Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrola temperatury w domu przez internet
Autor Wiadomość
norman 
Nowicjusz

Dołączyła: 14 Lut 2010
Posty: 6
Wysłany: 2010-02-14, 17:02   Kontrola temperatury w domu przez internet

Witam,

Zakupiłam urządzenie do ustawiania temperatury w domu a chciałabym móc je kontrolowac przez internet (często wyjeżdżam i nie ma mnie w domu). Słyszałam, że to już kwestia Inteligentnych budynków. Ile może coś takiego kosztować? Np przed wyjściem z pracy wchodzę na odpowiednią stronę i podwyższam temperaturę w domu, żeby na przyjazd zdążył sie nagrzać.
_________________
Nieruchmości Bielsko
 
     
REKLAMA

Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 318
Wysłany: 2010-02-14, 18:08   

 
     
admin
Administrator


Wiek: 42
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 318
Wysłany: 2010-02-14, 18:08   

a czymś takim jeszcze nie słyszałem , ale niezły paten :) , gorzej jakby ktoś dla jaj ci dom wyziębił albo w nocy dla zabawy ogrzewanie wyłączył , także jednak po zastanowieniu nie wiem czy to takie aż dobre byłoby
_________________
Pozdrawiam wszystkich

>> klik klik << :)
 
     
norman 
Nowicjusz

Dołączyła: 14 Lut 2010
Posty: 6
Wysłany: 2010-03-20, 21:52   

EEE tam. Wiadomo, że dostęp do tego jest hasłowany. Już wiem, że to kwestia inteligentnych budynków. Znajomej mąż sprzedaje takie systemy, Podobno ostatnio zakładali taki full serwis jakiemuś celebrytowi i ten system kosztował prawie tyle co mój cały dom... Drugiego kredytu raczej nikt mi już nie da.:)
_________________
Nieruchmości Bielsko
 
     
Dar-Bud SIPs 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 80
Wysłany: 2010-03-23, 00:22   

Dużo zależy jaki system się wybierze.
Ja znam temat tylko powierzchownie więc za wiele nie pomogę, ale jeśli chodzi tylko o kontrolowanie temperatury to z byt wiele nie kosztuje.
Są rozwiązania (często montowane w standardzie) do pieców wielofunkcyjnych co pozwalają ustawić temperaturę w domu na poszczególne pory dnia na cały tydzień.
Więc w powyższym przypadku zastanawiał bym sie nad sensem zakładania systemu domu inteligentnego tylko do sterowania układem ogrzewania.
Dom inteligenty to nie tylko ogrzewanie, ale również;
system alarmowy,
sterowanie poborem energii słonecznej poprzez rolety,
centralne ogrzewanie,
oświetlenie,
itd.......

pozdrawiam
_________________
meega.us
meega uk
meega au
 
     
norman 
Nowicjusz

Dołączyła: 14 Lut 2010
Posty: 6
Wysłany: 2010-03-24, 11:26   

Ale ja sobie z tego bardzo dobrze zdaje sprawę. I nie mam najmniejszego zamiaru zakładać systemu jedynie dla kontrolowania ogrzewania. Takie małe urządzenie do ustawiania temperatury już mam. Jego minusem jest to, że ustawia temperaturę pod pokój w którym się znajduje. Dlatego trzeba pomyśleć, który pokój jest do tego najlepszy. Jeśli umieścimy w najzimniejszym w pozostałych pomieszczeniach będzie duszno i na odwrót.
Byłam jedynie ciekawa czy da się to jakoś rozwiązać inaczej. Może jakichś dwóch studentów napisało odpowiednie programy i wrzucili je do sieci:D
_________________
Nieruchmości Bielsko
 
     
Eccelent
Budowlaniec

Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 134
Wysłany: 2010-05-03, 10:17   

Wyobraźmy sobie co się stanie jeżeli taki system kontrolowania temperatury ma awarie.. Totalny chaos. Jestem przeciwnikiem takich inteligentnych rozwiązań. Są rzeczy w których człowiek sprawdza się lepiej niz maszyna.
_________________
http://meega.net
http://meega.de
http://meega.us
http://meega-uk.com
 
     
Romek
Gość
Wysłany: 2010-10-09, 20:42   

Witam,
Mialem podobny problem. Mieszkam za granica, w Polsce stoii pusty dom. Wiadomo ze na sasiadow nie ma co liczyc na dluzszy czas. Zastosowalem urzadzenie za pomoca ktorego moge kontrolowac piec CO w domu oraz inne urzadzenia poprzez internet (moge podpiac 8 urzadzen). Nie ma problemu z bezpieczenstwem poniewaz wystarczy skonfigurowac router na haslo. Wygoda jest taka ze widze stan urzadzen poprzez strone internetowa. Kupilem to na stronie www.madartsoft.com. Czas oczekiwania dosc dlugi ale najwazniejsze ze dziala. Rury mi tak szybko nie popekaja :)
 
     
Gość

Wysłany: 2011-07-21, 12:50   

Świetna sprawa, czasami przydało by mi się coś podobnego. Szkoda, że podana stronka nie działa. Zna ktoś może jakieś inne miejsca, gdzie można kupić takie rzeczy ?
 
     
Gość

Wysłany: 2011-09-14, 21:17   

Ja u siebie w domu mam ZWave - umożliwia mi sterowanie praktycznie wszystkim: grzejnikami, oknami, oświetleniem… Także poprzez internet. Kupić można na stronie http://www.zhouse.pl/
 
     
Tanie-Grzanie
Nowicjusz

Dołączył: 14 Paź 2011
Posty: 47
Wysłany: 2011-10-18, 13:12   

No dobrze,ale jak sprawdza się to w praktyce? Jestem bardzo ciekawy Waszych opinii na ten temat. A wszystko do ogrzewania domu dostaniecie tutaj www.tanie-grzanie.net
_________________
Tanie-Grzanie.net
 
     
MarkoPolo
Starszy budowlaniec

Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 258
Wysłany: 2012-07-03, 16:42   

Rozwiązanie zdecydowanie warte uwagi, lecz czy jest to opłacalne. Lepiej raczej zainwestować w tańszy system czasowy, który także spełni wymagania. Z tego co się orientuje systemy podłączane pod łącze internetowe, wraz z oprogramowaniem to kosztowny wydatek.

Pozdrawiam i powodzenia.
_________________
Zobacz Malarnia Proszkowa Bielsko Biała
 
     
Kamienica
Starszy budowlaniec

Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 295
Wysłany: 2013-05-12, 09:20   

Może to nie jest wcale taki futurystyczny pomysł... Ostatecznie już coś tam reklamują, że można swoim domem zarządzać za pomocą aplikacji w smartfonie...
 
     
Oknobyt_pl 
Nowicjusz

Dołączył: 17 Sie 2013
Posty: 42
Wysłany: 2013-08-27, 11:53   

Moim zdaniem ciekawa i funkcjonalna opcja. Sam pisałbym się na coś takiego gdyby tylko była możliwość. W niedalekiej przyszłości może tego doczekamy,jestem jak najbardziej za.
_________________
www.Oknobyt.pl - okna dla każdego!
 
     
marcelina
Prawie ekspert

Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 318
Wysłany: 2013-09-10, 18:42   

Ja polecam poczytać sobie o takich inteligentnych systemach : http://www.mieszkajbezpie...i-klimatyzacja/ - o sterowaniu ogrzewaniem i klimatyzacją. Z uwagi na rosnące koszta energii elektrycznej warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem.
Niedawno zamontowaliśmy taki system razem z mężem w swoim domu i zauważyliśmy, że rachunki za prąd stały się o wiele niższe ;)
Myślę, że w perspektywie czasu bardzo się to opłaci !
 
     
LubPol_pl
Nowicjusz

Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 10
Wysłany: 2013-09-21, 12:14   

Nigdy nie miałem z tym stycznosci,ale ciekawi mnie jak to wygląda oraz na jaki system,technikę grzewcza do naszego domu należy się zdecydować aby móc zintegrować to z inteligentnym systemem zarządzania naszym domem.
_________________
www.Lubpol.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13