Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bezpieczeństwo przewożenia dziecka w taxi
Autor Wiadomość
MartynaZa
Budowlaniec

Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 146
Wysłany: 2018-04-03, 16:21   Bezpieczeństwo przewożenia dziecka w taxi

Obecne (śmieszne) przepisy spowodowały, że coraz mniej taksówek oferuje foteliki (i tak przeważnie mało dopasowane) do przewozu dziecka. Nie zawsze mam możliwość jechać autem do centrum a możliwość bezpiecznego przewozu jest istotna. Poza taksówkami coraz popularniejsze robią się wynajmy samochodów na minuty i w takim przypadku tez nie bardzo wiem jak do tego podejść. Chodzenie z fotelikiem mało komfortowe. Dodam, że chodzi o starsze dziecko - 8 lat.
 
     
REKLAMA

Dołączył: 11 Sty 2017
Posty: 257
Wysłany: 2018-04-04, 15:55   

 
     
Szkrab
Starszy budowlaniec

Dołączył: 11 Sty 2017
Posty: 257
Wysłany: 2018-04-04, 15:55   

Zamówienie taksówki z fotelikiem naprawdę graniczy z cudem miałam okazję przekonać się o tym całkiem niedawno. Nawet zaczęłam rozglądać się za alternatywnymi rozwiązaniami i natknęłam się na pas, który dopasowuje pasy bezpieczeństwa do wymiarów dziecka. Jest przeznaczony do dzieci od 15-36 kg więc wspaniałe długo dystansowe rozwiązanie. Niestety nie wystarczyło mi jeszcze czasu by zapoznać się z nim dokładnie i poznać jego walory bezpieczeństwa.
 
     
jack90 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 05 Kwi 2018
Posty: 69
Wysłany: 2018-04-05, 19:43   

Szkrab napisał/a:
Zamówienie taksówki z fotelikiem naprawdę graniczy z cudem miałam okazję przekonać się o tym całkiem niedawno. Nawet zaczęłam rozglądać się za alternatywnymi rozwiązaniami i natknęłam się na pas, który dopasowuje pasy bezpieczeństwa do wymiarów dziecka. Jest przeznaczony do dzieci od 15-36 kg więc wspaniałe długo dystansowe rozwiązanie. Niestety nie wystarczyło mi jeszcze czasu by zapoznać się z nim dokładnie i poznać jego walory bezpieczeństwa.


Zgadza się. Coraz trudniej o taką taksówkę. Chyba przepisy się zmieniły, bo kiedyś było z tym łatwiej. Chodzenie z własnym fotelikiem to problem. Facet to jeszcze da rade (ale to bardzo niewygodne) ale kobieta to już nie bardzo.
O jakim pasie mowa, bo nie bardzo rozumiem o czym mowa. Pasy bezpieczeństwa to rozumiem takie tradycyjne samochodowe, a ten pas to coś dodatkowego? Jak to ma niby wyglądać?
 
     
Szkrab
Starszy budowlaniec

Dołączył: 11 Sty 2017
Posty: 257
Wysłany: 2018-04-06, 17:47   

Miałam na myśli urządzenie Smart Kid Belt, pas z dwoma klamrami, którymi dopasowuje się pasy bezpieczeństwa do wymiarów dziecka. Natknęłam się na to urządzenie w jednej z sieciówek, niestety nie było nikogo bym mogła dopytać o szczegóły. Musze poszukać w sieci o tym urządzeniu coś więcej.
 
     
Karina33
Nowicjusz

Dołączył: 25 Kwi 2017
Posty: 9
Wysłany: 2018-04-08, 20:24   

Też zastanawiałam sie nad kupnem takiego pasa.Jakiś czas temu trafiłam na to urzadzenie w jednym ze sklepów i bardzo spodobało mi się takie rozwiązanie.Pytałam wsród moich znajomych,ale nikt niestety nie ma tego urządzenia i nie wiem jak sprawdza się w codziennym użytku
 
     
MartynaZa
Budowlaniec

Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 146
Wysłany: 2018-04-23, 21:57   

Szkrab napisał/a:
Miałam na myśli urządzenie Smart Kid Belt, pas z dwoma klamrami, którymi dopasowuje się pasy bezpieczeństwa do wymiarów dziecka. Natknęłam się na to urządzenie w jednej z sieciówek, niestety nie było nikogo bym mogła dopytać o szczegóły. Musze poszukać w sieci o tym urządzeniu coś więcej.

Tak sobie patrzę na ten produkt i chyba to będzie idealne rozwiązanie. Małe i poręczne, więc zawsze może być w torebce. Czy to do taksówki czy do auta na minuty, to wydaje mi się, że taka opcja ma dużo plusów. Pytanie tylko o bezpieczeństwo. Coś już wiesz na ten temat?
 
     
Fllor
Ekspert

Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 479
Wysłany: 2018-05-01, 14:14   

Przy zamówieniu taksówki, możemy prosić o fotelik, tylko że korporacje musiałyby mieć co najmniej kilka na samochód, bo są różne kategorie wagowe.



Można się pokusić o stwierdzenie, że to są najpopularniejsze foteliki dla dzieci zdjęcie ze sklepu urwis.pl używane przez kierowców.
 
     
gynis
Starszy budowlaniec

Dołączył: 14 Gru 2017
Posty: 232
Wysłany: 2018-05-17, 12:34   

Ja jeżeil zamiawiam taksówkę, to zwykle itaxi - https://itaxi.pl/. Co prawda posidają swoją dedykowaną aplikację, jednak gdy potrzebujesz samochodu z fotelikiem, to warto zadzwonić. Sądze, że w swojej ofercie powinni mieć takie pojazdy.
 
     
Natalia
Nowicjusz

Dołączył: 13 Maj 2017
Posty: 43
Wysłany: 2018-05-29, 14:25   

Smart Kid Belt sprawdza się idealnie. Zabieram je ze sobą wszędzie nawet na wakacje gdyż tam jak wynajmuję auto też się świetnie przydaje dla mej dziesięcioletniej córki. Waży ylko 120 gram więc ze spokojem żadnego nadbagażu na lotnisku nie będziemy mieli. Jest akceptowalny w całej Unii Europejskiej.
 
     
Franki 
Nowicjusz

Dołączył: 02 Lip 2018
Posty: 7
Wysłany: 2018-07-02, 12:53   

Nie zawsze trafimy na odpowiednią wielkość fotelika. To jest spory problem, bo przecież w samochodzie nikt nie będzie wozić kompletu fotelików. To raczej mało opłacalne i po prostu niewygodne. A taki pas wygląda całkiem interesująco i w takim przypadku na pewno spełni swoje zadanie.
 
     
MartynaZa
Budowlaniec

Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 146
Wysłany: 2018-07-29, 20:21   

Franki napisał/a:
Nie zawsze trafimy na odpowiednią wielkość fotelika. To jest spory problem, bo przecież w samochodzie nikt nie będzie wozić kompletu fotelików. To raczej mało opłacalne i po prostu niewygodne. A taki pas wygląda całkiem interesująco i w takim przypadku na pewno spełni swoje zadanie.

Dokładnie. Nie wyobrażam sobie by taksówkarz miał na stanie każdy rozmiar fotelika. To mało realne. Oczywiście zamawiajac przez telefon mozna uzgodnić wielkość i osoba jadąca do nas może miec odpowiedni ale to też takie wybieganie w przyszłość. Teraz niby nie musza mieć wcale fotelików, co też jest absurdem. Smart Kid Belt ratuje obecnie sytuacje. I to dość skutecznie.
 
     
olka01
Nowicjusz

Dołączył: 30 Lip 2018
Posty: 5
Wysłany: 2018-07-30, 21:09   

Bardzo wazne jest bezpieczenstwo w aucie i fotelik.
 
     
MartynaZa
Budowlaniec

Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 146
Wysłany: 2018-08-03, 21:51   

Bezpieczeństwo jest ważne. Właściwie najważniejsze. Dlatego nawet w takich srodkach komunikacji jak taxi używam Smart Kid Belt. Nieważne, że kierowca mówi iż nie trzeba. On nie musi, a ja już tak. Dbam o swoje dziecko, więc zakładam SKB i przypinam.
 
     
sylwiakaczor
Nowicjusz

Dołączył: 14 Lut 2018
Posty: 25
Wysłany: 2018-09-17, 10:55   

MartynaZa napisał/a:
Bezpieczeństwo jest ważne. Właściwie najważniejsze. Dlatego nawet w takich srodkach komunikacji jak taxi używam Smart Kid Belt. Nieważne, że kierowca mówi iż nie trzeba. On nie musi, a ja już tak. Dbam o swoje dziecko, więc zakładam SKB i przypinam.


Kilka dni temu przeglądałam ranking fotelików samochodowych i właśnie było też to urządzenie http://www.ranking-foteli...t-kid-belt.html. O co w tym chodzi?
 
     
Franki 
Nowicjusz

Dołączył: 02 Lip 2018
Posty: 7
Wysłany: 2018-09-28, 12:34   

sylwiakaczor napisał/a:
MartynaZa napisał/a:
Bezpieczeństwo jest ważne. Właściwie najważniejsze. Dlatego nawet w takich srodkach komunikacji jak taxi używam Smart Kid Belt. Nieważne, że kierowca mówi iż nie trzeba. On nie musi, a ja już tak. Dbam o swoje dziecko, więc zakładam SKB i przypinam.


Kilka dni temu przeglądałam ranking fotelików samochodowych i właśnie było też to urządzenie http://www.ranking-foteli...t-kid-belt.html. O co w tym chodzi?


Nie bardzo wiem co to za pytanie. Widziałem ten pas i wygląda bardzo fajnie. Ma homologacje na całą europę, więc można spokojnie go używać. A jak pokazują filmy na YT z testów PIMOTa, pas jest bardzo bezpiecznym rozwiązaniem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13