Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogrzewanie bez komina
Autor Wiadomość
janthomas
Nowicjusz

Dołączył: 11 Sie 2021
Posty: 9
Wysłany: 2021-09-16, 16:17   Ogrzewanie bez komina

Ogólnie mamy w planach mały dom i jesteśmy na etapie szukania projektu oraz technologi. Chcemy też iść w panele PV. Dlatego też chciałbym zmaksymalizować przestrzeń na dachu nie budując kominów (i trochę na tym zaoszczędzić). Można tak?
 
     
REKLAMA

Dołączył: 23 Mar 2021
Posty: 50
Wysłany: 2021-09-20, 10:15   

 
     
sanagnieszka
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 23 Mar 2021
Posty: 50
Wysłany: 2021-09-20, 10:15   

Jeśli ktoś z Was zastanawiałby się nad ekologicznym systemem grzewczym to mogę polecić firmę https://varme.tech/, która odpowiada za pompy ciepła wysokiej jakości z dużą wydajnością i niskim poziomem hałasu. Pompy ciepła Varme to świetny sposób na bardziej ekologiczny sposób ogrzewania w domu, ich produkty to przede wszystkim wysoka klasa energetyczna w pełni wydajne :)
 
     
Szkrab
Starszy budowlaniec

Dołączył: 11 Sty 2017
Posty: 257
Wysłany: 2021-09-21, 20:54   Re: Ogrzewanie bez komina

janthomas napisał/a:
Ogólnie mamy w planach mały dom i jesteśmy na etapie szukania projektu oraz technologi. Chcemy też iść w panele PV. Dlatego też chciałbym zmaksymalizować przestrzeń na dachu nie budując kominów (i trochę na tym zaoszczędzić). Można tak?


Znakomity pomysł gdyż mając instalację fotowoltaiczną zawsze możesz wybrać również nowoczesne elektryczne techniki grzewcze. Nie znam się na szczegółach technicznych takich rozwiązań więc może warto zasięgnąć porady u specjalistów z branży. Macie już wybranego wykonawcę paneli PV i sposób ogrzewania domu?
 
     
jack90 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 05 Kwi 2018
Posty: 69
Wysłany: 2021-09-22, 19:16   

Pompa ciepła wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Ale jednocześnie najdroższym. Należy pamiętać, że jak sie robi w domu pompę, to trzeba zrobić podłogówkę. To koszty. I pompa swoje kosztuje i podłogówka tania nie jest. Zależy od metrażu domu, ale to często koszty na granicy 40-50 tysięcy. Dla mnie za dużo. Nawet jak zaoszczędzisz na kominach, bo ta technologia tego nie potrzebuje, to i tak musisz zrobić odpowiednie pomieszczenie na osprzęt i samą pompę. Ja poszedłem w ogrzewanie na panelach na podczerwień. Już tu na pewno o tym pisałem. Ma to sporo zalet. Wystarczy podłączenie do prądu. I działa. Koszty zakupu i instalacji są niskie. Eksploatacja też do przyjęcia, a po zrobieniu PV robi się naprawdę tanio.
 
     
janthomas
Nowicjusz

Dołączył: 11 Sie 2021
Posty: 9
Wysłany: 2021-09-23, 16:07   

jack90 napisał/a:
Pompa ciepła wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Ale jednocześnie najdroższym. Należy pamiętać, że jak sie robi w domu pompę, to trzeba zrobić podłogówkę. To koszty. I pompa swoje kosztuje i podłogówka tania nie jest. Zależy od metrażu domu, ale to często koszty na granicy 40-50 tysięcy. Dla mnie za dużo. Nawet jak zaoszczędzisz na kominach, bo ta technologia tego nie potrzebuje, to i tak musisz zrobić odpowiednie pomieszczenie na osprzęt i samą pompę. Ja poszedłem w ogrzewanie na panelach na podczerwień. Już tu na pewno o tym pisałem. Ma to sporo zalet. Wystarczy podłączenie do prądu. I działa. Koszty zakupu i instalacji są niskie. Eksploatacja też do przyjęcia, a po zrobieniu PV robi się naprawdę tanio.


Panele na podczerwień? Coś wiecej możesz o tym napisać, albo pokierować, gdzie znajdę informacje?
 
     
trojokawrona
Wszechwiedzący

Dołączył: 05 Maj 2019
Posty: 847
Wysłany: 2021-09-23, 17:19   

Jeśli szukacie dobrego rozwiązania na jakościową instalację grzewczą, opartą o spalanie propanu, to koniecznie zajrzyjcie tutaj https://lpgdirect.pl/realizacje/ . Moim zdaniem posiadają jakościową ofertę, którą naprawdę warto zweryfikować na własną rękę. Sprawdźcie sobie.
 
     
jack90 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 05 Kwi 2018
Posty: 69
Wysłany: 2021-09-27, 19:48   

janthomas napisał/a:
jack90 napisał/a:
Pompa ciepła wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Ale jednocześnie najdroższym. Należy pamiętać, że jak sie robi w domu pompę, to trzeba zrobić podłogówkę. To koszty. I pompa swoje kosztuje i podłogówka tania nie jest. Zależy od metrażu domu, ale to często koszty na granicy 40-50 tysięcy. Dla mnie za dużo. Nawet jak zaoszczędzisz na kominach, bo ta technologia tego nie potrzebuje, to i tak musisz zrobić odpowiednie pomieszczenie na osprzęt i samą pompę. Ja poszedłem w ogrzewanie na panelach na podczerwień. Już tu na pewno o tym pisałem. Ma to sporo zalet. Wystarczy podłączenie do prądu. I działa. Koszty zakupu i instalacji są niskie. Eksploatacja też do przyjęcia, a po zrobieniu PV robi się naprawdę tanio.


Panele na podczerwień? Coś wiecej możesz o tym napisać, albo pokierować, gdzie znajdę informacje?


Panele na podczerwień np. produkuje firma Eco Partner. Spokojnie znajdziesz o nich informacje w necie. A mają całkiem sporo informacji u siebie na stronie. Panel działa tak, że emituje podczerwień i tym samym właściwie każda powierzchnia w pomieszczeniu staje się źródłem ciepła (no bo podczerwień). Całkiem fajne rozwiązanie moim zdaniem. Każde pomieszczenie jest sterowane osobno, niezależnie. Niecentralnie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13