Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Materiał na garaż
Autor Wiadomość
maciej.mo

Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-03-11, 16:21   Materiał na garaż

Witam
mam w planach dostawienie garazu i nie wiem na jaki material sie zdecydowac. Zaznaczam iz nie musze go ocieplac bo jest to zbedny wydatek, nie wiem tylko czy mam zainwestowac w lepszy material czy moze to byc cos najtanszego?
proszę o poradę
 
     
REKLAMA 

Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 80
Wysłany: 2010-03-28, 22:16   

 
     
Dar-Bud SIPs 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 80
Wysłany: 2010-03-28, 22:16   

Proponuje wiązary-jeśli to możliwe, dość łatwy i tani montaż, a konstrukcja lekka nie wymaga z byt dużych fundamentów.

pozdrawiam
_________________
meega.us
meega uk
meega au
 
     
maciej.mo

Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-04-04, 23:12   

Dar-Bud SIPs napisał/a:
Proponuje wiązary-jeśli to możliwe, dość łatwy i tani montaż, a konstrukcja lekka nie wymaga z byt dużych fundamentów.

pozdrawiam


a co to jest?

moze podpowiem ze chce dostawic go do istniejacego budynku.
myslalem o betonie komórkowym, choc budynek jest z cegly (ale to nie powinno byc problemem) czy dostawiajac do budynku oszczedzam 1 sciane czy musze stawiac 4 odzielne?

i co sadzicie o BK?
 
     
Dar-Bud SIPs 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 80
Wysłany: 2010-04-05, 14:06   

To konstrukcja drewniana, zazwyczaj łączona na płytkę kolczastą.
W tym przypadku połączona płytą OSB3 z a pomocą gwoździ i kleju poliuretanowego.

Dzięki tego typu rozwiązaniu można czasami zrezygnować z fundamentów zastępując je słupkami stalowymi zatopionymi w betonie szybkoschnącym.

Największym atutem takiego rozwiązania jest czas realizacji co bezpośrednio wiąże się z poniesionymi kosztami. Powyższa konstrukcja hangaru została wykonana w 3 dni wraz z słupami zastępującymi standardowe fundamenty.

pozdrawiam
_________________
meega.us
meega uk
meega au
 
     
maciej.mo

Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-04-08, 10:59   

Ciekawe i szybkość powalająca, pewnie też nie trzeba pozwolenia :mrgreen:

Ale jak pisałem chce dobudowac do budynku mieszkalnego, a ten raczej nadaje sie na wolnostojący i gdzieś na działce letniskowej (bez urazy)

Czy beton komórkowy jest ok? i jak z ymi ścianami 3 czy 4?
 
     
Dar-Bud SIPs 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 80
Wysłany: 2010-04-10, 18:47   

Witam.
Rzeczywiście nie trzeba pozwolenia. ;-)
To był tylko przykład, podobne rozwiązanie można zastosować na płycie fundamentowej dołączonej do istniejącego budynku, przymocować OSB i styropian ryflowany pod jakiś tynk np akrylowy. Tak by po zakończeniu prac budowlanych dwie bryły wyglądają jak jedna całość .
A jeśli chodzi o pytanie "4czy3 ściany", To proponuje porozmawiać z architektem adaptującym- to do niego należy ostatnie słowo (przynajmniej może rzetelnie ocenić po dokładniejszym zapoznaniu się ze wszystkimi szczegółami)

pozdrawiam
_________________
meega.us
meega uk
meega au
 
     
DobreGrzejniki_pl
Nowicjusz

Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 28
Wysłany: 2011-01-20, 09:39   

Moim zdaniem najlepszy będzie tutaj garaż blaszany. Koszty montażu są stosunkowo niewielkie,a bardzo dobrze sprawdza siew praktyce. Tym bardziej jeżeli nie musi być ogrzewany.
 
     
euroforum 
Nowicjusz

Dołączyła: 07 Lut 2011
Posty: 10
Wysłany: 2011-02-07, 14:08   Odp.

Witam, jeżeli to coś pomoże, to proszę zajrzeć na:

budownictwo
 
     
goodidea 
Starszy budowlaniec

Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 283
Wysłany: 2011-05-13, 12:57   

Jak się domyślam taki garaż ma posłużyć Ci przez lata,wiec na Twoim miejscu nie ciąłbym drastycznie kosztów,tylko postawił popularnego blaszaka. A jaki posiadasz budżet na garaż?
_________________
meega.pl
Malarnia Proszkowa
 
     
Cegielniczka 
Budowlaniec
Ja tu rządzę:)

Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 115
Wysłany: 2012-09-21, 10:50   garaż odp

Ja też myślę, że garaż blaszany (tu masz przykłady: http://www.maritom.pl/ ) byłby niezłym rozwiązaniem. Dziś robia całkiem praktyczne i jeszcze do tego estetycznie wyglądające blaszaki, więc wydaje mi się, że się "spodoba" no i cenowo... wiadomo. To się opłaca.
 
     
Pablo
Nowicjusz

Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 10
Wysłany: 2012-09-28, 11:43   

Ja myślę, że warto przemyśleć postawienie wiaty. Ochrona samochodu taka w zasadzie taka jak w blaszaku (nie trzeba skrobac szyb), a jednak kostrukacja bardziej estetyczna.
 
     
Elektrotip_pl
Nowicjusz

Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 44
Wysłany: 2013-04-16, 10:10   

Ja także jestem zdania,że obniżanie kosztów nie jest dobrym rozwiązaniem,potem w perspektywie lat możesz mieć do siebie pretensje. Lepiej dołożyć i wybrać coś naprawde solidnego,pamiętaj także o oświetleniu do takiego garażu,mogę w tym pomóc,gdyż zajmuje się tym na co dzień.
_________________
www.Elektrotip.pl
 
     
gabi.el 
Nowicjusz

Wiek: 40
Dołączyła: 25 Wrz 2013
Posty: 7
Wysłany: 2013-09-25, 10:58   

Wiata nie jest dobrym rozwiązaniem, bo kompletnie nie chroni od mrozu. A co to za przyjemność mieć mróz w garażu i potem wsiadać do takiego zmarzniętego auta w zimie... My mamy garaż z porothermu 18.8, oczywiście bez docieplania, bo i po co... Ale w zimie jak się tam wjedzie ciepłym autem to nawet przy sporym mrozie w nocy jest wewnątrz kilka stopni na plusie :) Także nie ma obaw, że trzeba będzie skrobać auto, co przy wiacie na pewno by się zdarzało!!
 
     
WkladyKominkowe 
Budowlaniec

Dołączył: 12 Sie 2013
Posty: 137
Skąd: Cesinów-Las 2
Wysłany: 2013-09-30, 09:59   

Piszesz o wiacie tak? Mogę się zgodzić,że będzie ona tańsza,jednak niestety od mrozu nie uchroni i tow zasadzie bezcelowe,dlatego warto pokusić się o garaż blaszany- też tańsze koszt,ochroni samochód i generalnie spełni swoją rolę.
_________________
http://realestateforum.forumup.co.uk
 
     
balladyna
Wszechwiedzący

Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 1272
Wysłany: 2013-10-04, 08:40   

Garaż blaszany jest rzeczywiście jednak lepszą opcją niż wiata. Ogólnie polecam przejrzeć ogłoszenia garaże i zobaczyć z czego zazwyczaj są budowane, może nawet kupić coś gotowego.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12