Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fotelik samochodowy
Autor Wiadomość
Arkadia 

Wiek: 33
Dołączyła: 30 Maj 2019
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-05-30, 20:37   

Ja również zastanawiam się jakie foteliki samochodowe 9-18kg będą odpowiednie dla większego dziecka. Jakie marki są najbardziej komfortowe i wygodne do długiej jazdy samochodem?
 
     
REKLAMA

Dołączył: 14 Gru 2017
Posty: 638
Wysłany: 2019-06-19, 16:16   

 
     
justys123
Wszechwiedzący

Dołączył: 14 Gru 2017
Posty: 638
Wysłany: 2019-06-19, 16:16   

Co do fotelika to moje dziecko niedawno z niego wyrosło i kupiłam mu pas smart kid belt. Słyszeliście o tym? To alternatywa dla fotelika, bezpieczna i wygodna, prosta w użyciu. Zachęciła mnie reklama, sprawdziłam później testy zderzeniowe i już wiedziałam że to kupię.
 
     
Karolski
Prawie ekspert

Dołączył: 22 Cze 2018
Posty: 354
Wysłany: 2019-10-02, 23:35   

Dobrej jakości foteliki dostaniecie w https://www.fajnytowar.pl/foteliki-samochodowe Mamy dwa kupowane u nich i oba sprawują się doskonale, są porządnie wykonane i gwarantują małym pasażerom bezpieczeństwo podróży. Oba są firmy Summer Baby.
 
     
Szambelan 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 23 Wrz 2019
Posty: 97
Wysłany: 2019-10-14, 15:21   

justys123 napisał/a:
Co do fotelika to moje dziecko niedawno z niego wyrosło i kupiłam mu pas smart kid belt. Słyszeliście o tym? To alternatywa dla fotelika, bezpieczna i wygodna, prosta w użyciu. Zachęciła mnie reklama, sprawdziłam później testy zderzeniowe i już wiedziałam że to kupię.


Bardzo fajne i pomysłowe rozwiązanie. I co najważniejsze to, że ma większość atestów i homologacji na świecie. Warto pamiętać, że Smart Kid Belt jest dla trochę starszych dzieci, chyba od lat 5.
 
     
MartynaZa
Budowlaniec

Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 146
Wysłany: 2019-12-30, 13:27   

Szambelan napisał/a:
justys123 napisał/a:
Co do fotelika to moje dziecko niedawno z niego wyrosło i kupiłam mu pas smart kid belt. Słyszeliście o tym? To alternatywa dla fotelika, bezpieczna i wygodna, prosta w użyciu. Zachęciła mnie reklama, sprawdziłam później testy zderzeniowe i już wiedziałam że to kupię.


Bardzo fajne i pomysłowe rozwiązanie. I co najważniejsze to, że ma większość atestów i homologacji na świecie. Warto pamiętać, że Smart Kid Belt jest dla trochę starszych dzieci, chyba od lat 5.



Gdzieś już pisałam. Ten pas doskonale się sprawdza. Mieliśmy przypadek ostrego, ale to naprawdę ostrego hamowania niedawno i miałam okazję obserwować jak to działa. Siedziałam z tyłu obok dziecka. Pozytywnie zaskoczona jestem tym, jak niewiele dziecko poleciało do przodu. Do przedniego fotela dużo brakowało. I oryginalny pas ciagle pozostawał na swoim miejscu, od barka do biodra. Nie naciskał wcale na szyję.
 
     
fart5
Wszechwiedzący

Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 601
Wysłany: 2020-01-24, 15:37   

janek437 napisał/a:
My korzystamy ostatnio coraz częściej z Smart Kid Belt ponieważ odbieramy syna znajomej ze szkoły. Ona nie ma auta wiec tez nie ma fotelika.


Tak, to prawda jest to duża wygoda w właśnie w takich sytuacjach. Również posiadam pas smart kid belt i nie wyobrażam sobie teraz jeździć bez niego. Jest na prawdę bezpieczny i pomocny w przeróżnych sytuacjach :)
 
     
Szambelan 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 23 Wrz 2019
Posty: 97
Wysłany: 2020-08-06, 13:03   

Alternatywą, dla starszego dziecka może być też Smart Kid Belt (http://smartkidbelt.com/ ). Fajne i pomysłowe rozwiazanie. Szybko się zakłada i łatwo reguluje do wzrostu dziecka. Do tego jest w pełni bezpiecznym rozwiązaniem, co widać po różnych testach.
 
     
bobek09
Budowlaniec

Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 183
Wysłany: 2020-12-17, 12:34   

No właśnie nie wiem jaki fotelik wybrać. W sklepie http://dzidziowelove.pl/ mają bardzo duży wybór takich fotelików, wiele różnych przedziałów wagowych i nie chce kupić takiego, z którego dziecko momentalnie wyrośnie..
_________________
Holo
 
     
MartynaZa
Budowlaniec

Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 146
Wysłany: 2021-01-07, 16:18   

Wiesz, najważniejsza informacja, której nie podałeś to wiek i wielkość dziecka. Bez tego trudno cokolwiek dobrać. Foteliki czy pas Smart Kid Belt dobiera się dość ściśle do danego dziecka. Jak masz poniżej 4-5 lat, to zastanówcie się nad fotelikami do jazdy tyłem naprzód. Moim zdaniem najlepsze w takim wieku rozwiązanie. Starsze to już fotelik i później ten pas. Zależnie od wieku i wielkości dziecka. Smart Kid Belt spisuje się rewelacyjnie przy podwożeniu dziecka do szkoły lub na inne zajęcia (co teraz jest bardzo utrudnione ;) ) Albo podczas wyjazdów wakacyjnych - mniej zabiera z bagażu.
 
     
ginn
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 11 Sty 2021
Posty: 87
Wysłany: 2021-02-13, 14:40   

My nasz fotelik samochodowy - pierwszy, dla noworodka i teraz kolejny, bo nasz synek już urósł :), kupiliśmy w sklepie internetowym outletu producenta Coletto https://outlet.coletto.pl/foteliki-samochodowe . Uważam, że ich foteliki są najlepsze na rynku, są dobrze wykonane, z wysokogatunkowych materiałów, wygodne dla dzieci, solidne i wytrzymałe. Są też w korzystnych cenach, wiec opłaca się je kupić, polecam ich serdecznie.
 
     
obibok 
Prawie ekspert

Dołączył: 07 Mar 2016
Posty: 358
Wysłany: 2021-05-27, 10:57   

Często potrzebne sa również same bazy do fotelików. Można je zamówić za pośrednictwem portalu zakupowego arena.pl: https://arena.pl/kategoria/bazy-do-fotelikow-9161
 
     
jack90 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 05 Kwi 2018
Posty: 69
Wysłany: 2021-06-14, 15:32   

MartynaZa napisał/a:
Wiesz, najważniejsza informacja, której nie podałeś to wiek i wielkość dziecka. Bez tego trudno cokolwiek dobrać. Foteliki czy pas Smart Kid Belt dobiera się dość ściśle do danego dziecka. Jak masz poniżej 4-5 lat, to zastanówcie się nad fotelikami do jazdy tyłem naprzód. Moim zdaniem najlepsze w takim wieku rozwiązanie. Starsze to już fotelik i później ten pas. Zależnie od wieku i wielkości dziecka. Smart Kid Belt spisuje się rewelacyjnie przy podwożeniu dziecka do szkoły lub na inne zajęcia (co teraz jest bardzo utrudnione ;) ) Albo podczas wyjazdów wakacyjnych - mniej zabiera z bagażu.


I do tego, jak pokazuje badanie https://www.mdpi.com/2624-8921/2/1/8/htm, jest to rozwiązanie całkiem bezpieczne. Wyniki testu bardzo interesujące.
 
     
karolko 
Ekspert
karolko

Wiek: 47
Dołączył: 21 Cze 2017
Posty: 404
Wysłany: 2022-01-26, 14:44   

Naprawdę przydatna rzecz to Smart Kid belt, nie kosztuje dużo więc warto mieć w samochodzie albo w domu na wszelki wypadek :)
 
     
Szkrab
Starszy budowlaniec

Dołączył: 11 Sty 2017
Posty: 257
Wysłany: 2022-02-13, 19:40   

Smart Kid Belt zdaje egzamin zarówno w codziennym użytkowaniu jak i jako alternatywa do taksówki czy podczas wojaży wakacyjnych. U nas sprawdza się również w roku szkolnym gdy dziecko źle się czuje i trzeba niezwłocznie odebrać ze szkoły. Wówczas dziadkowie, którzy mają SKB zawsze w schowku ze spokojem mogą jechać je odebrać i się nim zająć w chwili gdy my nie możemy pozwolić sobie na wyjście z pracy.
 
     
Matii77
Wszechwiedzący

Dołączył: 01 Sie 2019
Posty: 2137
Wysłany: 2022-03-01, 09:49   

Ja mam pytanie co myślicie o tych fotelikach samochodowych dla dzieci, które mają przedział wagowy od 0 do 18 kg? Chcę kupić taki fotelik ale wiem że są też z mniejszą skalą wagową i tak się zastanawiam czy te 0-18 są odpowiednie już dla noworodka no a jeżeli tak to może pomożecie mi wybrać jakiś spośród tych dostępnych na stronie internetowej https://mamaija.pl/foteliki-samochodowe-dzieciece/foteliki-samochodowe-0-18-kg.html
Bardzo zależy mi na bezpieczeństwie ale też nie chcę zmieniać fotelika co chwilę, chcę żeby trochę nam posłużył tylko czy to w ogóle idzie w parze?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12