Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Okolice domu
Autor Wiadomość
Mariusz_78 
Nowicjusz

Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 8
Wysłany: 2010-02-03, 15:51   Okolice domu

W tym temacie proszę o umieszczanie postów związanych nie bezpośrednio z domem, ale z tym co jest w okół niego. Bo nie tylko dom powinien być zadbany, ale także i podwórko. Ja u siebie mam kostkę brukowa i oczko wodne. A u was jak?
 
     
REKLAMA

Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 28
Wysłany: 2011-02-01, 11:49   

 
     
DobreGrzejniki_pl
Nowicjusz

Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 28
Wysłany: 2011-02-01, 11:49   

Ja również zastanawiałem się nad położeniem kostki,ale z racji tego że wydała mi się mało praktyczna,to zrezygnowaliśmy i całe podwórko wysypaliśmy drobnym żwirkiem. Efekt naprawdę bardzo fajny.
 
     
Gość

Wysłany: 2012-01-09, 11:29   

Propozycja ze żwirkiem jest bardzo fajna. Kostka brukowa jest raczej oklepana, ale jak ma się na nią dobre pomysły (sposób ułożenia) to może też bardzo fajnie wyglądać. Można ją układać w wiązanie wozówkowe, jodełkowe, skośne, kowadełkowe, w łuskę, szeregowe ze spoiną w kształcie krzyża. Ciekawie wygląda też kliknkierowa w formie okrągłej. A do tego są internetowe składy budowlane, gdzie można ją dostać za dobrą kasę.
 
     
juni 
Nowicjusz

Dołączyła: 09 Gru 2011
Posty: 5
Wysłany: 2012-01-10, 13:25   

ja swoje projekty domów murator http://projekty.muratordom.pl wykończyłam kostką brukową. Żwirek jest tańszy i szybszy w polożeniu, ale jego dosyć częste "przemieszczanie się" działa na jego niekorzyść. Co kostka to kostka - raz a solidnie
 
     
Tanie-Grzanie
Nowicjusz

Dołączył: 14 Paź 2011
Posty: 47
Wysłany: 2012-01-17, 10:29   

Pomysłów na urządzenie ogrodu jest bardzo wiele,ale mi zdecydowanie lepiej od kostki podoba się żwirek,jest po prostu ładniejszy i bardziej elegancki. Oczko wodne- też niezły pomysł,ale takie mniejsze,bo co jakiś czas trzeba je przecież czyścic.
_________________
Tanie-Grzanie.net
 
     
walery19
Nowicjusz

Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 30
Wysłany: 2015-06-16, 08:54   

doradzicie jakiś system oświetlenia do ogrodu?
 
     
libi
Starszy budowlaniec

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 259
Wysłany: 2015-06-16, 19:31   

Tanie-Grzanie napisał/a:
Pomysłów na urządzenie ogrodu jest bardzo wiele,ale mi zdecydowanie lepiej od kostki podoba się żwirek,jest po prostu ładniejszy i bardziej elegancki. Oczko wodne- też niezły pomysł,ale takie mniejsze,bo co jakiś czas trzeba je przecież czyścic.


Żwirek jest ładny, ale według mnie mało praktyczny. Szczególnie jeśli chodzi o zabawy dzieci, łatwo o stłuczenie na takim nieregularnym podłożu. Też mam kostkę, która wygląda tak (zdjęcie katalogowe)



Moim zdaniem jest ładnie, więc da się z tego betonu urządzić podjazd całkiem mile dla oka. :)
 
     
Maglife.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 12
Wysłany: 2015-09-29, 11:02   

Wokół domu powinno niewątpliwie znaleźć się też dobrej jakości oświetlenie,powiedzmy led aby zaoszczędzić na rachunkach za prąd oraz zapewnić sobie optymalne źródło światła:) Wszystko czego potrzebujecie z tego zakresu znajdziecie u nas,zapraszamy:)
_________________
www.Maglife.pl
 
     
nuniz 
Nowicjusz

Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 30
Wysłany: 2015-10-05, 02:36   

Też mam kostkę brukową wokół domu. Aranżacja bardzo podobna do jednego ze zdjęć http://bruk.warszawa.pl/galeria ale nie z formą koła, bo to nam z mężem się nie podobało.
 
     
peleq 
Ekspert

Wiek: 37
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 462
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2015-10-07, 10:28   

Myślę, że warto zwrócić uwagę na okolicę w jakim nasz dom się znajduje. Myślę, że bardzo fajną opcją są osiedla domków jednorodzinnych jakie oferuje firma www.tanga.pl. Jeśli więc szukacie takich domów, to warto przejrzeć sobie ich ofertę.
_________________
Malarnia Proszkowa
 
     
PieceMans_pl
Budowlaniec

Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 148
Wysłany: 2015-10-28, 12:40   

Kostka tak czy inaczej bez względu na okolice w jakiej mieszkamy,jest bardzo dobrym i praktycznym rozwiązaniem na lata. Minus to jej wysoka cena,ale wg mnie warta inwestycji.
_________________
http://propertyforum.forumup.info
 
     
Wywerna
Nowicjusz

Wiek: 41
Dołączył: 10 Lis 2015
Posty: 26
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-12-04, 12:24   

Warto zadbać, żeby położono ją z uwzględnieniem sytuacji podczas mrozu. U mnie brama się zimą nie otwiera do końca, bo kostka się wybrzusza :)
 
     
syntadeusza
Nowicjusz

Dołączył: 08 Gru 2015
Posty: 14
Wysłany: 2016-02-11, 11:38   

Mam pytanie, czy oczko wodne naprawdę wymaga tyle nakładu pracy ile się czyta? Ostatnio się dowiedziałem, że oczko wodne powinno się napowietrzać http://www.bioires.pl/zes...00-m2,456.html, a dodatkowo powinno się stosować preparaty, które oczyszczają zbiornik wodny. Czy takie oczko nie będzie zarastać glonami i innymi wodnymi roślinami?
_________________
Dmuchnął, chuchnął i zdmuchnął domek świnki, a ją samą zjadł
 
     
jerryy 
Budowlaniec


Dołączył: 13 Lis 2013
Posty: 168
Wysłany: 2016-02-23, 11:50   

Jak dobrze będziesz je pielęgnował to będzie w porządku i utrzymasz w nim czystość :)
 
     
Intersell.pl 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 21 Maj 2015
Posty: 62
Wysłany: 2016-03-24, 10:11   

Oczko wodne wymaga sporo pracy,a przede wszystkim chodzi o jego systematyczne czyszczenie,inaczej zamiast pięknej ozdoby,szybko zrobi sie małe bajorko,a można tego uniknąć. W kwestii samej nawierzchni wokół domu,również stawiam na kostkę brukową.
_________________
www.Intersell.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13