Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie okna wybrać - drewniane, czy plastikowe?
Autor Wiadomość
gabriell86 
Budowlaniec

Wiek: 37
Dołączył: 10 Lip 2015
Posty: 115
Wysłany: 2016-02-24, 12:01   Jakie okna wybrać - drewniane, czy plastikowe?

Jakie waszym zdaniem okna są lepsze? - drewniane, czy plastikowe?
 
     
REKLAMA 

Dołączyła: 24 Paź 2015
Posty: 100
Wysłany: 2016-02-24, 12:39   

 
     
iwonaa92 
Budowlaniec

Wiek: 31
Dołączyła: 24 Paź 2015
Posty: 100
Wysłany: 2016-02-24, 12:39   

Moim zdaniem lepszym wyborem są okna plastikowe, głównie z tego powodu, że są dużo łatwiejsze w eksploatacji (nie trzeba ich konserwować), oraz trwalsze i tańsze od drewnianych - zapewniają też lepszą izolacyjność cieplną. Tutaj http://www.e-sapor.com mają całkiem wysokiej jakości okna plastikowe.
 
     
bugi
Ekspert

Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 424
Wysłany: 2016-03-03, 20:57   

To co wybierzesz to już chyba zależy od Twojego budżetu i upodobań :) Jak chcesz poczytać o różnicach i cenach to myślę, że znajdziesz informacje na stronie http://www.budvarcentrum....-budvar-centrum to jeden z większych polskich producentów okien i drzwi. A ostateczna decyzja i tak należy do Ciebie.
 
     
kamiloski
Nowicjusz


Dołączył: 02 Mar 2016
Posty: 5
Wysłany: 2016-03-03, 21:23   

Ja jestem zwolennikiem okien drewnianych, a raczej byłem... prawdziwych drewnianych, jednak to co się obecnie produkuje to jakaś pomyłka. Drewno nie jest odpowiednio zaimpregnowane i przygotowane do użytkowania. Przez to takie okna szybko się wypaczają, pękają, stają się nieszczelne i po kilku latach nadają się do wymiany. Na pewno nie jest to to samo, co produkowało się kiedyś. Takie stare okna są często w o wiele lepszym stanie po kilkudziesięciu latach eksploatacji niż nowe po kilku. Wszystko po to, żeby częściej wymieniać...
 
     
libi
Starszy budowlaniec

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 259
Wysłany: 2016-03-29, 17:01   

Impregnację trzeba powtarzać samodzielnie. Nawet najlepsze impregnaty deklarują swoje działanie na kilka lat - okna są na kilkadziesiąt. Ja oczywiście namawiam do okien drewnianych - jeśli kogoś stać to moim zdaniem jest najbardziej słuszny wybór. Tylko pamiętaj o dobrym montażu - drewno jest generalnie bardzo ciepłym materiałem, ale trzeba jednak zachować standardy montażu by tę szczelność można było wykorzystać w praktyce.
 
     
jelenaa
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 14 Lis 2014
Posty: 86
Wysłany: 2016-03-31, 09:46   

Wydaje mi się, że praktyczniejsze będą plastikowe. Ja ostatnio zamawiałam takie na taras jak tutaj - porte fenetre pvc. Są energooszczędne a to najważniejsze:)
 
     
HurtOkien.pl 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 56
Wysłany: 2016-06-06, 07:55   

To zdecydowanie indywidualna kwestia,bo zarówno okna pcv jak i drewniane mają swoje plusy oraz minusy. Akurat tak się składa,ze zajmujemy się nimi na co dzień,więc pod tym względem możemy pomóc i i doradzić.
_________________
www.HurtOkien.pl
 
     
libi
Starszy budowlaniec

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 259
Wysłany: 2016-10-31, 21:29   

W parametrach aluminium i drewno mogą być bardzo podobne. Natomiast też jeśli okno ma super współczynnik U, a zostanie źle zamontowane to jednak stracimy na tej inwestycji. Ja mam plastiki.
 
     
1001narzedzi_pl
Budowlaniec

Dołączył: 15 Mar 2012
Posty: 142
Wysłany: 2016-11-14, 10:44   

Ciężka decyzja bo to zależy od Twojego budżetu, okna pcv będą na pewno tańsze, ale i wiele osób narzeka z czasem na ich jakość, jeżeli możesz nieco dołożyć to moim zdaniem warto zdecydować się na okna drewniane.
_________________
zobacz: https://pl.next-jobs24.com/oferty-pracy-w-knurow-slaskie
 
     
libi
Starszy budowlaniec

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 259
Wysłany: 2016-12-30, 21:50   

No i tak jak pisałem wcześniej. Oprócz dobrej jakości okien, a PCV też mogą być super jakościowo, są dostępne modele trzyszybowe, trzeba zwrócić uwagę komu zlecasz wstawienie tych okien. Bo jak chcesz oszczędzać - to też z głową
 
     
EkoCeluTerm.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 26 Wrz 2016
Posty: 26
Wysłany: 2017-01-31, 10:56   

Dokładnie tak jak piszesz, to też moim zdaniem kwestia przekonania do danego materiału. Ja osobiście wolę okna drewniane, które zapewniają mi większy komfort oraz szczelność, chociaż to ostatnie jest także kwestią prawidłowego montażu.
_________________
www.EkoCeluTerm.pl
 
     
aronH 
Wszechwiedzący
aronH

Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 597
Wysłany: 2017-01-31, 12:05   

Duże przeszklone pomieszczenia, jak dla mnie bomba, a są firmy które bez problemu realizują takie zamówienia. Przykładem jest chociażby Stolmar - http://stolmar24.com/systemy-aluminiowe/ przejrzyjście sobie ich realizacji i poczytajcie o technologi zastosowanej w systemach aluminiowych, dla mnie obecnie najlepsza technologia jaka jest stosowana w oknach.
 
     
Adreas76 
Budowlaniec

Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2016
Posty: 177
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-22, 15:07   

Według mnie najlepsze są okna z Oknoplastu. Nie mają sobie równych. Gwarantują bezpieczeństwo a do tego można wybrać pośród wielu modeli i kolorów.

Zapraszam także na stronę, gdzie można porównać produkty: http://akpedrill.pl/
_________________
Najwyższa jakość usług, szybka realizacja, tylko u nas: http://instalacje-amsprojekt.pl
 
     
Szkrab
Starszy budowlaniec

Dołączył: 11 Sty 2017
Posty: 257
Wysłany: 2017-04-10, 21:21   

Również postawiłam na okna Oknoplastu. Kupowałam je u ich polecanego na stronie dystrybutora firmie Sampre w Bydgoszczy. Muszę przyznać, że mają oni sporą wiedzę na ich temat co przekłada się na łatwiejszy wybór. Dodatkowo zaproponowany montaż przebiegł sprawnie i dzięki niemu zyskałam gwarancję na swój zakup. Okna prezentują się fantastycznie, a i w użytkowaniu wszystko działa bez zarzutu. W pomieszczeniach jest ciepło i cicho, uważam, ze to dobry zakup.
 
     
DomyHybrydowe
Nowicjusz

Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 19
Wysłany: 2017-05-22, 06:35   

Na forum jest już kilka podobnych wątków na ten temat i jeżeli mam być szczery, to ja osobiście zdecydowałbym się na drewniane okna do domu z racji solidności i wysokiej jakości jaką prezentują. Wybór producenta to już otwarta kwestia.
_________________
www.DomyHybrydowe.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13