Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Projekt domu Modrzyk
Autor Wiadomość
lutek 
Nowicjusz

Dołączył: 10 Wrz 2014
Posty: 9
Wysłany: 2016-01-08, 22:11   Projekt domu Modrzyk

Witam. Zostawiam wpis bo szczerze - liczę na poradę, jest to chyba jedno z lepszych miejsc w których mógłbym o nią prosić. Zastanawiam się obecnie nad projektem domu Modrzyk, wygląda on tak:

Przekrój i rzut dostępne są na stronie http://www.archeton.pl/pr...1498_opisogolny
Chciałbym prosić o opinię - czy to dobry wybór waszym zdaniem? Takie domki zawsze mi się podobały, jestem ich wielkim fanem. Co do przestrzeni - nie planuję powiększać rodziny (a przynajmniej na razie). Co jednak jak zmienią mi się priorytety (nie planuję tego, ale jak to mówią "nigdy nie mów nigdy). Druga sprawa to użytkowe poddasze, którego tu nie ma. Czy jednak nie byłoby to lepsze rozwiązanie dla młodej rodziny bez zdefiniowanych planów na przyszłość? Zawsze na takim poddaszu można zaaranżować np. biuro czy inne pomieszczenie "do pracy". Wiem, że to nie są takie proste sprawy, ale nie mam się kogo zapytać, troszkę jestem w kropce.
 
     
REKLAMA

Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 4
Wysłany: 2016-01-14, 14:52   Re: Projekt domu Modrzyk

 
     
portdom
Nowicjusz

Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 4
Wysłany: 2016-01-14, 14:52   Re: Projekt domu Modrzyk

[quote="lutek"]Witam. Zostawiam wpis bo szczerze - liczę na poradę, jest to chyba jedno z lepszych miejsc w których mógłbym o nią prosić. Zastanawiam się obecnie nad projektem

Domek jest śliczny, to prawda. Musisz jednak wziąć pod uwagę, ile i jakich pomieszczeń potrzebujesz. Jeśli uważasz, że być może mógłbyś, chciałbyś kiedyś założyć rodzinę, potrzebujesz minimum 3 pokoi (sypialnia, dziecko, salon), poddasze jest przydatne nie tylko jako ew. biuro itp, ale też przechowalnia. Nie zapominaj o hobby. Też musisz się z nim gdzieś zmieścić. Podobnie jak poddasze możesz adaptować piwnicę. Trudno Doradzić, jeśli nie jest się na Twoim miejscu. Przemyśl, co chciałbyś mieć w swoim domu, Ty i żona, na co potrzebujecie więcej, na co mniej miejsca, a dopiero wtedy oceńcie, czy ten projekt spełnia wasze oczekiwania. Bo cóż, że ładny, jeśli okaże się niefunkcjonalny dla was?

Ja bym odradzał dom dla ewentualnej rodziny mniejszy niż 100m2. W życiu już tak jest, że miejsca jest zawsze za mało:)
 
     
TomaszEls
Prawie ekspert

Dołączył: 24 Kwi 2020
Posty: 399
Wysłany: 2023-03-24, 08:46   

Zastanów się nad skorzystaniem z opcji gotowych projektów, ponieważ u cenionych biur projektowych można znaleźć ich naprawdę szeroką ofertę możliwości dopasowując je nawet do działki jaką dysponujemy. Teraz najpopularniejszymi metrażami jest na pewno 100-150m2. Jednak każdy z nas ma inne oczekiwania oraz potrzeby. Ja akurat uważam, że projekty domów gotowych to na pewno dobra alternatywa pod względem kosztów, jak i pewności, że spełnia wszystkie oczekiwania oraz aktualne przepisy.
 
     
bzak7124
Nowicjusz

Dołączył: 10 Paź 2022
Posty: 38
Wysłany: 2023-04-20, 12:38   

Dobrze widzę, że na dachu jest dachówka płaska coś tego typu? Chyba nawet kolor ten sam https://dekarzonline.pl/pl/p/Blachodachowka-modulowa-Estima-35-arkusz-0%2C858-m2-Blachotrapez/178
 
     
ariana
Wszechwiedzący

Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 782
Wysłany: 2023-04-24, 16:20   

Uważam, że po projekt domu najlepiej zgłosić się do profesjonalnego biura projektowego. Odpowiednim wyborem z pewnością będzie Zarzycki Architektura - witryna biura projektowego Rafała Zarzyckiego: https://zarzycki-architektura.pl/ . Polecam ten kontakt.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12