Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenie pomostowe do kredytu mieszkaniowego. Jak długo
Autor Wiadomość
marcelina
Prawie ekspert

Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 318
Wysłany: 2015-09-22, 09:26   Ubezpieczenie pomostowe do kredytu mieszkaniowego. Jak długo

Czesć. Wzięłam kredyt hipoteczny na mieszkanie z rynku wtórnego.NIe miało księgi wieczystej, załatwianie jej trochę trwało. Przez ten czas płaciliśmy ubezpieczenie pomostowedo kredytu mieszkaniowego. Byliśmy u notariusza.NIby wszystko zostało załatwione ale ubezpieczenie pomostowe nadal trzeba płacić.

I tutaj pytanie do kiedy?
 
     
REKLAMA

Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 193
Wysłany: 2015-09-22, 09:42   Re: Ubezpieczenie pomostowe do kredytu mieszkaniowego. Jak d

 
     
mareczek
Budowlaniec

Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 193
Wysłany: 2015-09-22, 09:42   Re: Ubezpieczenie pomostowe do kredytu mieszkaniowego. Jak d

marcelina napisał/a:
Czesć. Wzięłam kredyt hipoteczny na mieszkanie z rynku wtórnego.NIe miało księgi wieczystej, załatwianie jej trochę trwało. Przez ten czas płaciliśmy ubezpieczenie pomostowedo kredytu mieszkaniowego. Byliśmy u notariusza.NIby wszystko zostało załatwione ale ubezpieczenie pomostowe nadal trzeba płacić.

I tutaj pytanie do kiedy?


Polecam zapoznać się z tym artykułem:
http://www.comperia.pl/ub...-pomostowe.html - masz tam dokładnie opisane czym jest ubezpieczenie pomostowe.

To,że byliście u notariusza nie znaczy,że mieszkanie zostało wpisane do księgi wieczystej. Notariusz musi się z tym wybrać do sądu. Dopiero wtedy mieszkanie ma ksiegę i nie będziecie musieli płacić tego rodzaju ubezpieczenia.
 
     
Tomekk
Budowlaniec

Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 145
Wysłany: 2015-09-22, 11:18   

Powiem szczerze, że pierwszy raz w życiu słyszę o czymś takim.... Ale to może dlatego, że nigdy nie miałem konieczności zaciągania kredytów hipotecznych. Zadłużania się. Gdybym musiał, to pewnie byłbym ekspertem z tej dziedziny.
 
     
marcelina
Prawie ekspert

Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 318
Wysłany: 2015-09-22, 11:36   

Powiem Ci, że ja wczęsniej również o tym nie słyszałam.Do czasu właśnie tego kredytu. Bank powiedział nam,że da nam kredyt wyłącznie jeśli zostanie wykupione takie ubezpieczenie tak więc nie mieliśmy w zasadzie wyboru.
Ile bedę musiała mniej wiecej czekać na wpisanie w sądzie?

No i czy w banku można liczyc na zwrot kosztów tego ubezpieczenia?
 
     
mareczek
Budowlaniec

Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 193
Wysłany: 2015-09-22, 11:51   

marcelina napisał/a:
Powiem Ci, że ja wczęsniej również o tym nie słyszałam.Do czasu właśnie tego kredytu. Bank powiedział nam,że da nam kredyt wyłącznie jeśli zostanie wykupione takie ubezpieczenie tak więc nie mieliśmy w zasadzie wyboru.
Ile bedę musiała mniej wiecej czekać na wpisanie w sądzie?

No i czy w banku można liczyc na zwrot kosztów tego ubezpieczenia?


Nie wiem czy otrzymasz zwrot kasy z ubezpieczenia. Wydaje mi się,że raczej nie ma na to co liczyć ale musiałabyś jeszcze dopytać się konkretnie w banku. Tam powinni Ci odpowiedzieć.

Na wpis w sądzie czekasz do ok miesiąca. Oczywiście może zdarzyć się wydłużenie tego okresu.
 
     
marcelina
Prawie ekspert

Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 318
Wysłany: 2015-09-22, 12:59   

Rozmawiałam przed chwilą z bankiem i niestety ale będę zmuszona płacić ubezpieczenie pomostowe do czasu kiedy będize wpis u notariusza. Potem sama zanoszę informację o tym do banku i wtedy nie będę musiała tego płacić. No trudno. Trzeba bedzie się temu podporządkować ;/

Swoją drogą to jest to dość duży koszt.
_________________
Zobacz Lakiernia Proszkowa Bielsko Biała
 
     
vivitek 
Nowicjusz

Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 5
Wysłany: 2015-09-24, 08:35   

Niestety tak to już jest. Miałem podobną sytuację jak w twoim przypadku :-/
 
     
Czebulak 
Ekspert

Dołączył: 04 Lip 2016
Posty: 442
Wysłany: 2016-12-16, 14:46   

Ubezpieczenie pomostowe są dość skomplikowanym i rozwiązłym tematem wiec podrzucam Wam tę literaturę: http://sprawdzonydoradca....tu-hipotecznego
 
     
prellen
Budowlaniec

Dołączył: 27 Lis 2019
Posty: 141
Wysłany: 2020-06-21, 13:56   

Od siebie polecam też zajrzeć tutaj https://kredytolsztyn.com/ jeżeli szukacie kredyty hipoteczne Olsztyn ma kilka dobrych ofert, ale to już jak się zgłosicie do doradców to najlepiej doradzą która z ofert dostępnych na rynku jest na ten moment najlepsza. Mi pomogli i jestem bardzo zadowolony ;)
 
     
michal33 
Starszy budowlaniec
michal33

Dołączył: 28 Kwi 2018
Posty: 229
Wysłany: 2022-02-21, 21:13   

A to jedynie ubezpieczenie kredytu, jakie posiadasz? Bo sam kredyt mieszkaniowy można jeszcze ubezpieczyć na kilka sposobów https://polska-kredyt.pl/rodzaje-ubezpieczen-kredytu-mieszkaniowego/
 
     
mrowczan
Wszechwiedzący

Dołączył: 03 Gru 2021
Posty: 560
Wysłany: 2022-07-14, 19:30   

Jak już jesteśmy w temacie samochodów i ubezpieczenia, to moim zdaniem, warto przejrzeć sobie ofertę tego miejsca https://superpolisa.pl/placowki-miasto/gorlice/ Moim zdaniem przecież można się stamtąd dowiedzieć naprawdę wielu interesujących rzeczy, które z pewnością okażą się pomocne podczas dokonywania wyboru odpowiedniego ubezpieczenia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12