Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie tanie ogrzewanie
Autor Wiadomość
MartynaZa
Budowlaniec

Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 146
Wysłany: 2017-04-26, 20:17   Jakie tanie ogrzewanie

Są tu działy odnośnie różnych instalacji (gazowe, elektryczne itd.) a o instalacji grzewczej (czy tam CO) nie widzę. Dziwne :)
Zastanawiam się jakie ogrzewanie jest najlepsze. Biorąc pod uwagę komfort użytkowania, koszt instalacji i same koszty miesięczne. Tania w eksploatacji jest niby pompa ciepła ale koszt jest koszmarem. Piece na paliwa stałe (węgiel, pelety) to już na pewno nie komfortowa obsługa. Brakuje tu automatyzacji. Gaz - niestety nie mam u siebie a butla gazu na działce to paskudztwo. Co zostaje?
 
     
REKLAMA

Dołączył: 27 Kwi 2017
Posty: 2
Wysłany: 2017-04-27, 14:39   

 
     
Eleni

Dołączył: 27 Kwi 2017
Posty: 2
Wysłany: 2017-04-27, 14:39   

Ja sobie chwalę elektryczne rozwiązania. Na pewno jest to jedno z najczystszych rozwiązań. Elektryczne systemy grzejne wbrew pozorom wcale nie są drogie i mają dużo zalet. U mnie bardzo się sprawdzają, jak jeszcze masz dobrą firmę, która ci fajnie wszystko zrobi to możesz się cieszyć taką instalacją przez lata bez naprawy. Polecam GDUR, szybko pracują i w miarę tanio http://elektrykpoznań.com.pl
 
     
fart5
Wszechwiedzący

Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 601
Wysłany: 2017-04-29, 23:46   

Co do ogrzewania najtaniej wychodzi te gazowe, kotły, pompy ciepła czy przepływomierze możesz kupić w firmie https://www.immergas.pl/ . Firma jest bardzo profesjonalna, posiadają sprzęt bardzo ekologiczny oraz nowoczesny, każda prywatna osoba, która zastanawia się nad ogrzewaniem gazowym, to nich piszę z zapytaniem o produkty
 
     
Karina33
Nowicjusz

Dołączył: 25 Kwi 2017
Posty: 9
Wysłany: 2017-05-03, 22:24   

Ja zastanawiam się nad panelami grzewczymi.Mój znajomy zamontował takie u siebie i bardzo sobie chwalił niski i szybki koszt montażu,stałą temperaturę w pomieszczenie i to,że powietrze w mieszkaniu nie jest takie duszne i suche.Muszę poszukać dokładniejszych informacji ta temat tego ogrzewania.
 
     
anakonda

Dołączył: 11 Maj 2017
Posty: 3
Wysłany: 2017-05-11, 12:46   

Takie rzeczy są niezwykle drogie! Ja osobiście wzięłam szybka chwilówka i udało mi się sfinansować wymianę systemu grzewczego na gazowy :)
 
     
Natalia
Nowicjusz

Dołączył: 13 Maj 2017
Posty: 43
Wysłany: 2017-05-15, 21:40   

Karina33 napisał/a:
Ja zastanawiam się nad panelami grzewczymi.Mój znajomy zamontował takie u siebie i bardzo sobie chwalił niski i szybki koszt montażu,stałą temperaturę w pomieszczenie i to,że powietrze w mieszkaniu nie jest takie duszne i suche.Muszę poszukać dokładniejszych informacji ta temat tego ogrzewania.


Plusem paneli grzewczych jest również to, że samo położenie instalacji jest niebywale szybkie i proste. Panele fantastycznie wpasowują się we wnętrze i nie szpecą ścian tak jak grzejniki. Choć wszyscy mi je odradzali ja postawiłam na swoim. Instalację wykonywali mi fachowcy z okolic Poznania. Świetni fachowcy, a co najważniejsze pracują na polskich materiałach, z których sami tworzą panele grzewcze.
 
     
Szkrab
Starszy budowlaniec

Dołączył: 11 Sty 2017
Posty: 257
Wysłany: 2017-05-17, 20:14   

Dobrą ofertę wykonania instalacji elektrycznej ma Eco Partner z Rokietnicy. Pracownicy to świetni fachowcy, którzy potrafią doradzić i doskonale znają się na wykonaniu montażu tej instalacji. Instalacja to same plusy tzn. estetyka, porządek, łatwość regulacji temperatury i w zasadzie jest ona bezobsługowa. Miesięczne koszty nie powaliły mnie z nóg w okresie grzewczym, opiewały na jakieś 100-300 zł w zależności od wartości temperatury za oknem. Jestem zadowolona z wyboru i postawienia na polski produkt.
 
     
Salus-expo.pl
Nowicjusz

Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 34
Wysłany: 2017-05-29, 09:36   

Ogrzewanie elektryczne nie jest tanim źródłem i musimy mieć ten fakt na uwadze. Polecam inne rozwiązania jak chociażby pompa ciepła- może początkowo będzie to dużą inwestycja, ale zwróci się wraz z upływem lat.
_________________
www.Salus-expo.pl
 
     
MartynaZa
Budowlaniec

Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 146
Wysłany: 2017-05-29, 15:52   

Tylko do pompy ciepła musisz mieć całą instalację podobnie jak przy ogrzewaniu tradycyjnym. A to też koszt. W przypadku systemu o którym pisze Szkrab koszt inwestycji jest minimalny. Właściwie tylko płaci się za panele. Podłączenie do instalacji elektrycznej jest proste. A czy koszt eksploatacji jest aż tak duży? Wszystko zależy od taryfy i w przypadku G12W już wygląda to bardzo obiecująco.
 
     
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2017-06-06, 13:31   Re: Jakie tanie ogrzewanie

MartynaZa napisał/a:
Są tu działy odnośnie różnych instalacji (gazowe, elektryczne itd.) a o instalacji grzewczej (czy tam CO) nie widzę. Dziwne :)
Zastanawiam się jakie ogrzewanie jest najlepsze. Biorąc pod uwagę komfort użytkowania, koszt instalacji i same koszty miesięczne. Tania w eksploatacji jest niby pompa ciepła ale koszt jest koszmarem. Piece na paliwa stałe (węgiel, pelety) to już na pewno nie komfortowa obsługa. Brakuje tu automatyzacji. Gaz - niestety nie mam u siebie a butla gazu na działce to paskudztwo. Co zostaje?


Witam,

Porównanie rocznych kosztów ogrzewania w zależności od zastosowanego rozwiązania zależy od wielu czynników i każdego budynku należy rozpatrywać indywidualnie. Nie należy kierować się jedynie kosztami zakupu ale również aspektami związanymi z eksploatacją. Jest to inwestycja na długie lata, a czas związany z dostarczaniem paliwa do kotła oraz pracami związanymi z czyszczeniem samego kotła i kotłowni lepiej przeznaczyć na bardziej przyjemne czynności. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest pompa ciepła. Mimo wysokich kosztów inwestycyjnych uzyskujemy koszty eksploatacyjne niższe, niż w przypadku kotła na paliwa stałe. Jeżeli do budynku podłączona jest sieć gazowa, również dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie gazowego kotła kondensacyjnego.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
 
     
Salus-expo.pl
Nowicjusz

Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 34
Wysłany: 2017-06-27, 05:38   

Mam takie samo zdanie, oraz doświadczenia znajomych dotyczących pompy ciepła i wszystkie są jak najbardziej pozytywne, zresztą wystarczy samemu przekalkulować koszty aby wiedzieć na czym stoimy. Druga sprawa iż odpowiednio wykonana izolacja fundamentów oraz ścian w znacznym stopniu ułatwi nam ogrzewanie domu.
_________________
www.Salus-expo.pl
 
     
MartynaZa
Budowlaniec

Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 146
Wysłany: 2017-07-02, 15:11   

Zdaję sobie sprawę, że pompa ciepła to ciekawe rozwiązanie ale kosztowne podczas zakupu. Mając już spory kredyt na głowie, taki dodatkowy koszt jest nie do przejścia w miesięcznym budżecie. I dodatkowo jak wyżej pisałam - przy pompie muszę wykonać całą instalację wodną. Czy to będą tradycyjne kaloryfery czy też ogrzewanie podłogowe - wszędzie muszę doprowadzić wodę z systemu grzewczego. W przypadku paneli Eco Partner, działających tylko na prąd, muszę wykonać podłączenie do już istniejącej instalacji elektrycznej. A przecież taka instalacja i tak znajduje się obecnie w każdym pomieszczeniu. Więc koszt instalacji jest zminimalizowany.
 
     
aronH 
Wszechwiedzący
aronH

Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 597
Wysłany: 2017-07-27, 02:54   

No ja myślę że jeśli ktoś ma wszystko pod instalacje elektryczną to warto zainwestować sobie w solary. Bo później rachunki za ogrzewanie czy użytkowane sprzęty są niczym z kosmosu. Moi znajomi tak mają i właśnie sobie zamówili panele słoneczne do domu. Jak tak przeliczyli to bardziej im się opłaca teraz zainwestować w to niż później płakać nad rachunkami.
 
     
frond
Starszy budowlaniec

Dołączył: 12 Lip 2017
Posty: 209
Wysłany: 2017-08-01, 00:54   

My mamy w domu ogrzewanie gazowe , a także rekuperator który umożliwia odzyskiwanie ciepła z wentylacji. W połączeniu takie rozwiązanie jest bardzo korzystne, ponieważ dużo nie płacimy za ogrzewanie
 
     
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2017-08-04, 08:03   

Witam,

Ogrzewanie budynku za pomocą prądu elektrycznego jest jednym z najdroższych dostępnych rozwiązań dostępnych na rynku. Mimo niższych kosztów wykonania instalacji, roczne koszty ogrzewania budynku będą na znacznie wyższym poziomie w porównaniu do pozostałych rozwiązań dostępnych na rynku. Znacznie korzystniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie pompy ciepła, która również pobiera do swojej pracy energię elektryczną lecz w znacznie mniejszej ilości.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12