Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
co na okna???
Autor Wiadomość
bugi
Ekspert

Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 424
Wysłany: 2015-04-02, 20:03   

Donicestalowe napisał/a:
Rolety także są bardzo praktyczne,pod tym względem nie można im niczego odmówic,wręcz przeciwnie. Plus jak ktoś wspomniał powyżej- mamy kilkanaście wersji kolorystycznych do wyboru.


A ceny zmieniają się w zależności od koloru? Bo że od rozmiaru to wiem, ale zastanawia mnie też kwestia koloru. Przeglądam ofertę na stronie http://www.rolety-mazowsze.pl i mam w kolejce jeszcze 3 inne strony. Może do poniedziałku uda się coś wybrać.
 
     
REKLAMA

Dołączył: 09 Kwi 2015
Posty: 1
Wysłany: 2015-04-09, 09:34   

 
     
schody z drewna

Dołączył: 09 Kwi 2015
Posty: 1
Wysłany: 2015-04-09, 09:34   

Ja mam żaluzje drewniane - wyglądają przepięknie polecam!
_________________
Piękne schody z drewna http://www.lignoform.pl
 
     
budwoman 
Wszechwiedzący

Dołączyła: 22 Lip 2014
Posty: 838
Wysłany: 2015-05-14, 22:14   

Ja miałam dawniej tylko rolety. Po wymianie okien postanowiłam kupić firany do salonu, by nadać mu nieco przytulności. Teraz jest znacznie lepiej, a bałam się, że straci na nowoczesności.
 
     
maja88
Nowicjusz


Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 31
Wysłany: 2015-07-09, 08:41   

My mamy jednocześnie firanki i rolety. Nie chcieliśmy całkowicie rezygnować z firan, bo to jednak element wyposażenia, który jest doskonalą dekoracją nie tylko okien, ale i całego wnętrza, ponieważ dodaje mu dodatkowego uroku. Często kupuję nowe firanki, w przyszłym miesiącu również planuję kupić nowy komplet do salonu. To pomieszczenie, które ma dosyć niewymiarowe okna, a poza tym ma drzwi na taras połączone z oknem, dlatego ciężko kupić gotową firankę, która idealnie pokrywałaby się z potrzebnymi wymiarami. W takich przypadkach dobrym rozwiązaniem są firanki na metry, o takiego typu jak tutaj - http://polskiefiranki.pl/pl/c/Firanki-na-metry/61. :)
_________________

 
     
Klawe-Meble.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 16
Wysłany: 2015-07-15, 07:06   

Co do rolet,to faktycznie ceny mogą zmieniać się w zależności od użytego materiału czy koloru wiec zwróćmy uwagę na ten fakt podczas zakupu. Ewentualnie żaluzje czy to metalowe czy drewniane,ale także dobrze się sprawdzą jako ozdoba i dekoracja okna.
_________________
www.Klawe-Meble.pl
 
     
kalamir
Wszechwiedzący

Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 900
Wysłany: 2015-08-17, 11:56   

metalowe mi się raczej nie podobają.
 
     
vogameble.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 26 Sie 2015
Posty: 26
Wysłany: 2015-08-26, 08:00   

Metalowe były modele kilkanaście lat temu kiedy to żaluzje także stanowiły nowość,teraz każdy chce aby za tym szła także dekoracja,ozdoba i dlatego też wybiera inny wzór czy kolor,np brązowe lub pomarańczowe żaluzje bardzo fajnie się prezentują.
_________________
www.vogameble.pl - meble designerskie
 
     
libi
Starszy budowlaniec

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 259
Wysłany: 2015-08-31, 15:49   

kalamir napisał/a:
metalowe mi się raczej nie podobają.


Bo grzeją niemiłosiernie. Robią cień, ale temperatura nie spada ani trochę. Są specjalne markizy zewnętrzne Fakro, które chronią pomieszczenie przez promieniami słonecznymi i przy okazji nie dopuszczają temperatury do pomieszczenia
 
     
Quadre.pl 
Prawie ekspert

Dołączyła: 05 Mar 2015
Posty: 300
Wysłany: 2015-09-09, 12:26   

Przecież kolor samego metalu żaluzji to osobna kwestia,a właściwości zachowują te same i chronią przed słońcem,ja osobiście nie odczuwam aby temperatura w domu po zasłonięciu okna żaluzjami była wyższa,wręcz przeciwnie.
_________________
https://www.alugrip.pl/
 
     
libi
Starszy budowlaniec

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 259
Wysłany: 2015-10-21, 21:17   

Quadre.pl napisał/a:
Przecież kolor samego metalu żaluzji to osobna kwestia,a właściwości zachowują te same i chronią przed słońcem,ja osobiście nie odczuwam aby temperatura w domu po zasłonięciu okna żaluzjami była wyższa,wręcz przeciwnie.


No nie żartuj. A probówałeś kiedyś dotknąć metalu wystawionego na słońce przez kilka godzin? Np. blachodachówki? Metal to najlepszy przewodnik ciepła, więc nie tylko nie obniżą temperatury, nawet robiąc cień, ale jeszcze bardziej ją podkręcą. A markizy przepuszczają ponadto światło.
 
     
budwoman 
Wszechwiedzący

Dołączyła: 22 Lip 2014
Posty: 838
Wysłany: 2015-10-21, 22:12   

A ja nie zauważyłam, by jakoś szczególnie się nagrzewało. Zawsze to dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem.
 
     
kalamir
Wszechwiedzący

Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 900
Wysłany: 2015-10-24, 14:46   

Jeśli wybierzesz dobre rolety, to na pewno nie będą nagrzewać. Czasami jest to po prostu kwestia odpowiedniego koloru.
 
     
Selsey_pl 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 09 Wrz 2014
Posty: 56
Wysłany: 2015-10-29, 15:32   

Mówimy o żaluzjach wewnętrznych,mnie zewnętrznych,a to kolosalna różnica. Przecież rolety też dajesz od wewnątrz,prawda? Również polecam wybrać między nimi,firany odpadają,to nie mój styl.
_________________
www.Selsey.pl
 
     
libi
Starszy budowlaniec

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 259
Wysłany: 2015-10-31, 10:18   

Selsey_pl napisał/a:
Mówimy o żaluzjach wewnętrznych,mnie zewnętrznych,a to kolosalna różnica. Przecież rolety też dajesz od wewnątrz,prawda? Również polecam wybrać między nimi,firany odpadają,to nie mój styl.


Właśnie o tym piszemy. Niemniej niektórzy twierdzą, że zjawisko nagrzewania nie występuje i nie ma co tym się rozpisywać. Faktem jest, że markizy zewnętrzne mogą być bardzo przydatne na oknach znajdujących się na mocno nasłonecznionych ścianach.
 
     
Quadre.pl 
Prawie ekspert

Dołączyła: 05 Mar 2015
Posty: 300
Wysłany: 2015-11-16, 08:59   

Mogą być i są przydatne,nie twierdzę iż markizy są kompletnie niepotrzebne bo na pewno nie można im tego odmówić. Metal przez szybę nigdy się aż tak nie nagrzeje,to nie blachodachówka wystawiona na bezpośrednie działanie słońca.
_________________
https://www.alugrip.pl/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13