Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pielęgnacja trawnika
Autor Wiadomość
bugi
Prawie ekspert

Wysłany: 2019-05-10, 09:56   Pielęgnacja trawnika

W związku z tym, że wiosna nadeszła, chciałbym zadbać o swój trawnik. Czy ktoś może polecić mi sprawdzone środki, które stymulują rozwój traw, zapewniają dobry wzrost i piękny, nasycony zielony kolor.

REKLAMA

Wysłany: 2019-05-11, 10:22   

patrykkk
Młodszy budowlaniec

Wysłany: 2019-05-11, 10:22   

Co do zasady, pierwsze nawożenie trawnika powinno wykonać się wiosną, na przełomie marca i kwietnia, już po pierwszym koszeniu. Czytałem na http://www.substral.pl , że należy wówczas zastosować nawóz wieloskładnikowy lub też taki o zwiększonej ilości azotu, aby stymulował wzrost roślin. Nawóz rozrzuca się równomiernie po trawniku, a następnie podlewa. Możesz też zastosować od razu do podlewania gotowy roztwór. Środki od firmy substral są sprawdzone przeze mnie od wielu lat i do pielęgnacji trawnika nieustannie stosuje właśnie je. Z moich porad mogę dodać jeszcze tyle, aby preparat starać się rozprowadzić jak najdokładniej, równomiernie, aby nawożenie trawnika nie zakończyło się wypaleniem brzydkich, żółtych plam. Aby ułatwić sobie pracę, możesz użyć siewnika, a po nawożeniu trawnik obficie podlać.

Odpowiedz do tematu