Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogrzewanie - pompy ciepła
Autor Wiadomość
malti
Nowicjusz

Dołączył: 12 Sie 2010
Posty: 27
  Wysłany: 2010-08-12, 06:39   Ogrzewanie - pompy ciepła

Ogrzewanie - pompa ciepła cena.
Za pomocą kalkulatora w prosty sposób można poznać koszty ogrzewania, okres zwrotu inwestycji i opłacalność pompy ciepła. Możemy zapoznać się z ofertą cenową, aby wybrać coś odpowiedniego.
 
     
REKLAMA

Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 318
  Wysłany: 2010-08-14, 16:16   

 
     
admin
Administrator


Wiek: 42
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 318
Wysłany: 2010-08-14, 16:16   

napisz coś więcej o co chodzi z tymi pompami ciepła
_________________
Pozdrawiam wszystkich

>> klik klik << :)
 
     
malti
Nowicjusz

Dołączył: 12 Sie 2010
Posty: 27
Wysłany: 2010-08-17, 08:29   

Pompa ciepła jest skutecznym rozwiązaniem gwarantującym efektywne ogrzewanie oraz oszczędności w budżecie domowym. Dzięki sprawnemu wykorzystaniu energii geotermalnej (tu na przykładzie pompy ciepła Bjørn) doskonale spełnia swoje zadania w temperaturach do -45 stopni. Dzięki dodatkowym modułom (zainstalowaniu zbiornika C.W.U.) gwarantuje również najtańszą produkcję ciepłej wody użytkowej. Bjørn zyskał popularność dzięki wysokiej sprawności polegającej na współpracy z niskoparametrowym ogrzewaniem podłogowym oraz zasilaniem systemu grzewczego.

Korzyści ze stosowania:
niezależność energetyczna, własne niewyczerpalne źródło energii,
oszczędność kosztów ogrzewania nawet do 80%,
opcja klimatyzacji,
komfort bezobsługowego urządzenia zapewniającego ciepło w ogrzewanym domu,
niezawodna technologia przyjazna środowisku.

Czy jeszcze jakieś informacje będą przydatne?
 
     
goodidea 
Starszy budowlaniec

Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 283
Wysłany: 2011-05-13, 10:06   

Przydatne linki:
firmy budowlane
 
     
ania
Gość
Wysłany: 2011-05-27, 11:59   wycena

Możemy dobrać odpowiednią pompę ciepła oraz przygotować wycenę całej inwestycji :)
annaguzik@izo-term.com.pl
 
     
die_is_way_to_drink 
Nowicjusz

Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 40
Wysłany: 2011-05-29, 11:52   

I w ile lat taka pompa sie zwraca?
 
     
Cegielniczka 
Budowlaniec
Ja tu rządzę:)

Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 115
Wysłany: 2012-09-19, 21:04   pompa

Zwrot takiej pompy zależy od tego jaką kupisz i czy dobrze dopasujesz proces jej instalacji do warunków w domu i np na zewnatrz (można o tym więcej poczytać na http://www.sztuka-ogrzewania.pl/ - fajnie to mają opisane).
A z pomp to polece te z marki sofath - bdb.
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2015-04-15, 15:34   

trochę czasu minęło od ostatniego posta, ale to dobrze, bo warto napisać, że w ciagu tych 3 lat okres zwrotu takiej inwstycji znacznie się zmniejszył (niższe ceny + dotacje). dla własnego domu mozna to policzyć tutaj - http://vikersonn.eu/kalkulator aczkolwiek obecnie to zaledwie 6-7 lat.
 
     
MT1MT1 
Nowicjusz

Wiek: 36
Dołączył: 29 Mar 2015
Posty: 9
Wysłany: 2015-06-24, 11:44   

Inwestycja w pompy ciepła jest bardzo opłacalna. Cena instalacji może wciąż wydawać się wysoka, ale jak wiadomo im jakieś rozwiązanie staje się popularniejsze to staje się równocześnie tańsze. Dzięki temu czas zwrotu się skraca.
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2015-06-24, 15:49   

zgadza się, a kolejmy 'za' przy takiej inwestycji jest fakt, że o dofinansowanie nie jest tak trudno. polecam obecnie działający program KAWKA
 
     
Kotly-Oksana.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 37
Wysłany: 2015-07-28, 10:53   

Cena instalacji jest wysoka,jednak te koszty zwracają się latami i w perspektywie dłuższego okresu czasu zwróci nam się całość wraz z każdym kolejnym sezonem grzewczym,to fakt. Jeżeli będziecie szukać też dobrej jakości,solidnego kotła to polecam zerknąć do nas,właśnie tym zajmujemy się na co dzień.
_________________
www.Kotly-Oksana.pl
 
     
arlek
Starszy budowlaniec

Dołączył: 17 Mar 2019
Posty: 240
Wysłany: 2020-03-25, 18:01   

pompa ciepła to super rozwiązanie, u mnie sprawdza sie doskonale
 
     
szymekD 
Prawie ekspert

Dołączył: 07 Cze 2018
Posty: 372
Wysłany: 2020-05-28, 14:01   

Zgadza się, pompa ciepła to super pomysł, my ją sobie bardzo chwalimy bo dzięki niej mamy oszczędności, to jest po prostu dobra inwestycja. Pompa szybko nam sie zwróciła a jej koszty eksploatacji są niskie, także przy dobrej izolacji budynku - a tak mamy - to rozwiązanie idealne. Jeśli chodzi o montaż to nam pompę instalowała http://topac.pl/oferta-kategorie/pompy-ciepla/ ze Szczecina. Porządna firma z dobrymi stawkami. Sami sobie ich sprawdźcie, wykonują różnego typu instalacje.
 
     
ariana
Wszechwiedzący

Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 782
Wysłany: 2020-06-02, 15:11   

A co powiecie o ekogroszku? Bo ja mam u siebie w domu właśnie piec na ekogroszek i przyznam, że jestem z tego zadowolona. Ekogroszek można zamawiać bezpośrednio od producenta: https://ekogroszek-patriot.pl/ . Wtedy wychodzi najkorzystniej.
 
     
Florentyna 
Wszechwiedzący

Dołączyła: 13 Kwi 2018
Posty: 767
Wysłany: 2020-06-27, 20:50   

Jestem aktualnie zainteresowana powietrzną pompą ciepła CWU https://www.hewalex.pl/of...a-pcwu-dla-cwu/ Mam już instalację fotowoltaiczną a teraz chciałabym zabezpieczyć ogrzewanie wody. Chciałabym dowiedzieć się od osób, które już mają takie pompy na ile są z nich zadowoleni. No i może wskazalibyście mi jaką najlepiej pompę kupić. W przyszłości może również postaram się o pompę do CO. Na razie jednak muszę się wstrzymać z dodatkowymi wydatkami. Już sporo tutaj pozytywnych komentarzy poczytałam.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13