Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
problem z więźbą dachową
Autor Wiadomość
gigue

Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-01-15, 11:27   problem z więźbą dachową

Witam. Mam problem z rozrysowaniem dachu do tego projektu

http://www.archeton.pl/pr...eac4550fcb58bf2

czy mógłby ktoś sprobować ją szkicowo opisac ?

zastanawia mnie np czy niższa jętka jest elementem tylko ozdobnym?
albo czemu dach jest jętkowy kiedy rozpiętość jest tak niewielka
bardzo proszę o pomoc
pozdrawiam ;)
 
     
REKLAMA 

Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 80
Wysłany: 2010-01-29, 19:20   

 
     
Dar-Bud SIPs 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 80
Wysłany: 2010-01-29, 19:20   

Witam.
ten dach można rozwiązać na kilka sposobów, jednym z nich jest wykorzystanie paneli strukturalnych opartych na ozdobnej belce kalenicowej z drewna klejonego.
Zaletą takiego rozwiązania jest powiększenie kubatury poddasza, w celu uzyskania estetycznego wyglądu.
pozdrawiam.
_________________
meega.us
meega uk
meega au
 
     
goodidea 
Starszy budowlaniec

Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 283
Wysłany: 2011-05-13, 13:34   

Przydatne linki:
projekty domów
_________________
meega.pl
Malarnia Proszkowa
 
     
KamilManek 
Wszechwiedzący

Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 736
Wysłany: 2018-04-11, 11:41   

Dlatego może warto zrobić porządną więźbę pod dachówkę i pomyśleć nad takim bezpiecznym pokryciu dachowym. Do tego ma dużo lepsze właściwości izolacji cieplnej, akustycznej i przy uszkodzeniach dużo taniej wymienić jedną dachówkę niż cały arkusz blachy. Polecam sprawdzić ofertę Braas, gdzie w szerokiej gamie modeli są również dachówki w kolorach grafitowych, czarnych, czy antracycie.
 
     
Michałx
Nowicjusz

Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 8
Wysłany: 2018-04-12, 13:32   

Zgadzam się z KamilManek łatwiej wymienić jedną dachówkę niż cały arkusz blachy ale co do izolacji termicznej to jest potrzebne ocieplenie wełną czy pianą PUR osobiście poleciłbym Ci z własnego doświadczenia pianę ekipa z http://hermetiksystem.pl w dwa dni mi ociepliła!!! A firma jest od 2011 roku na rynku więc mają spore doświadczenie.
 
     
Tofik25 
Ekspert
Tofik25

Dołączyła: 12 Sty 2017
Posty: 421
Wysłany: 2018-04-23, 16:35   

Wiesz co ja nie miałam problemu z więźba bo zdecydowałam sie na prefabrykowane wiązary z WPW invest http://wpwinvest.pl/ofert...tek-kolczastych . Firma wszystko wymierzyła i przygotowała elementy, potem szybko złożyli i mogliśmy kłaść dach. Może skontaktuj się z nimi to pomogą Ci rozwiązać problem konstrukcji.
 
     
Karolcia11
Nowicjusz

Dołączył: 22 Lip 2018
Posty: 24
Wysłany: 2018-07-25, 08:17   

Wiele zalezy jakie pokrycie dachowe wybierzesz, ponieważ więźba jest mocno od tego uzależniona. Możesz najpierw pomyśleć o tym aspekcie, tym bardziej że do końca sierpnia masz możliwość skorzystania z trwającej promocji od Braas na takie modele jak Teviva Cisar, Bałtycka Cisar, Celtycka Cisar oraz Tegalit Protegon
 
     
EdwinMAk
Prawie ekspert

Dołączył: 08 Cze 2017
Posty: 329
Wysłany: 2019-03-29, 10:31   

Z pokryć dachowym teraz najlepiej prezentuje się dachówka. Ja sam kupiłem w Braas model Rubin 13V idealna linia, równy kolor i wysoka trwałość z 30 letnią gwarancją.
 
     
Darian
Budowlaniec

Dołączył: 14 Maj 2018
Posty: 154
Wysłany: 2019-05-07, 17:04   

Ale samemu się nie powinno projektować konstrukcji dachu. To zbyt poważna sprawa i trzeba ją powierzyć fachowcom. Ktoś tu wspomniał o dachach z wiązarów, czyli bardzo nowoczesnym i solidnym dachu. Jeśli byś się na taki dach decydował, to projekt warto zlecić firmie http://www.binder-projekt.wloclawek.pl/, która specjalizuje się od lat właśnie w projektach tego typu konstrukcji. I to nie tylko dla domów jednorodzinnych, ale także dla większych obiektów (hal przemysłowych, budynków użyteczności publicznej itd.)>
 
     
szymekD 
Prawie ekspert

Dołączył: 07 Cze 2018
Posty: 372
Wysłany: 2019-11-25, 14:05   

To ja dodam, że solidnej jakości drewno na więźbę kupicie w tartaku Tomax https://www.tartak-krawczyk.pl/ Oferują kompleksowe usługi tartaczne i profesjonalną obróbkę drewna. My mamy także od nich drewno na schody. Firma jest z województwa lubelskiego, ale działa na terenie całej Polski i Unii Europejskiej. Co istotne - nie przepłacicie u nich i dostarczą wam zamówienie w terminie.
 
     
EdwinMAk
Prawie ekspert

Dołączył: 08 Cze 2017
Posty: 329
Wysłany: 2019-11-27, 16:08   

Jak dla mnie najlepsza opcja jest jednak wybór dobrej jakości pokrycia dachowego w postaci dachówki ceramicznej która według mnie jest numerem jeden na rynku ze względu na trwałość i estetykę. Z resztą sprawdź propozycje od Braas bo ilość modeli oraz kolorów jest bardzo szeroki.
 
     
FilipOn
Budowlaniec

Dołączył: 05 Cze 2020
Posty: 107
Wysłany: 2020-10-21, 13:30   

Akurat ze swojej strony na pewno mogę polecić Ci wybór odpowiedniego pokrycia dachowego, które będzie charakteryzowało się odpowiednimi właściwościami czyli dachówka od Braas oraz ich propozycje w zakresie izolacji nakrokwiowych. No i oczywiście nie powinniście zapominać o skutecznych hydroizolacjach fundamentów oraz dachu typu Papy w Technologii Szybki Profil® SBS
 
     
edek00
Nowicjusz

Dołączył: 06 Lis 2018
Posty: 41
Wysłany: 2020-10-23, 23:09   

Wiadomo, wszystko jest łatwiejsze w teorii. Dobry projekt dachu to podstawa, a potem najlepsza technologia budowy takiego, materiały oczywiście. Moim zdaniem warto zaglądać na blogi budowlane takie jak http://www.mgprojekt.com.pl/blog . Na wiele tematów można tam znaleźć odpowiedź i pomocne wskazówki i rozwiązania. Można potem takie u siebie zastosować. Na temat konstrukcji dachu też tam widziałem artykuł.
 
     
zamik1 
Budowlaniec

Dołączyła: 15 Paź 2018
Posty: 126
Wysłany: 2020-11-27, 13:00   

Ten kto buduje dom to wie, ile trzeba wiedzieć w konkretnym temacie, tak żeby potem wszystko grało jak należy. Jeśli materiałem jest drewno to niezwykle ważna jest konserwacja drewna konstrukcyjnego . Wszystko musi być zrobione zgodnie ze sztuką, żeby potem nie było żadnych problemów.
 
     
gisselle66 
Nowicjusz

Wiek: 29
Dołączyła: 17 Lip 2023
Posty: 4
Wysłany: 2023-07-17, 11:59   

Wybór odpowiedniej więźby dachowej jest kluczowym krokiem przy budowie lub remoncie dachu. Na samym początku najważniejsze jest określenie rodzaju dachu, jaki chce się zbudować lub wyremontować. Może to być np. dach dwuspadowy, wielospadowy, mansardowy lub płaski. Każdy z tych rodzajów dachów wymaga innej więźby dachowej. Sama niedawno się dowiedziałam z tego artykułu - https://roofchallenge.eu/artykul/wiezba-krokwiowa-charakteryzacja-na-co-zwrocic-uwage-kiedy-stosowac/, że najrzadziej wybieranym rodzajem więźby dachowej jest więźba krokwiowa. Jest ona najtańszym wyborem więźby. Czy ktoś z was zdecydował się na nią przy budowie własnego domu?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12