Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rekuperacja czy to skuteczny system wymiany powietrza?
Autor Wiadomość
mamarzenka
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 84
Wysłany: 2018-01-15, 12:53   

A co powiecie o firmach, które właśnie specjalizują się w czyszczeniu wentylacji? Mój szef rozważa skorzystanie z usług tej firmy: http://brawent.pl/ może ktoś z was kojarzy firmę i może coś więcej powiedzieć. Osobiście jestem za bo o jakość powietrza trzeba dbać i to nie tylko w domu, ale także w pracy.
 
     
REKLAMA

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2018-01-31, 13:41   

 
     
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2018-01-31, 13:41   

Witam,

Czyszczenie kanałów wentylacji mechanicznej warto zlecić fachowej firmie wykonującej takie usługi. Polega ona na wprowadzeniu do kanału specjalnej szczotki połączonej z wentylatorem wyciągowym, która poprzez obracanie się zbiera nieczystości zalegające na ściankach kanału. Są one następnie wysysane przez wentylator do worka na kurz. Taka metoda jest zalecana jedynie do przewodów stalowych, ponieważ w przypadku aluminiowych rur elastycznych istnieje możliwość uszkodzenia powierzchni rury poprzez wirującą szczotkę. Z tego powodu przewody tego rodzaju należy wymieniać na nowe raz na kilka lat. Czyszczenie kanałów pozwoli na polepszenie jakości nawiewanego powietrza do budynku.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
 
     
maciejj862 
Budowlaniec

Wiek: 37
Dołączył: 01 Cze 2016
Posty: 139
Wysłany: 2018-02-09, 18:28   

System wentylacji z rekuperacją to bardzo popularne i świetne rozwiązanie - taki system pozwala znacznie ograniczyć straty energii cieplnej i to dość niskim kosztem. Zerknijcie na rekuperatory od Wanas http://www.wanas.pl - zbudowany są na wysokiej jakości podzespołach, ale kosztują stosunkowo niewiele, także do domu jednorodzinnego nadają się idealnie.
 
     
Cypi
Nowicjusz

Dołączył: 23 Gru 2017
Posty: 14
Wysłany: 2018-02-11, 01:45   

Dobrze mieć również oczyszczacz powietrza On bardzo skutecznie filtruje powietrze z zanieczyszczeń dzięki czemu nasze samopoczucie znacznie poprawia się. Ja zakupiłam taki stąd https://zdrovi.pl/ dlatego angina,ktora ostatnio przechodzilam przeszla tak szybo jak sie pojawila
 
     
ActiveClima_pl 
Nowicjusz

Dołączył: 14 Mar 2018
Posty: 13
Wysłany: 2018-03-14, 13:06   

W 100% zgoda, system rekuperacji staje się coraz bardziej powszechny, tylko też trzeba go poprawnie zainstalować jak i serwisować, akurat w tej kwestii możemy pomóc, zapraszamy :)
_________________
www.ActiveClima.pl
 
     
Patrikson
Wszechwiedzący

Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 554
Wysłany: 2018-05-07, 13:43   

Pompy ciepła to dobre rozwiązanie, ale wiadomo że trzeba skorzystać z oferty odpowiedniej firmy. W moim przypadku była to firma Fonko, od której mam gruntową pompę ciepła. Polecam takie rozwiązanie, bo jest ono skuteczne i bezproblemowe.
 
     
biguś 
Budowlaniec

Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 140
Wysłany: 2018-05-07, 21:52   

Patrikson napisał/a:
... mam gruntową pompę ciepła. Polecam takie rozwiązanie, bo jest ono skuteczne i bezproblemowe.

A czemu na takie rozwiązanie się zdecydowałeś??
Porównywałeś np z pompą ciepła powietrzną??
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2018-05-22, 18:29   

przewagą gruntowej pompy ciepła jest mniejszy pobór energii. rocznie gruntowa pompa pobiera o jakieś 30-40% mniej energii niż pompa powietrzna o najlepszych osiągach
 
     
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2018-06-06, 14:33   

marek_buduje napisał/a:
Sama wentylacja mechaniczna z rekuperacją nie daje korzyści energetycznych wbrew powszechnie panującej opinii. Wentylacja mechaniczne wymusza dużo większe straty energii niż klasyczna wentylacja grawitacyjna. Moduł rekuperacji stosuje się, aby pokryć straty wynikające z zastosowania bardzo energochłonnej wentylacji mechanicznej.


Witam,

Niestety nie mogę się z Panem zgodzić. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem daje znaczne korzyści w porównaniu do wentylacji grawitacyjnej również pod kątem zużycia energii. Oczywiście wentylatory w central wentylacyjnej zasilane są energią elektryczną, lecz jest ona znacznie niższa w porównaniu do oszczędności płynących z odzysku energii przez rekuperator. Wentylacja mechaniczna pozwala na dostarczenie odpowiedniej ilości świeżego powietrza do budynku co znacznie zwiększa komfort przebywania w budynku.
W razie pytań, pozostaję do dyspozycji

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers - Bosch
 
     
zuzia.gola
Budowlaniec

Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 194
Wysłany: 2018-06-06, 21:24   

Myślę, że na tym blogu znajdziesz odpowiedź https://www.mgprojekt.com.pl/blog/ . Fachową i na tyle szeroką, że pomoże ci podjąć decyzję. Jako laik wolałabym się nie wypowiadać, bo wiadomo tez że każdy ma inne poglądy i inne rzeczy są dla niego ważne.
 
     
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2018-06-14, 11:15   

biguś napisał/a:
Patrikson napisał/a:
... mam gruntową pompę ciepła. Polecam takie rozwiązanie, bo jest ono skuteczne i bezproblemowe.

A czemu na takie rozwiązanie się zdecydowałeś??
Porównywałeś np z pompą ciepła powietrzną??


Witam,

Gruntowa pompa ciepła cechuje się bardziej stabilną pracą w porównaniu do powietrznej pompy ciepła, zwłaszcza przy pracy przy niższej temperaturze zewnętrznej. Dodatkowo pozwala na chłodzenie pasywne budynku (bez wykorzystania sprężarki) w okresie letnim oraz może pracować przy znacznie niższej temperaturze zewnętrznej. Powietrzne pompy ciepła gwarantują natomiast znacznie niższe koszty inwestycyjne, ponieważ w tym przypadku nie jest wymagana budowa kolektorów gruntowych. Dlatego przed wyborem pomiędzy gruntową a powietrzną pompą ciepła warto przeanalizować koszty inwestycyjne oraz eksploatacyjne obydwu rozwiązań. Może się okazać, że wyższe koszty inwestycyjne gruntowej pompy ciepła będą niewspółmierne do wyższych kosztów ogrzewania za pomocą powietrznej pompy. Przy okazji polecam pompy ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/pro...w/pompy-ciepla/
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2018-06-15, 12:02   

Sama wentylacja mechaniczna z rekuperacją nie daje korzyści energetycznych wbrew powszechnie panującej opinii. Wentylacja mechaniczne wymusza dużo większe straty energii niż klasyczna wentylacja grawitacyjna. Moduł rekuperacji stosuje się, aby pokryć straty wynikające z zastosowania bardzo energochłonnej wentylacji mechanicznej.
 
     
Klimatech.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 24 Sie 2018
Posty: 8
Wysłany: 2018-08-24, 08:58   

Akurat jeżeli chodzi o układy klimatyzacji jak i wentylacji to zajmujemy się tym na co dzień i chętnie pomożemy, doradzimy w każdej kwestii związanej z montażem i nie tylko. Zapraszamy :)
_________________
www.Klimatech.pl
 
     
Kalopek
Nowicjusz

Dołączył: 03 Maj 2017
Posty: 32
Wysłany: 2018-11-08, 23:27   

Tu się zgodzę bo mam zarówno w biurze jak i w domu oczyszczacz Sharp KC-G50EUW https://ranking-oczyszczaczy.pl/recenzje/sharp-kc-g50euw-2/ na, który nakłonili mnie pracownicy. Początkowo dość sceptycznie podchodziłem do tematu ale po kilku tygodniach użytkowania muszę przyznać,że to super rozwiązanie. Akurat ten model posiada też jonizator i nawilżacz tak więc powietrze jest takie mega lekkie i świeże. Oczyszczacz sam dobiera sobie tryb pracy więc nic tam majstrować przy nim nie trzeba no i jest ekonomiczny pod względem eksploatacji filtrów.
 
     
Yremx
Budowlaniec

Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 184
Wysłany: 2018-11-15, 10:26   

Przed podjęciem takich działań to ja jednak bym się ze dwanaście razy upewniła. W takiej sytuacji pierwsze moje kroki polegałyby na zaopatrzeniu się w porządny anemometr, najlepiej jakiś z tej oferty, bo to sprawdzona firma: https://www.test-therm.pl...acji/anemometry . Oczywiście piszę hipotetycznie, bo tak naprawdę nie musiałabym tego kroku podejmować – swój egzemplarz takiego sprzętu już mam ; ). W każdym razie odpowiednie pomiary dokonane za pomocą takiego urządzenia będą w stanie odpowiedzieć na wiele pytań, przede wszystkim związanych z prędkością oraz kierunkiem przepływu powietrza.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13