steruje się inaczej niż kurkami jak właśnie w tej baterii. Czy to jedyne stosowane obecnie rozwiązanie?

 
     
Quadre.pl 
Prawie ekspert

Dołączyła: 05 Mar 2015
Posty: 300
Wysłany: 2015-11-16, 08:36   

Może nie jedyne,ale za to w przypadku baterii termostatycznej najlepsze i efektywne,dzięki czemu możesz zauważyć faktyczną oszczędność wody,takie baterie są nieco droższe,ale moim zdaniem warto się nad nimi zastanowić w kwestii zakupu.
_________________
https://www.alugrip.pl/
 
     
libi
Starszy budowlaniec

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 259
Wysłany: 2015-11-19, 21:22   

Quadre.pl napisał/a:
Może nie jedyne,ale za to w przypadku baterii termostatycznej najlepsze i efektywne,dzięki czemu możesz zauważyć faktyczną oszczędność wody,takie baterie są nieco droższe,ale moim zdaniem warto się nad nimi zastanowić w kwestii zakupu.


One wydaje mi się nadają się szczególnie do kuchni, w łazience precyzyjna regulacja temperatury nie jest taka ważna. Przynajmniej po wypowiedziach osób interesujących się tematem widzę, że taki zakup rozważają właśnie nad zlew.
 
     
kalamir
Wszechwiedzący

Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 900
Wysłany: 2015-11-20, 18:35   

Myślę, że to bardzo praktyczne rozwiązanie.
 
     
libi
Starszy budowlaniec

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 259
Wysłany: 2015-11-26, 19:21   

kalamir napisał/a:
Myślę, że to bardzo praktyczne rozwiązanie.


Praktyczne i przydaje się częściej niż sobie wyobrażamy z początku. Z początku na pewno trzeba się nieco przyzwyczaić do nowej obsługi baterii, ale myślę, że po jakimś czasie docenia się zalety termostatyki. :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14