Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
kosztorysy - skad brac?
Autor Wiadomość
feli
Nowicjusz

Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 44
  Wysłany: 2016-12-11, 21:50   kosztorysy - skad brac?

Hej. Mam moze banalne pytanie, ale skad bierzecie kosztorysy? Wykonujecie je sami czy korzystacie z firm co sie tym zajmuja? Zostala mi polecona firma Spec Kosztorys, bo wykonuja kosztorysy szybko i dokladnie. Warto wspolpracowac z taka firma czy lepiej samej cos kombinowac?
 
     
REKLAMA

Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 1015
  Wysłany: 2016-12-12, 11:27   

 
     
gaja
Wszechwiedzący

Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 1015
Wysłany: 2016-12-12, 11:27   

Ja sama robiłam kosztorysy.
 
     
Wronka52
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 60
Wysłany: 2018-01-18, 11:50   

Jeśli chodzi o kosztorys to ja też go robiłam sama. Jeśli chodzi o jego tworzenie to aby go stworzyć wzięłam i uwzględniłam pięć kategorii wydatków. Pierwszym z nich był zakup projektu budowlanego i formalności. I aby to zrobić wszystko dokładnie sprawdziłam co i ile kosztuje. Następną kategorią były koszty budowy konstrukcji budynku. I aby je wyliczyć korzystałam z taki narzędzi jak http://www.systemykominowe.pl/kalkulator.html . Do tego sprawdziłam także ceny w różnych sklepach ceny produktów budowlanych. Kolejna kategorią były koszty wykonania dachu i tu też skorzystałam z kalkulatora w internecie. Czwartą kategorią była stolarka zewnętrzna. A ostatnia koszty związane z wykończeniem wnętrza. I w sumie suma tych kosztów powiększona o jakieś 10 %, które jest marginesem błędów, stało się moim kosztorysem. Ważne jest w nim to aby zawsze założyć więcej niż potem w razie co gdyby ceny się zmieniły czy doszły dodatkowe wydatki to aby mieć za co kupić.
 
     
bolek248 

Dołączył: 06 Lut 2018
Posty: 1
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-02-06, 17:26   

Wow, tak dobrze sie na wszystkim znacie.. pozazdroscic. Kiedy ja sam robilem ostatni raz kosztorys to wszystko wzielo w leb i musialem dobrac kredytu na skonczenie, bo za malo wyliczylem.
 
     
gregcal89
Nowicjusz

Dołączył: 09 Maj 2022
Posty: 15
Wysłany: 2022-05-09, 10:30   

Dzięki, dobre przygotowanie to podstawa :)

__________
Program CAD
 
     
reling 
Prawie ekspert

Dołączył: 07 Lut 2018
Posty: 329
Wysłany: 2023-07-31, 21:13   

Na pewno wykonywanie kosztorysów budowlanych może ułatwić odpowiedni program do tego celu. Takim programem jest dostępny online program Rodos. Taki kosztorys pozwala określić zakres robót, ich przewidywaną wartość, pozwoli na wybranie odpowiedniego wykonawcy. W kosztorysie powinny znaleźć się takie informacje jak - ile funduszy pochłonie inwestycja czy jakie materiały będą potrzebne i na jakim etapie budowy trzeba je dostarczyć.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12