Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Papa czy membrana
Autor Wiadomość
mareczek
Budowlaniec

Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 194
Wysłany: 2022-04-11, 08:19   Papa czy membrana

Wiem, że temat poruszany milion razy. Dachówka ceramiczna + deskowanie. Zamówiłem już membranę ale po przeczytaniu wielu postów zaczynam się zastanawiać. Ktoś położył membranę i żałuje, że nie papę? Cenowo nie wielka różnica. Dom z poddaszem użytkowym. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do dyskusji.
 
     
REKLAMA

Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 320
Wysłany: 2022-04-11, 09:31   

 
     
marcelina
Prawie ekspert

Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 320
Wysłany: 2022-04-11, 09:31   

Nikt Ci tego nie powie, każdy będzie chwalił swoje. Ja mam w projekcie dach czterospadowy z poddaszem nieużytkowym, bez deskowania, membrana oraz blachodachówka. Tez sie zastanawiałam, kombinowalam czy może zrobić pełne deskowanie i papę, ale zarówno kierownik jak i kilka osób z którymi rozmawiałam stwierdziło, ze przy poddaszu nieużytkowym nie ma to sensu a do tego jak położę papę z deskowaniem to zrobię z domu puszkę bez wentylacji.

Duże znaczenie ma też dobór odpowiedniej blachodachówki:
https://dachprofil.com.pl/oferta/materialy-dachowe/blachodachowka-i-blachy-dachowe/plannja/

Od siebie polecam firmę Plannja
_________________
Zobacz Lakiernia Proszkowa Bielsko Biała
 
     
jorgin 
Ekspert

Dołączył: 19 Maj 2017
Posty: 429
Wysłany: 2022-04-12, 09:14   

skoro już o dachu mowa to warto wspomnieć też o tym, ze taki dach musi być odpowiednio docieplony. To wpływa na wiele niezmiennie ważnych czynników takich jak nadmierny hałas, zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura a nawet minimalizacja kosztów zużycia energii. Jeśli chodzi o firmę, która zajmuje się takimi rozwiązaniami to warto zgłosić się do https://stropodachy.com.pl/. Rozbudowana oferta, indywidualne podejście do klienta, konkurencyjne ceny.
 
     
batz.myah 

Wiek: 43
Dołączył: 14 Lis 2023
Posty: 1
Skąd: Chrząstowice
Wysłany: 2023-11-14, 11:56   

Membrana i wełna izolacyjna są kluczowe dla utrzymania konstrukcji dachu w odpowiednich warunkach termicznych, ochrony przed wilgocią, wiatrem oraz zapewnienia komfortu użytkownikom budynku w jego wnętrzu. Ich właściwy dobór i odpowiednie zastosowanie mają istotne znaczenie dla efektywności energetycznej i trwałości konstrukcji.
_________________
Czy wełna izolacyjna może dotykać membrany dachowej
 
     
asasinek
Ekspert

Dołączył: 14 Sie 2022
Posty: 499
Wysłany: 2023-11-18, 17:36   

Moim zdaniem, jeśli decydujecie się na budowę domu, warto również rozważyć wymianę dachu. Słyszałam, że firma https://dachistrych.pl/oferta-handlowa/ posiada sporo ciekawych rozwiązań, w tym sprzedaż blachodachówek w całkiem dobrej cenie, więc ich oferta może być godna uwagi. Chętnie dowiem się, co sądzicie na ten temat.
 
     
sawayn.rosalind 

Wiek: 33
Dołączyła: 18 Gru 2023
Posty: 1
Skąd: Rabka-Zdrój
Wysłany: 2023-12-18, 14:04   

Blacha trapezowa to jeden z rodzajów pokrycia dachowego, który wykonany jest z blachy o specyficznym kształcie i przekroju przypominającym trapez. Jednak wygląd to nie tylko kwestia estetyki. Forma blachy zapewnia sztywność i jest przy tym bardzo wytrzymała.
_________________
Blacha trapezowa czy blachodachówka – co wybrać?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13