Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Drewniane ogrodzenie
Autor Wiadomość
junak
Starszy budowlaniec

Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 243
Wysłany: 2017-08-24, 13:54   Drewniane ogrodzenie

Witajcie. Stawiam właśnie drewniane ogrodzenie z surowego drewna. Jakich środków użyć żeby zabezpieczyć je przed grzybami i UV?
_________________
http://mmforum.xobor.de
 
     
REKLAMA 

Dołączył: 30 Sie 2017
Posty: 15
Wysłany: 2017-08-30, 12:10   

 
     
Dixiestore_pl 
Nowicjusz

Dołączył: 30 Sie 2017
Posty: 15
Wysłany: 2017-08-30, 12:10   

Jeżeli chodzi o impregnację drewnianego ogrodzenia, to masz wiele dobrych środków do wyboru, zerknij na Vidaron lub Sadolin, oczywiście sam możesz dobrać odcień i kolorystykę.
_________________
www.Dixiestore.pl
 
     
palina
Nowicjusz

Dołączył: 31 Sie 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-08-31, 09:00   

Drewniane ogrodzenie? ryzykownie, nawet jak dobrze zabezpieczysz za kilka lat nie będzie dobrze wyglądać...mi też się takie podobają, ale po przeżyciach z barierkami na balkonach zdecydowanie odpuściłam :( zdecydowałam się na ogrodzenia panelowe w Białymstoku od firmy Wawruk, bardzo dobrą ofertę dla mnie przygotowali. Posadziłam tuje dookoła, prezentuje się naprawdę fajnie za cenę bez porównania mniejszą jak drewno.
 
     
DSconstruction 
Nowicjusz

Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 7
Wysłany: 2017-09-06, 07:09   

W czym jest to ryzykowne? W moim odczuciu kompletnie w niczym, szczególnie jeżeli dobrze zabezpieczysz drewno. Wiadomo, że jakością czy trwałością nigdy nie dorówna ocynkowanej stali, ale też jest to kwestia kosztów i budżetu jaki posiadamy na ten cel.
_________________
www.DSconstruction.pl
 
     
Spawanko_pl
Nowicjusz

Dołączył: 11 Wrz 2017
Posty: 6
Wysłany: 2017-09-11, 11:39   

Może być ryzyko tego iż w przypadku jeżeli źle zaimpregnujesz drewno- po upływie jednej lub drugiej zimy, zacznie się ono sypać co wielokrotnie miało miejsce. Podstawa jest systematyczna impregnacja drewna, chociaż wiadomo że nigdy nie dorówna to stali ocynkowanej jako ogrodzeniu.
_________________
www.Spawanko.pl
 
     
blazej19 
Nowicjusz

Dołączył: 19 Wrz 2017
Posty: 33
Wysłany: 2017-10-18, 10:15   

No to zależy , a najlepiej zapytać eksperta , ja jak szukałem podmurówki to polecili mi http://www.inex-24.pl/podmurowka_prefabrykowana.html , bardzo dobra firma ma nie tylko w swojej ofercie podmurówki , ale także bramy i ogrodzenia, Polecam
 
     
Paweł21 
Wszechwiedzący

Dołączył: 01 Lip 2017
Posty: 884
Wysłany: 2017-11-01, 11:48   

A co powiecie na mur samonośny? Jeżeli ktoś nie wie o czym mówię to zerknijcie na stronę www.pozbruk.pl i tam jest właśnie specjalna zakładka i materiałami do ich wykonania :)
 
     
Meisen.pl 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 19 Paź 2017
Posty: 86
Wysłany: 2017-11-03, 08:10   

Jako ciekawą i elegancką alternatywę mogę polecić także ogrodzenie panelowe, które znakomicie się sprawdzi i nie jest drogie jeżeli chodzi o wykonanie, akurat pod tym katem służymy pomocą :)
_________________
www.Meisen.pl
 
     
drewbud24 
Nowicjusz
altany

Wiek: 49
Dołączył: 25 Lip 2017
Posty: 16
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-12-18, 10:19   

ogrodzenia panelowe są tańszą opcją a równie ładnie wyglądają

more info here
 
 
     
FranczeskaWil
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 29 Paź 2017
Posty: 86
Wysłany: 2017-12-23, 08:30   

Przemyśl jeszcze opcje ogrodzenia z aluminium. Na pewno będzie dużo trwalsze i według mnie dużo ładniejsze. Tzn na pewno do mojego domu bardziej takie pasuje niż drewniane. Zrobiła ja dla mnie firma http://euro-fences.pl wraz z tym czego brakowało mi przez wiele lat w domu, czyli bramy przesuwnej automatycznej na pilota
 
     
Meisen.pl 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 19 Paź 2017
Posty: 86
Wysłany: 2018-03-05, 11:09   

Bardzo cieszy mnie fakt, że ogrodzenie panelowe zyskuje coraz więcej zwolenników bo naprawę warto się nad nim zastanowić. Przykładowe wzory oraz kolorystykę znajdziecie u nas na Meisen.pl zapraszamy :)
_________________
www.Meisen.pl
 
     
libi
Starszy budowlaniec

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 259
Wysłany: 2018-03-31, 19:41   

Płot często robi się z nieco gorszego drewna, mianowicie z olchy. Więc jeśli masz zamiar zrobić ogrodzenie z gorszej jakości drewna, impregnacja koniecznie. Ja maluję swoje drewniane rzeczy w ogrodzie Vidaronem, nie miałem żadnych problemów z niszczeniem drewna. Więc nawet niedrogi impregnat będzie w sam raz.
 
     
Rolos35 
Wszechwiedzący

Wiek: 37
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 553
Wysłany: 2018-05-16, 22:18   

Niestety ale drewniane ogrodzenie bardzo często ulegają zniszczeniu i też nie są trwałe a wymagają dość dużo pracy. Dlatego ja zdecydowałem się postawić na ogrodzenie z elementów betonowych Gardeo, a dokąłdnie modelu Amsterdam Pozbruk.
 
     
HubiLent77 
Budowlaniec

Dołączył: 31 Lip 2017
Posty: 197
Wysłany: 2018-05-27, 10:55   

Jak miałbym całą działkę impregnować co sezon to od razu mi się odechciewa. Dużo lepsza opcją był wybór muru samonośnego Amsterdam Pozbruk. Prywatność, bezpieczeństwo i piękny wygląd, czego chcieć więcej :)
 
     
azelatka
Nowicjusz

Dołączył: 03 Sie 2018
Posty: 5
Wysłany: 2018-08-03, 07:57   

Ja mam ogrodzenie modułowe z firmy joniec. Barrdzo trwałe i ładne klasyczne ogrodzenie. Dosyć łatwo się je stawia,ale wazne jest aby do niego wlać dobrej jakości beton i konserwacja na początku,która zabezpiecza przed wpływem czynników atmosferycznych.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12