Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Materiał na garaż
Autor Wiadomość
gabi.el 
Nowicjusz

Wiek: 40
Dołączyła: 25 Wrz 2013
Posty: 7
Wysłany: 2013-10-22, 12:01   

Blaszak bez ocieplenia niewiele wniesie do kwestii podniesienia temperatury we wnętrzu... Poza tym jak to będzie wyglądać w ogrodzie? Zdecydowanie jednak polecałbym wymurowanie sobie takiego garażu z pustaków Porotherm albo innych cegieł :)
 
     
REKLAMA 

Dołączyła: 21 Sty 2014
Posty: 1
Wysłany: 2014-01-21, 10:05   

 
     
dascompany 

Wiek: 41
Dołączyła: 21 Sty 2014
Posty: 1
Skąd: Trzebinia
Wysłany: 2014-01-21, 10:05   

z tego co się orientuję to nie można dobudować garażu do istniejącego już obiektu. Aby takie coś zrobić potrzebne jest skompletowanie całej dokumentacji, która wygląda podobnie do pozwolenia na budowę domu! Można natomiast napisać zgłoszenie, a w nim zawrzeć informację, że będzie to parterowy budynek gospodarczy. Nie wolno w zgłoszeniu napisać że będzie w nim stał samochód! W takim przypadku odległość od ściany budynku musi wynosić np. 1cm.
 
     
Kamaonline_pl
Budowlaniec

Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 101
Wysłany: 2014-01-21, 12:45   

Myślę,że w tym przypadku ciekawym rozwiązaniem jest garaż blaszany,jeżeli go dodatkowo ocieplisz to latem nie będzie w nim aż tak grzało,a zimą zapewni pewne źródło ciepła. To też najtańsza opcja.
_________________
www.Kamaonline.pl
meega.us
meega uk
meega au
 
     
Fllor
Ekspert

Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 479
Wysłany: 2014-01-25, 10:24   

Do ocieplenia to na ogłoszeniach motoryzacyjnych za parę stów można kupić, nie wiem tylko, czy pozwolenie na ustawienie potrzebne?
 
     
Archi 55 
Nowicjusz

Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-11-30, 00:59   

Garaż - także blaszak - wymaga pozwolenia na budowę a więc także decyzji wz - chyba ze jest plan miejscowy.
pozdrawiam i zapraszam do lektury poradnika w którym ten i inne tematy są omówione
 
     
kalamir
Wszechwiedzący

Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 900
Wysłany: 2015-03-27, 12:31   

W moim przypadku świetnie sprawdziła się wiata drewniana z Drewnolandii. Świetnie wygląda i spełnia moje wymagania:)
 
     
Re-mal.com 
Nowicjusz

Dołączył: 16 Maj 2015
Posty: 20
Wysłany: 2015-05-16, 10:42   

Co do pozwolenia na budowę garażu blaszanego to chyba wymagane jest tylko w przypadku kiedy stoi do 2 metrów od granicy z sąsiadem,mam rację? Im dalej tym pozwolenie nie bezie potrzebne,wystarczy plan miejscowy.
_________________
www.Re-mal.com
 
     
Tomekk
Budowlaniec

Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 145
Wysłany: 2015-07-20, 05:08   

My zdecydowaliśmy się na zamówienie gotowego już garażu. Konkretnie w tej firmie:
http://www.cgt.com.pl/ - możńa tam zamówić sobie takie konstrukcje stalowe. Zdecydowaliśmy się na garaż ocynkowany. Jesteśmy zadowoleni. Garaż wykonany bardzo porządnie, z dobrych jakości materiałów.

Jest możliwość zakupu tam tradycyjnego garażu oraz nietypowego na zamówienie ( na przykład z różnymi dodatkowymi pomieszczeniami).
Mają również garaże metalowe imitujące drewno.
 
     
ghostrider 
Młodszy budowlaniec
ghostrider

Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 74
Wysłany: 2016-04-05, 15:23   

Widzę, że niektórzy z was zainwestowali w naprawdę porządne garaże :) Pogratulować :) A ja zastanawiam się nad takim tańszym, ale też solidnym i ładnym rozwiązaniem czyli garażami blaszanymi. Intenresującą ofertą ma firma - http://www.maritom.pl/ , tanio, szybka dostawa i darmowy montaż, jak oceniacie taki pomysł?
 
     
jadwiga
Nowicjusz

Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 14
Wysłany: 2016-04-06, 17:29   

Witam.
Po co samemu coś robić jak można kupić gotowe http://ht-box.com/kontenery .Kontener charakteryzuje się dużą wytrzymałością oraz łatwością montażu.Drewniana podłoga jest wykonana z materiałów pierwszego gatunku, a dodatkowa impregnacja zapewnia jej długowieczność.
 
     
kalamir
Wszechwiedzący

Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 900
Wysłany: 2016-04-07, 15:56   

My teraz kończymy garaż. Musimy jeszcze znaleźć dobre wylewki betonowe w Legnicy, żeby wszystko było dobrze zrobione. Znajomi mają nam polecić dobrą firmę:)
 
     
aronH 
Wszechwiedzący
aronH

Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 597
Wysłany: 2016-11-28, 19:43   

Dopiero zaczynam się orientować co jest lepsze ale wydaje mi się, ze bramy garażowe Hormann były by dobre. Brałeś pod uwagę tego producenta? Udało mi się tutaj http://sklephormann.pl/ znaleźć spory wybór napędów oraz bram garażowych
 
     
Fred1121
Nowicjusz

Dołączył: 02 Gru 2016
Posty: 4
Wysłany: 2016-12-02, 15:49   

No Hormann to dobra firma przeciez.
 
     
gabi 
Nowicjusz

Dołączyła: 29 Gru 2016
Posty: 37
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-01-04, 18:36   

My pewnie na wiosnę będziemy stawiać garaż albo wiatę. Znacie jakąś dobrą firmę oferującą m.in. spawanie? Bo na pewno będziemy potrzebować. Zastanawiam się nad tą http://renox.eu.com/
 
     
d3mnik 

Dołączył: 11 Sie 2016
Posty: 3
Wysłany: 2017-01-05, 09:02   

Hormann to rzeczywiście dobra firma. Ale szczerze mówiąc osobiście bardziej mogę polecić firmę Domatus. Bardzo solidne bramy, garaż jest bezpieczny:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13