Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieszczelny dach POMOCY!
Autor Wiadomość
Daniel83

Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 1
Wysłany: 2009-12-23, 20:17   Nieszczelny dach POMOCY!

Witam,
Mam dom stan surowy zamknięty. W chwili obecnej zajmuję się montażem ścianek działowych i sufitów podwieszanych w systemie suchej zabudowy. Tak było do wczoraj, kilka dni temu spadł śnieg a temperatura na zewnątrz oscylowała w granicach -20 stopni C. Praktycznie mam ocieplone wełną mineralną skosy połaci dachowej i położone regipsy, tylko wokół 3 okien dachowych brakuje obróbek. Wczoraj zaczęła się odwilż i znad okien dachowych po wewnętrznej stronie foli wysokoparoprzepuszczalnej Tyvek pojawiły się krople wody. W łazience na piętrze pod skosami miałem położoną tylko jedną warstwę wełny mineralnej 12 cm, teraz jest cała zamoknięta od spodu. Folia wstępnego krycia jest wilgotna od wewnątrz. Budynek mam ogrzewany przez MEC i mam ustawioną temperaturę 14 stopni C. Dzisiaj oglądał to kierownik budowy, który stwierdził że jest źle położona folia np połączenia nie są sklejone, chociaż w dzienniku budowy wcześniej wpisał, że wszystko jest ok. Proszę o pomoc, co mam robić w zaistniałej sytuacji. Może ktoś z Państwa miał podobny problem. Z góry dziękuję za wszelkie pomocne uwagi. Wesołych Świąt!
 
     
REKLAMA 

Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 80
Wysłany: 2010-01-29, 20:06   

 
     
Dar-Bud SIPs 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 80
Wysłany: 2010-01-29, 20:06   

Żeby odpowiedzieć na to pytanie potrzebne jest ustalenie kilu szczegółów;
-Czy zawilgocenie pojawiło się tylko w miejscu mniej izolowanym?
-Czy od wewnątrz budynku jest położona folia paroizolacyjna z zaklejeniem wszelkich połączeń.
-Czy Tyvek jest położony prawidłowo? (znaczy się napisami do zewnątrz budynku,-jeśli nie posiada napisów to można rozpoznać wierzchną część folii porównując jej porowatość, część zewnętrzna będzie bardziej się "błyszczeć".)
-Czy w którymkolwiek miejscu woda cieknie ciurkiem?

Na podstawie moich domysłów, wstępnie mogę stwierdzić iż ma Pan doczynienia z zjawiskiem "punktu rosy". (wilgoć która jest zawarta w powietrzu, skrapla się w newralgicznym miejscu, jakim jest najzimniejszy punkt czyli Tyvek) żeby temu zapobiec konieczne jest zamocowanie drugiej warstwy izolacji (1 warstwa musi być sucha) i szczelne przykrycie od wewnątrz folią paroizolacyjna.
Ważne jest by wełna ciasno przylegała do krokwi i była obita folią paroizolacyjną tak by powietrze z wewnątrz budynku nie miało styczności z warstwą wełny, bo w przeciwnym razie sytuacja ta będzie się powtarzać.
pozdrawiam.
Dariusz Różycki.
_________________
meega.us
meega uk
meega au
 
     
goodidea 
Starszy budowlaniec

Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 283
Wysłany: 2011-05-13, 13:31   

Przydatne linki:
wykańczanie wnętrz
_________________
meega.pl
Malarnia Proszkowa
 
     
peleq 
Ekspert

Wiek: 37
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 462
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2015-01-30, 10:29   

Odśnieżanie to zmora zimy. Jeśli szukacie firmy zajmującej się profesjonalnym odśnieżaniem parkingów, dachów, prywatnych posesji oraz wywozem zalegającego śniegu na terenie Warszawy, sprawdźcie ofertę w Multi Projekt - Cennik. Sprawdźcie, firma naprawdę godna uwagi.
 
     
HubiLent77 
Budowlaniec

Dołączył: 31 Lip 2017
Posty: 197
Wysłany: 2018-08-10, 16:46   

W tym przypadku na pewno mogę się z tobą zgodzić, że warto szukać producentów którzy rzeczywiście dbają o jakość produktów oraz warunki gwarancyjne i dlatego ja wybierając Braas i pełny dach z ich jednej fachowej ręki mogę korzystać z dodatkowej Gwarancji Systemowej, która obejmuje cały dach dodatkowo przez 15 lat.
 
     
fiona45 
Budowlaniec

Dołączyła: 27 Cze 2018
Posty: 117
Wysłany: 2018-09-22, 14:03   

Czasem taki dach można pokryć papą, jest on wtedy przez jakiś czas lepiej szczelny, a się na pewno nie będzie z niego lało. Papę kupisz wszędzie w budowlanym, gorzej z palnikiem, ale możesz go wynająć np tutaj: http://www.jpd.com.pl/wyn...rzewnice-gazowe , i zrobić sobie. Ja nawet takie coś robiłam na budzie psa. Papa jest tańsza niż blacha.
 
     
Paweł21 
Wszechwiedzący

Dołączył: 01 Lip 2017
Posty: 884
Wysłany: 2018-12-23, 23:37   

Jeżeli będziesz również potrzebował dobrej jakości akcesoriów dachowych to polecam zwrócić uwagę na ofertę producenta Braas, który przygotował dość szeroki wybór rozwiązań zarówno pod dachówkę jak i blachodachówkę o świetnych warunkach gwarancyjnych.
 
     
KamilManek 
Wszechwiedzący

Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 736
Wysłany: 2019-03-13, 15:10   

Na pewno dach musi być również odpowiednio izolowany. Ja ze swojej strony na pewno mogę polecić Ci wybór odpowiedniego pokrycia dachowego, które będzie charakteryzowało się odpowiednimi właściwościami czyli dachówka od Braas oraz ich izolacje na krokwiowe wraz z materiałami uszczelniającymi jak taśmy Wakaflex
 
     
Rolos35 
Wszechwiedzący

Wiek: 37
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 553
Wysłany: 2019-08-19, 17:48   

W mojej opinii natomiast warto również pomyśleć nad dachówką cementową wykonaną w tech. trójwarstwowej Cisar, która również dodatkowo zabezpieczona jest podwójna powłoka akrylową lumino.
 
     
MarcinDor
Wszechwiedzący

Dołączył: 13 Maj 2019
Posty: 598
Wysłany: 2019-09-02, 07:25   

Na Twoim miejscu postawiłbym na blachodachówkę, a w szczególności zwróciłbym uwagę na model Quadro, który wyróżnia się designem oraz jest jako jedyna na rynku wykonana na profilu płaskim.
 
     
EdwinMAk
Prawie ekspert

Dołączył: 08 Cze 2017
Posty: 329
Wysłany: 2019-11-02, 16:29   

Jeśli jesteście na etapie poszukiwań wyjątkowych propozycji w zakresie wyboru pokryć dachowych oraz potrzebnych akcesoriów to koniecznie zwróćcie uwagę na ofertę producenta Braas gdzie znajdziecie również dodatkowe materiały uszczelniające, izolacje oraz membrany.
 
     
roxane11 

Wiek: 26
Dołączyła: 02 Sty 2024
Posty: 1
Skąd: Chrząstowice
Wysłany: 2024-01-02, 17:37   

Jeśli chodzi o zapewnienie szczelności dachu, to kalenica dachowa odgrywa w tym niezwykle istotną rolę. To ona odpowiada m.in. za ograniczenie ryzyka przenikania wilgoci do wnętrza budynku i elementów konstrukcyjnych dachu. Kalenica to miejsce, gdzie spotykają się dwie połacie dachu, zazwyczaj wzdłuż grzbietu dachu. To kluczowy punkt, który musi być odpowiednio zabezpieczony, aby zapobiec przedostawaniu się wody deszczowej do wnętrza budynku.
_________________
Kalenica dachowa – co to takiego i jak powinien przebiegać jej montaż?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12