Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Forum Budowlane

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenie pomostowe do kredytu mieszkaniowego. Jak długo
Autor Wiadomość
marcelina
Starszy budowlaniec

Wysłany: 2015-09-22, 10:26   Ubezpieczenie pomostowe do kredytu mieszkaniowego. Jak długo

Czesć. Wzięłam kredyt hipoteczny na mieszkanie z rynku wtórnego.NIe miało księgi wieczystej, załatwianie jej trochę trwało. Przez ten czas płaciliśmy ubezpieczenie pomostowedo kredytu mieszkaniowego. Byliśmy u notariusza.NIby wszystko zostało załatwione ale ubezpieczenie pomostowe nadal trzeba płacić.

I tutaj pytanie do kiedy?

REKLAMA

Wysłany: 2015-09-22, 10:42   Re: Ubezpieczenie pomostowe do kredytu mieszkaniowego. Jak d

mareczek
Budowlaniec

Wysłany: 2015-09-22, 10:42   Re: Ubezpieczenie pomostowe do kredytu mieszkaniowego. Jak d

marcelina napisał/a:
Czesć. Wzięłam kredyt hipoteczny na mieszkanie z rynku wtórnego.NIe miało księgi wieczystej, załatwianie jej trochę trwało. Przez ten czas płaciliśmy ubezpieczenie pomostowedo kredytu mieszkaniowego. Byliśmy u notariusza.NIby wszystko zostało załatwione ale ubezpieczenie pomostowe nadal trzeba płacić.

I tutaj pytanie do kiedy?

Polecam zapoznać się z tym artykułem:
http://www.comperia.pl/ub...-pomostowe.html - masz tam dokładnie opisane czym jest ubezpieczenie pomostowe.

To,że byliście u notariusza nie znaczy,że mieszkanie zostało wpisane do księgi wieczystej. Notariusz musi się z tym wybrać do sądu. Dopiero wtedy mieszkanie ma ksiegę i nie będziecie musieli płacić tego rodzaju ubezpieczenia.

Tomekk
Młodszy budowlaniec

Wysłany: 2015-09-22, 12:18   

Powiem szczerze, że pierwszy raz w życiu słyszę o czymś takim.... Ale to może dlatego, że nigdy nie miałem konieczności zaciągania kredytów hipotecznych. Zadłużania się. Gdybym musiał, to pewnie byłbym ekspertem z tej dziedziny.

marcelina
Starszy budowlaniec

Wysłany: 2015-09-22, 12:36   

Powiem Ci, że ja wczęsniej również o tym nie słyszałam.Do czasu właśnie tego kredytu. Bank powiedział nam,że da nam kredyt wyłącznie jeśli zostanie wykupione takie ubezpieczenie tak więc nie mieliśmy w zasadzie wyboru.
Ile bedę musiała mniej wiecej czekać na wpisanie w sądzie?

No i czy w banku można liczyc na zwrot kosztów tego ubezpieczenia?

mareczek
Budowlaniec

Wysłany: 2015-09-22, 12:51   

marcelina napisał/a:
Powiem Ci, że ja wczęsniej również o tym nie słyszałam.Do czasu właśnie tego kredytu. Bank powiedział nam,że da nam kredyt wyłącznie jeśli zostanie wykupione takie ubezpieczenie tak więc nie mieliśmy w zasadzie wyboru.
Ile bedę musiała mniej wiecej czekać na wpisanie w sądzie?

No i czy w banku można liczyc na zwrot kosztów tego ubezpieczenia?

Nie wiem czy otrzymasz zwrot kasy z ubezpieczenia. Wydaje mi się,że raczej nie ma na to co liczyć ale musiałabyś jeszcze dopytać się konkretnie w banku. Tam powinni Ci odpowiedzieć.

Na wpis w sądzie czekasz do ok miesiąca. Oczywiście może zdarzyć się wydłużenie tego okresu.

marcelina
Starszy budowlaniec

Wysłany: 2015-09-22, 13:59   

Rozmawiałam przed chwilą z bankiem i niestety ale będę zmuszona płacić ubezpieczenie pomostowe do czasu kiedy będize wpis u notariusza. Potem sama zanoszę informację o tym do banku i wtedy nie będę musiała tego płacić. No trudno. Trzeba bedzie się temu podporządkować ;/

Swoją drogą to jest to dość duży koszt.

vivitek 
Nowicjusz

Wysłany: 2015-09-24, 09:35   

Niestety tak to już jest. Miałem podobną sytuację jak w twoim przypadku :-/

Czebulak 
Starszy budowlaniec

Wysłany: 2016-12-16, 14:46   

Ubezpieczenie pomostowe są dość skomplikowanym i rozwiązłym tematem wiec podrzucam Wam tę literaturę: http://sprawdzonydoradca....tu-hipotecznego

Odpowiedz do tematu