Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co lepsze pędzel czy wałek?
Autor Wiadomość
MAGDA 

Dołączyła: 09 Mar 2010
Posty: 2
Wysłany: 2010-03-09, 11:58   Co lepsze pędzel czy wałek?

Jestem na etapie przygotowań do malowania mojej sypialni. Farba już zakupiona, ale teraz zaczynam mięć wątpliwości odnośnie wyboru samego sprzętu malarskiego a przecież w dużej mierze od tego zależy ostateczny efekt malowania. Proszę więc o cenne wskazówki!
 
     
REKLAMA

Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 318
Wysłany: 2010-03-09, 21:23   

 
     
admin
Administrator


Wiek: 42
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 318
Wysłany: 2010-03-09, 21:23   

cześć Magda , mnie pasuje wałeczek z długim włosiem fajnie równo że tak powiem kryje :)

malować pędzlem trzeba raczej umieć to raz , do tego pędzle ma mniejsze walory maskujące i bardziej wychodzą niedociągnięcia na ścianie
_________________
Pozdrawiam wszystkich

>> klik klik << :)
 
     
Dar-Bud SIPs 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 80
Wysłany: 2010-03-10, 19:29   

Zgadzam się z Adminem.
Co do samego malowania-
1a-zabezpieczenie przed zabrudzeniem.
1b-przygotowanie podłoża do malowania, czyli oczyszczenie z kurzu zatłuszczeń...
2- gruntowanie (polepsza przyczepność i ściąga resztki kurzu)
3- zaczynamy od sufitu (nie chcemy by nam kapało na świeżo pomalowane ściny..)

Niestety Sam sprzęt malarski nie pomaluje zgodnie z panującymi warunkami, więc trzeba się najpierw upewnić że wszystko jest ok...

pozdrawiam
_________________
meega.us
meega uk
meega au
 
     
MAGDA 

Dołączyła: 09 Mar 2010
Posty: 2
Wysłany: 2010-03-17, 13:09   

Ale patrząc na ilość rozmiarów i grubości tych wszystkich wałków totalnie nie wiem na który z nich się zdecydować :-( a przecież nie mogę kupić całego asortymentu który maja w sklepie...
 
     
karol
Młodszy budowlaniec


Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 83
Wysłany: 2010-03-17, 18:31   

kup sobie taki ok 30 centymetrowy , z długim włosiem
_________________
Cześć .
znajdź swoją drogę do zdrowia ALVEO

blog
 
     
Dar-Bud SIPs 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 80
Wysłany: 2010-04-25, 21:15   

W tym poście znajdziesz bardziej szczegółowe info na temat malowanie i narzędzi malarskich

Zapraszam
_________________
meega.us
meega uk
meega au
 
     
DobreGrzejniki_pl
Nowicjusz

Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 28
Wysłany: 2011-01-20, 09:43   

Do malowania ścian przyda się zarówno wałek jak i zwykły pędzelek. Wałkiem o wiele szybciej pomalujesz duże powierzchnie,jak np sufit,a pędzlem miejsca które są trudno dostępne.
 
     
puchatkowa

Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 3
Wysłany: 2011-03-07, 16:39   

Jako laik totalny, który dosłownie kilka razy malował, mogę powiedzieć, ze wałek sprawdza się dużo lepiej:))
 
     
marco

Dołączył: 07 Gru 2010
Posty: 3
Wysłany: 2011-04-01, 15:39   

całość ścian malowałem większym wałkiem, przy suficie mniejszym, z taką "odcinką", a za grzejnikiem pędzlem - już mi się nie chciało odkręcać tego wszystkiego. gdzie zostało niedomalowane żona nie widziała ;)
 
     
szpadelmistrz
Nowicjusz

Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 8
Wysłany: 2011-04-02, 20:28   

marco, to się nazywa podejscie hehehhehehe
 
     
wentynski 
Nowicjusz

Wiek: 56
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-04-06, 12:46   

Wszystko zależy od rodzaju ścian. Jeśli są zniszczone to przy stosowaniu wałka, farba często odpada.. Aczkolwiek wałek jest generalnie lepszym rozwiązaniem.
_________________
Domy szkieletowe
 
     
Dar-Bud SIPs 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 80
Wysłany: 2011-04-16, 20:31   

Marco
Ja za grzejnikami jadę cieniutkim wałeczkiem na długiej rączce, mniej kombinacji niż z pędzelkiem. Spróbuj następnym razem ;-)

pozdrawiam
_________________
meega.us
meega uk
meega au
 
     
goodidea 
Starszy budowlaniec

Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 283
Wysłany: 2011-04-26, 12:27   

Witam, większość obecnie stosowanych farb można nakładać tak wałkiem malarskim jak i pędzlem. Wybór narzędzia do malowania zależy głównie od umiejętności malarza - wałkiem maluje się łatwiej - oraz od gładkości podłoża i pożądanej struktury powierzchni.Tynki tradycyjne lub strukturalne ze względu na nierówności powierzchni lepiej malować pędzlem, który umożliwia wprowadzenie farby w zagłębienia. Włosie pędzla powoduje też wcieranie farby w podłoże co zapewnia lepszą jej przyczepność.Jednak malowanie pędzlem na gładkich powierzchniach np. płyt gipsowo-kartonowych czy gładzi gipsowej może powodować powstawanie smug od pędzla, gdy użyjemy gęstej farby o małej rozpływalności. Dlatego takie powierzchnie lepiej malować wałkiem, który pozostawia gładką powierzchnię. Zdarza się, że przy słabej przyczepności poprzedniej warstwy lub tynku do podłoża, może nastąpić "nawijanie się" starych powłok w wyniku przyklejenia się ich do przetaczającego się wałka.


budowa domów
 
     
goodidea 
Starszy budowlaniec

Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 283
Wysłany: 2011-04-26, 12:28   

Witam, większość obecnie stosowanych farb można nakładać tak wałkiem malarskim jak i pędzlem. Wybór narzędzia do malowania zależy głównie od umiejętności malarza - wałkiem maluje się łatwiej - oraz od gładkości podłoża i pożądanej struktury powierzchni.Tynki tradycyjne lub strukturalne ze względu na nierówności powierzchni lepiej malować pędzlem, który umożliwia wprowadzenie farby w zagłębienia. Włosie pędzla powoduje też wcieranie farby w podłoże co zapewnia lepszą jej przyczepność.Jednak malowanie pędzlem na gładkich powierzchniach np. płyt gipsowo-kartonowych czy gładzi gipsowej może powodować powstawanie smug od pędzla, gdy użyjemy gęstej farby o małej rozpływalności. Dlatego takie powierzchnie lepiej malować wałkiem, który pozostawia gładką powierzchnię. Zdarza się, że przy słabej przyczepności poprzedniej warstwy lub tynku do podłoża, może nastąpić "nawijanie się" starych powłok w wyniku przyklejenia się ich do przetaczającego się wałka.


budowa domów
 
     
wentju 
Nowicjusz

Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-05-11, 14:09   

Dokładnie, wszystko zależy od podłoża. Jak się je oczyści ze starej farby to można jechać wałkiem i jest OK :)
_________________
domy szkieletowe
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12