Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Samochód nowy, czy używany?
Autor Wiadomość
gaja
Wszechwiedzący

Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 1015
Wysłany: 2016-11-04, 14:24   

Większość Polaków wybiera używane auta ze względu na ograniczone finanse. Ja też kupowałam używane a potem korzystałam z naprawy bez lakierowania. Taniej mnie wyszło doprowadzenie auta do porządku niż kupowanie nowego.
 
     
REKLAMA 
Koksu :)

Dołączyła: 06 Paź 2010
Posty: 158
Wysłany: 2016-11-07, 08:49   

 
     
Bounty 
Budowlaniec
Koksu :)

Dołączyła: 06 Paź 2010
Posty: 158
Wysłany: 2016-11-07, 08:49   

Myślę, że nie ma nic złego w kupnie używanego auta. To są jeszcze zazwyczaj dobre pojazdy, a nie każdy ma finanse na auto z salonu.
_________________
zobacz : https://pl.next-jobs24.com/oferty-pracy-w-chelmek-malopolskie
 
     
kalamir
Wszechwiedzący

Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 900
Wysłany: 2016-11-10, 10:55   

Niby tak, ale wiele elementów w takim aucie może nie być już pierwszej jakości. Dlatego tak ważne są w tym przypadku regularne przeglądy. Nie można zapominać o klimatyzacji - jeśli nie działa prawidłowo, może się przyczynić do nadszarpnięcia zdrowia pasażerów, naprawdę! O tym, jak często powinno się robić przegląd klimatyzacji, jest artykuł na KochamCzytać.pl, myślę, że niektórym otworzy on oczy.
 
     
Iskierka
Wszechwiedzący

Dołączył: 27 Sty 2016
Posty: 845
Wysłany: 2016-11-22, 11:02   

Jeśli przymierzacie się do zakupu auta używanego to zwrócicie szczególną uwagę na auta produkcji francuskiej. Z tego względu, że wielu kierowców kusi stosunkowo niska cena i ładny wygląd a potem muszą wydawać majątek na mechaników. Te auta znane są z tego, że łatwo się psują a czytając ten artykuł http://faar.pl/wymiana-ty...czy-w-serwisie/ będziecie mogli się dowiedzieć, na co być przygotowanym.
 
     
aragz 
Nowicjusz
aragz

Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 7
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2016-11-22, 17:47   

Temat nowy czy używany samochód przedstawia się następująco. Przykładowo mamy do wydania 100k i za taką kwotę spokojnie moglibyśmy sobie kupić salonowego kombi czy sedana Forda czy Toyoty, ale my chcemy coś z półki premium powiedzmy np. Porsche Cayenne czy BMW X5 i też w takiej kwocie.. To już wiadomo że nie kupimy nowego a co najmniej 8-letnie takie auto. Zależy więc od tego dużo co chcemy kupić ;-)
 
     
budwoman 
Wszechwiedzący

Dołączyła: 22 Lip 2014
Posty: 838
Wysłany: 2016-12-13, 12:50   

Pewnie, że tak. Zwłaszcza, że samochód, który wyjeżdża z salonu od razu traci na wartości.
 
     
kalamir
Wszechwiedzący

Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 900
Wysłany: 2017-02-13, 14:28   

A przymierzacie się do zakupu samochodu teraz, zimą? Skoro tak, to na pewno przyda się wam taka wiedza http://sprzedajemy.pl/por...e-kupic-art1782 - wszystko, czego potrzeba, by zimą dobrze dbać o swój wóz.
 
     
zeldiax
Nowicjusz

Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 44
Wysłany: 2017-03-30, 10:45   

Według mnie korzystaniej kupić używany, ale poprosić zaprzyjaźnionego mechanika o ówczesne zrobienie przeglądu. Ja tak zrobiłem z V-tronic serwis samochodowy, kiedy kupowałem swojego Opla. Mechanik znalazł dwie małe usterki, przez co wynegocjowałem jeszcze cenę!
 
     
saradar
Nowicjusz

Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-04-04, 11:54   

Zgadzam się, dobre używane auto będzie lepiej opłacalne, z wielu względów, nie tylko finansowych.
_________________
dealer bmw warszawa http://www.vcentrum.pl
 
     
peleq 
Ekspert

Wiek: 37
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 462
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-05-19, 14:27   

Zajrzyjcie do Fortador, jeśli interesuje was wysokiej jakości myjnia parowa. Uważam, że firma oferuje naprawdę dobry i solidny sprzęt, dzięki któremu usuniecie nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Jest on naprawdę oszczędny i wydajny. Zobaczcie sami.
_________________
Malarnia Proszkowa
 
     
paaula190 
Budowlaniec

Wiek: 33
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 102
Wysłany: 2017-05-30, 12:10   

Jeśli samochód ma być do firmy, to lepiej wziąć nowy - taki samochód jest bowiem niezawodny, a w przypadku firmowych pojazdów ma to spore znaczenie. W leasing wyjdzie taniej, niż na kredyt. Jeśli szukacie dostawczego, to mogę polecić Iveco Daily i Fiata Ducato - wykonanie dedykowanej zabudowy do takiego auta można zlecić w plandex.pl, jakościowo trudno o lepsze.
 
     
kalamir
Wszechwiedzący

Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 900
Wysłany: 2017-06-01, 13:50   

No ale wiesz, używany samochód może sprawować się równie dobrze jak nowy. Czasem tylko trzeba zainwestować w regenerację niektórych części http://maxmag.pl/top5-jak...tach-uzywanych/, ale jak się to już zrobi, nie powinno być powodów do narzekań.
 
     
karolek45 
Nowicjusz

Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 21
Wysłany: 2017-06-12, 10:11   

zawsze trzeba dbać o auto, nie ważne czy nowe czy stare
_________________
hejka polecam dla odważnych :D
 
     
maciejj862 
Budowlaniec

Wiek: 37
Dołączył: 01 Cze 2016
Posty: 139
Wysłany: 2017-06-20, 11:18   

Bardziej opłaca się wziąć używany samochód, ale tylko taki w naprawdę dobrym stanie, a więc co najwyżej kilkuletni. Mając pieniądze warto jednak zdecydować się na nowy. Jeśli szukacie samochodu do firmy budowlanej, to z mniejszych sprawdźcie Iveco Daily, a z większych Scanię serii G i Volvo FMX - nowe nadwozia do takich pojazdów znajdziecie z kolei w PLANDEX, tu http://plandex.pl można się im przyjrzeć.
 
     
33Pawel 
Nowicjusz

Wiek: 40
Dołączył: 21 Cze 2017
Posty: 29
Wysłany: 2017-06-21, 08:51   

Czesci zawsze sie zurzywaja, ale jak kupisz samochod conajwyzej kilkuletni to z pewnością nie będziesz musial w niego inwestowac i dlugo nim pojeździsz.
_________________
duuuuuzy :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12