Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogrzewanie podłogowe to zawsze dobry pomysł?
Autor Wiadomość
wrzosiec
Budowlaniec

Dołączył: 26 Wrz 2016
Posty: 169
Wysłany: 2016-10-14, 09:18   Ogrzewanie podłogowe to zawsze dobry pomysł?

Czy ogrzewanie podłogowe waszym zdaniem to zawsze dobry pomysł i coś, w co warto zainwestować?
 
     
REKLAMA

Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 295
Wysłany: 2016-10-14, 17:54   

 
     
Kamienica
Starszy budowlaniec

Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 295
Wysłany: 2016-10-14, 17:54   

Wydaje mi się, że to szczególnie fajne rozwiązanie w łazience - oszczędzasz miejsce na normalny grzejnik, a jednocześnie masz przyjemnie ciepło w stopy po wyjściu z kąpieli.
Chociaż możesz też pociągnąć takie ogrzewanie przez cały dom. Tutaj http://www.praktycznydom....gowe-czy-warto/ piszą więcej na ten temat.
Ja sama co prawda się na takie nie zdecydowałam, ale pomysł jest ciekawy.
 
     
Gośka 
Nowicjusz

Dołączyła: 30 Wrz 2016
Posty: 22
Skąd: Polska
Wysłany: 2016-11-05, 14:02   

To prawda, według mnie takie ogrzewanie podłogowe najbardziej sprawdza się w łazience. Moi teściowie mają i naprawdę przyjemnie jest stanąć na ciepłej podłodze po wyjściu z kąpieli :) A możecie mi doradzić w sprawie ogrzewania niewielkiego pomieszczenia biurowego? Chciałabym coś przenośnego. Myślałam o czymś takim jak grzejnik olejowy 13 żeberkowy. Tu widziałam taki http://www.cookstore.pl/g...pir,id2165.html . Z tego, co czytam, to wolno stygnie, a więc dłużej utrzymuje ciepło. Jak sądzicie?
 
     
1001narzedzi_pl
Budowlaniec

Dołączył: 15 Mar 2012
Posty: 142
Wysłany: 2016-11-14, 10:36   

Może nie tyle "zawsze" jest to dobry pomysł, ile najczęściej ogrzewanie podłogowe to bardzo dobry wybór jeżeli chcemy połączyć praktykę z ekonomią i zaoszczędzić.
_________________
zobacz: https://pl.next-jobs24.com/oferty-pracy-w-knurow-slaskie
 
     
balladyna
Wszechwiedzący

Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 1272
Wysłany: 2017-03-09, 13:11   

Nie zawsze, bo to jednak dość droga inwestycja i też nie zawsze może się sprawdzić
 
     
ML-Pol.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 22 Mar 2017
Posty: 28
Wysłany: 2017-03-22, 11:37   

Nie do końca się zgodzę, bo ogrzewanie podłogowe wcale nie jest drogą inwestycją, fakt ze kosztuje więcej niż zwykłe CO, ale w zamian za to potem mamy optymalny komfort termiczny i większą ekonomię podczas spalania i każdego sezonu grzewczego, gdzie opału pójdzie mniej. Można równie dobrze rozważyć także kwestię kupna pompy ciepła.
_________________
www.Ml-pol.pl
 
     
gabi 
Nowicjusz

Dołączyła: 29 Gru 2016
Posty: 37
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-04-03, 10:19   

Tak jak ktoś pisał wyżej, wg mnie ogrzewanie podłogowe to świetne rozwiązanie w łazience. Nie ma nic gorszego niż po wyjściu z prysznica stanąć na zimnej podłodze ;) Więc takie ogrzewanie to naprawdę fajny pomysł. Też się nad tym zastanawiamy w naszym domu. Wtedy decydowalibyśmy się na pompę ciepła powietrze-woda https://www.immergas.pl/P.../POWIETRZE_WODA .
 
     
walada
Nowicjusz

Dołączył: 03 Kwi 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-04-04, 09:26   

No, ciekawy punkt widzenia. Mam jednak oprócz ogrzewanej podłogi to jeszcze niewielki grzejnik, suszy ręczniki bardzo wygodnie.
_________________
element grzejny https://www.zamac.pl/pl/12-elektrotermia
 
     
dyi 
Nowicjusz

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 8
Wysłany: 2017-04-11, 13:45   

A nie trzeba miec jakiesgos specjalnego pieca do ogrzewania podlogowego? Ja mam u siebie Zebca na wegiel i z tego co mi mowil hydraulik to nie pojdzie na takim...
 
     
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2017-06-06, 13:51   

Witam,


Kocioł, który jest odpowiedni do współpracy z ogrzewaniem podłogowym powinien charakteryzować wysoką sprawnością pracy przy jak najniższej temperaturze zasilania. Przeważnie instalacje podłogowe projektowane są na parametry niskotemperaturowe, czyli 40/30. Taka temperatura realizowana jest poprzez układy mieszaczowe. Z ogrzewaniem podłogowym najlepiej współpracują gazowe kotły kondensacyjne lub pompy ciepła. W przypadku kotłów na paliwa stałe problemem jest ograniczona możliwość sterowania mocą cieplną. Nominalne parametry zasilania mogą być 80/60. Dlatego należy zastosować rozdzielacze, wyposażone w funkcję podmieszania powrotu. Pozwoli to na obniżenie temperatury wody zasilającej, przez co kocioł będzie mógł współpracować z ogrzewaniem podłogowym.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
 
     
ML-Pol.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 22 Mar 2017
Posty: 28
Wysłany: 2017-06-22, 07:26   

Akurat wybór kotła również nie stanowi problemu, nawet tutaj na forum będziemy w stanie doradzić odpowiedni model, który dobrze sprawdzi się do ogrzewania podłogowego, istotna bezie powierzchnia grzewcza oraz budżet jaki posiadasz na ten cel.
_________________
www.Ml-pol.pl
 
     
mazi88 
Nowicjusz

Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 27
Wysłany: 2017-08-04, 12:01   

ogrzewanie podłogowe dobre rozwiązaniem. Nie ma na ścianach grzejników które nie zawsze estetycznie wyglądają. Ciepło dociera do ciała "od dołu" więc przy niższej temperaturze wydaje nam się że jest ciepło. Dzięki temu można obniżyć koszty ogrzewania. Moim zdaniem pompa ciepła jest dobrym rozwiązaniem.
_________________
kuzniawsiodelku.pl
 
     
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2017-08-16, 14:06   

Witam,

Ogrzewanie podłogowe sprawdza się praktycznie we wszystkich typach wykorzystanego ogrzewania oraz we wszystkich pomieszczeniach budynku mieszkalnego. Jedynie w przypadku pomieszczeń o większym zapotrzebowaniu na moc cieplną lub o niewielkiej powierzchni podłogi może być wymagane zastosowanie ogrzewania ściennego, grzejników lub systemu mieszanego. Wyróżniamy trzy strefy ogrzewania podłogowego w budynku: strefa brzegowa znajdująca się od 60cm do 1m od przegrody zewnętrznej o dopuszczalnej temperaturze 35°C, strefa pobytowa o temperaturze do 29°C oraz strefa łazienkowa o maksymalnej temperaturze do 33°C. W ofercie producentów jest wiele rodzajów materiałów na podłogę, które są odpowiednie do stosowania przy ogrzewaniu podłogowym. Można nawet wykorzystać specjalnego rodzaju drewno.
Aby dodatkowo obniżyć rachunki za ogrzewanie jako źródło ciepła w budynku można zastosować pompę ciepła lub kocioł kondensacyjny. Tego typu rozwiązania przy współpracy z ogrzewaniem podłogowym pozwalają na uzyskanie dodatkowych oszczędności.
Zachęcam w tym kontekście do zasięgnięcia informacji na temat produktów marki Junkers na stronie: http://www.junkers.pl/produkty/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
 
     
lancja
Nowicjusz

Dołączył: 17 Sie 2017
Posty: 7
Wysłany: 2017-08-17, 15:39   

Przydałoby się zmienić ogrzewanie u mnie w domu, ale z racji tego, że to stary budynek, był budowany w innej technologii i samo dostosowanie fundamentów do ogrzewania podłogowego drastycznie zwiększyłoby koszty tej inwestycji w moim przypadku. A szkoda, bo czytałam i słyszałam wiele dobrego o tym sposobie ogrzewania. Muszę poszukać więcej informacji na ten temat, ale dziękuję za wszystkie ciekawe wskazówki i rady w tym wątku.
 
     
Kotly-Oksana.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 37
Wysłany: 2017-09-01, 10:29   

Jeżeli jest to faktycznie starsze budownictwo to faktycznie koszt instalacji ogrzewania podłogowego może być dosyć wysoki, trzeba generalnie sprawdzić jaki jest stan układu CO i dopiero wtedy podjąć decyzję.
_________________
www.Kotly-Oksana.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13