Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa linia Optima
Autor Wiadomość
MartynaZa
Budowlaniec

Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 146
Wysłany: 2019-09-19, 19:51   Nowa linia Optima

Widzieliście juz nową linię płyt gazowych Solgazu? Optima. Mi osobiście bardziej sie podoba niż wersja starsza. A jakie Wy macie odczucia. Takie same jak ja?
 
     
REKLAMA 

Dołączył: 23 Wrz 2019
Posty: 97
Wysłany: 2019-09-23, 13:39   

 
     
Szambelan 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 23 Wrz 2019
Posty: 97
Wysłany: 2019-09-23, 13:39   

Moim zdaniem poszli do przodu w designem. Teraz wygląda to lepiej. Zamiast tych kratek z tyłu mają takie fajne wyloty ciepłego powietrza. Do tego chyba coś z wymiarami się miało zmienić, ale nie pamiętam co.
 
     
MartynaZa
Budowlaniec

Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 146
Wysłany: 2019-09-24, 13:15   

Szambelan napisał/a:
Moim zdaniem poszli do przodu w designem. Teraz wygląda to lepiej. Zamiast tych kratek z tyłu mają takie fajne wyloty ciepłego powietrza. Do tego chyba coś z wymiarami się miało zmienić, ale nie pamiętam co.


Dokładnie mam takie samo odczucie. A co do wymiaru to gdzieś widziałam informację że grubość jest mniejsza, więc łatwiej będzie z montażem. Poprzednie miały trochę ponad standard ta grubość.
 
     
Szkrab
Starszy budowlaniec

Dołączył: 11 Sty 2017
Posty: 257
Wysłany: 2019-09-25, 18:04   

Zmiany na duży plus. Moim zdaniem Solgaz można zaliczyć do marek Premium co bardzo cieszy zważywszy na to, że to polska marka.
 
     
Natalia
Nowicjusz

Dołączył: 13 Maj 2017
Posty: 43
Wysłany: 2019-09-30, 18:48   

Piękna ta kuchenka, a to dodatkowe pole grzewcze myślę, że funkcjonalne przy małym dziecku i nie tylko. Mnie zastanawia jednak to działanie bez prądu, na jakiej zasadzie się to odbywa? Mieszkam na wsi i byłoby to bardzo dobre rozwiązanie dla mnie w momencie gdy brak prądu co się często zdarza.
 
     
MartynaZa
Budowlaniec

Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 146
Wysłany: 2019-10-01, 18:29   

Natalia napisał/a:
Piękna ta kuchenka, a to dodatkowe pole grzewcze myślę, że funkcjonalne przy małym dziecku i nie tylko. Mnie zastanawia jednak to działanie bez prądu, na jakiej zasadzie się to odbywa? Mieszkam na wsi i byłoby to bardzo dobre rozwiązanie dla mnie w momencie gdy brak prądu co się często zdarza.


Z tego co widziałam, to maja takie dodatkowe urządzenie, które daje prąd na czas awarii. Potem gdy normalny prąd powróci, to sie doładowuje. Taka bateria. Bez prądu całe sterowanie, zapalanie itd jest zasilane własnie z tej dodatkowej baterii. Nie wiem jak to się fachowo nazywa. Ważne że działa ;)
 
     
jack90 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 05 Kwi 2018
Posty: 69
Wysłany: 2019-10-02, 19:13   

MartynaZa napisał/a:
Natalia napisał/a:
Piękna ta kuchenka, a to dodatkowe pole grzewcze myślę, że funkcjonalne przy małym dziecku i nie tylko. Mnie zastanawia jednak to działanie bez prądu, na jakiej zasadzie się to odbywa? Mieszkam na wsi i byłoby to bardzo dobre rozwiązanie dla mnie w momencie gdy brak prądu co się często zdarza.


Z tego co widziałam, to maja takie dodatkowe urządzenie, które daje prąd na czas awarii. Potem gdy normalny prąd powróci, to sie doładowuje. Taka bateria. Bez prądu całe sterowanie, zapalanie itd jest zasilane własnie z tej dodatkowej baterii. Nie wiem jak to się fachowo nazywa. Ważne że działa ;)


Fachowo nazywa się to UPS. Zasilacz awaryjny. Fajnie, że mają taki dodatek do swoich płyt.
 
     
Szambelan 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 23 Wrz 2019
Posty: 97
Wysłany: 2019-10-03, 14:07   

Natalia napisał/a:
Piękna ta kuchenka, a to dodatkowe pole grzewcze myślę, że funkcjonalne przy małym dziecku i nie tylko. Mnie zastanawia jednak to działanie bez prądu, na jakiej zasadzie się to odbywa? Mieszkam na wsi i byłoby to bardzo dobre rozwiązanie dla mnie w momencie gdy brak prądu co się często zdarza.


Dodatkowe pole grzewcze jest całkiem fajnym uzupełnieniem. To rozwiązanie Solgaz juz opanował i tego nie ma co poprawiać. Miejsce gdzie dana potrawa może być odłożona i nie stygnie to całkiem fajne rozwiązanie. Na pewno przydatne.
 
     
DarekW
Nowicjusz

Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 32
Wysłany: 2019-10-23, 18:49   

I to naprawdę nasz rodzimy producent? Bardzo przypadłam mi do gustu ta płyta Optima 4+1 muszę przedstawić ją żonie. Myślę, że byłaby idealna do naszej rodzinki.
 
     
Szkrab
Starszy budowlaniec

Dołączył: 11 Sty 2017
Posty: 257
Wysłany: 2019-12-10, 20:05   

DarekW napisał/a:
I to naprawdę nasz rodzimy producent? Bardzo przypadłam mi do gustu ta płyta Optima 4+1 muszę przedstawić ją żonie. Myślę, że byłaby idealna do naszej rodzinki.


Tak to nasz polski producent, który idzie z trendami światowymi. Żonie się spodobała?
 
     
sevebrzo 

Dołączył: 07 Sty 2020
Posty: 3
Wysłany: 2020-01-07, 14:21   

Znam Solgaz. Bardzo fajny sprzęt maja. Mam właśnie tą nową linię Optima. Jak na razie się sprawdza i jest całkiem fajna w użytkowaniu. Nie mieliśmy do czynienia z poprzednią linią, więc ciężko porównać. Wizualnie na pewno spora zmiana. I to na plus.
 
     
DarekW
Nowicjusz

Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 32
Wysłany: 2020-02-13, 20:30   

sevebrzo napisał/a:
Znam Solgaz. Bardzo fajny sprzęt maja. Mam właśnie tą nową linię Optima. Jak na razie się sprawdza i jest całkiem fajna w użytkowaniu. Nie mieliśmy do czynienia z poprzednią linią, więc ciężko porównać. Wizualnie na pewno spora zmiana. I to na plus.


Też z żoną planujemy jej zakup i instalację w trakcie remontu kuchni. Myślę o tej 4+1 jej powierzchnia i funkcjonalność idealnie sprawdzi się dla naszej licznej rodzinki. Mieszkamy z rodzicami i myślimy, że jej obsługa będzie dla nich prosta, a zabezpieczenia przydatne w użytkowaniu i stanowiące jej bezpieczne użytkowanie.
 
     
Szkrab
Starszy budowlaniec

Dołączył: 11 Sty 2017
Posty: 257
Wysłany: 2020-03-22, 14:43   

DarekW i jak już po remoncie kuchni? Daj nam znać jak jest ze spalaniem gazu czy rzeczywiście mniej zużywa niż tradycyjna kuchenka?
 
     
DarekW
Nowicjusz

Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 32
Wysłany: 2020-04-16, 17:21   

Tak, już po remoncie. O oszczędności gazu nie umiem jeszcze zbyt wiele powiedzieć. Butla starczała nam zazwyczaj na miesiąc, a teraz po zmianie miesiąc już minął i cały czas na niej gotujemy. Myślę, że potrzeba więcej czasu by oszacować wielkość tych oszczędności. W niektórych opiniach tej kuchenki spotkałem się, że ta oszczędność realnie wynosi 30% myślę, że to i tak całkiem niezła wartość.
 
     
jack90 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 05 Kwi 2018
Posty: 69
Wysłany: 2020-04-29, 17:40   

DarekW napisał/a:
Tak, już po remoncie. O oszczędności gazu nie umiem jeszcze zbyt wiele powiedzieć. Butla starczała nam zazwyczaj na miesiąc, a teraz po zmianie miesiąc już minął i cały czas na niej gotujemy. Myślę, że potrzeba więcej czasu by oszacować wielkość tych oszczędności. W niektórych opiniach tej kuchenki spotkałem się, że ta oszczędność realnie wynosi 30% myślę, że to i tak całkiem niezła wartość.


Najważniejsze jest zadowolenie. Jeżeli jesteście zadowoleni z tej Optimy 4+1 to najważniejsze. W końcu to Wy będziecie kilka lat na niej gotować :) A Solgaz dalej sie rozwija i właśnie prezentuje kolejną linię tych płyt :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13