Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogrzewanie podłogowe
Autor Wiadomość
Meisen.pl 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 19 Paź 2017
Posty: 86
Wysłany: 2017-11-10, 07:10   

Jedno nie wyklucza drugiego, szczególnie jeżeli całość jest podłączona do układu CO. Tak czy inaczej niewątpliwie ogrzewanie podłogowe zapewni nam duży komfort użytkowy na co dzień i zużyjemy mniej opału, będziemy mogli zaoszczędzić.
_________________
www.Meisen.pl
 
     
REKLAMA 
Tofik25

Dołączyła: 12 Sty 2017
Posty: 421
Wysłany: 2018-05-07, 17:08   

 
     
Tofik25 
Ekspert
Tofik25

Dołączyła: 12 Sty 2017
Posty: 421
Wysłany: 2018-05-07, 17:08   

Ogrzewanie podłogowe ma same plusy. Ja całkiem niedawno przerabiałam dogrzewanie na podłogowe. Przede wszystkim jest tańsze w eksploatacji poza tym pozbyłam się grzejników, które nie wyglądały zbyt estetycznie. Ogrzewanie u mnie zakladała firma http://pcmklima.pl/ogrzewanie-podlogowe/ . Zdecydowałam się tez na montaż ogrzewania podłogowego w łazience. Super sprawa - wychodzi się z wanny na cieplutka podłoge.
 
     
biguś 
Budowlaniec

Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 140
Wysłany: 2018-05-07, 21:56   

Tofik25 napisał/a:
Ogrzewanie podłogowe ma same plusy. Ja całkiem niedawno przerabiałam dogrzewanie na podłogowe. Przede wszystkim jest tańsze w eksploatacji poza tym pozbyłam się grzejników...

a w jaki sposób dostarczasz ciepło do tej podłogówki?? Jaka jest różnica w liczbach jeśli chodzi o ogrzewanie.
 
     
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2018-05-08, 09:28   

Witam,

Ogrzewanie podłogowe jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ oprócz poprawy komfortu użytkowania, uzyskujemy również oszczędność kosztów ogrzewania nawet do 30% w porównaniu do instalacji grzejnikowej. Takie rozwiązanie sprawdza się niemal we wszystkich pomieszczeniach budynku mieszkalnego. Jedynie w przypadku pomieszczeń o większym zapotrzebowaniu na moc cieplną lub o niewielkiej powierzchni podłogi może być wymagane zastosowanie ogrzewania ściennego, grzejników lub systemu mieszanego.
Ogrzewanie podłogowe jest również korzystne dla alergików, ponieważ ograniczony jest ruch powietrza, który unosi kurz.
Pod kątem ekonomicznym ogrzewanie podłogowe pozwala znacząco ograniczyć temperaturę zasilania instalacji, więc doskonale współpracuje z gazowym kotłem kondensacyjnym lub pompą ciepła. Obniżenie temperatury zasilania powoduje obniżenie temperatury powrotu czynnika roboczego z instalacji centralnego ogrzewania, co ma wpływ na temperaturę spalin. To z kolei powoduje zwiększenie sprawności kotła kondensacyjnego poprzez odzysk ciepła ze skroplin.
Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie kotłów kondensacyjnych z rodziny Cerapur oraz pomp ciepła Supraeco : http://www.junkers.pl/produkty/
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
 
     
Thermostahl.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 04 Cze 2018
Posty: 7
Wysłany: 2018-06-04, 22:36   

Pomijając już kwestię oszczędności, to z drugiej strony mamy zapewniony także optymalny komfort termiczny i to też niewątpliwie plus takiego rozwiązania.
_________________
www.Thermostahl.pl
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2018-06-15, 12:14   

zgadza się, nie każdy o tym wie, ale lepiej jeśli cieplej jest przy stopach, chłodniej – przy głowie. Dzięki temu w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym może być o 2°C chłodniej niż w pomieszczeniach z tradycyjnymi grzejnikami
 
     
l56
Wszechwiedzący

Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 1120
Wysłany: 2018-07-10, 23:32   

Tutaj https://koszykhydraulika.pl/folia-do-ogrzewania,c236,pl.html warto sobie zerknąć. Jest tam bowiem folia do ogrzewania podłogowego, ale nie tylko. Można tam zakupić różnorodny asortyment. Wybór jest spory. Z tego co widzę, to również ceny są w miarę ok.
 
     
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2018-07-20, 11:39   

marek_buduje napisał/a:
Meisen.pl napisał/a:
Jedno nie wyklucza drugiego, szczególnie jeżeli całość jest podłączona do układu CO. Tak czy inaczej niewątpliwie ogrzewanie podłogowe zapewni nam duży komfort użytkowy na co dzień i zużyjemy mniej opału, będziemy mogli zaoszczędzić.


podłogówka pozwoli zaoszczędzić, to fakt, ale w momencie gdy będzie współpracować z pompa ciepła, gdyż są to systemy niskotemperaturowe


Witam,

Ogrzewanie podłogowe pozwoli na oszczędności kosztów ogrzewania przy współpracy z praktycznie każdym rodzajem ogrzewania budynku. Przy współpracy z kotłami stałopalnymi, pozwoli to na obniżenie parametrów zasilania na kotle, poprzez co zostanie zużyta mniejsza ilość paliwa. Ogrzewanie podłogowe najlepiej współpracuje z gazowymi kotłami kondensacyjnymi. Dzięki obniżeniu temperatury zasilania, obniżona zostaje temperatura powrotu czynnika roboczego z instalacji centralnego ogrzewania. W związku z tym zwiększa się sprawność kotła kondensacyjnego poprzez odzysk ciepła podczas wkroplenia się pary wodnej znajdującej się w spalinach.
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o kotłach kondensacyjnych marki Junkers-Bosch z rodziny Cerapur oraz Bosch Condens zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: www.junkers.pl/produkty/k...kondensacyjne/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2018-09-17, 15:36   

Meisen.pl napisał/a:
Jedno nie wyklucza drugiego, szczególnie jeżeli całość jest podłączona do układu CO. Tak czy inaczej niewątpliwie ogrzewanie podłogowe zapewni nam duży komfort użytkowy na co dzień i zużyjemy mniej opału, będziemy mogli zaoszczędzić.


podłogówka pozwoli zaoszczędzić, to fakt, ale w momencie gdy będzie współpracować z pompą ciepła, gdyż są to systemy niskotemperaturowe
 
     
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2019-07-30, 11:29   

Witam,

Dokładnie. Pompa ciepła przy współpracy z ogrzewaniem niskotemperaturowym w postaci ogrzewania podłogowego pozwoli na znaczne oszczędności kosztów ogrzewania. Warto również wspomnieć, że przy projektowaniu ogrzewania podłogowego zaleca się, aby różnica temperatur na zasilaniu i powrocie wynosiła 7K. Praca pompy ciepła przy tych parametrach pozwoli na uzyskanie najniższych rocznych kosztów eksploatacyjnych budynku.
Przy okazji zachęcam do sprawdzenia oferty pomp ciepła marki Junkers-Bosch. Znajdują się w niej zarówno powietrzne, jak i gruntowe pompy ciepła z rodziny Bosch Compress, które posiadają jeden z wyższych współczynników COP na rynku. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o pompach ciepła zachęcam do odwiedzenia strony internetowej produktu: https://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Junkers-Bosch
 
     
Paweł21 
Wszechwiedzący

Dołączył: 01 Lip 2017
Posty: 884
Wysłany: 2019-09-19, 15:20   

W przypadku ogrzewania w domu warto zwrócić uwagę również na system do regulacji temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. Takie rozwiązania posiada producent Salus Controls i sami zdecydowaliśmy się na HTRS-RF(30), który w trybie offline pozwala na łatwe ustawienie temperatury również jako regulator dobowy. Dzięki temu dbamy nie tylko o odpowiednią temperaturę podczas naszej obecności, ale również znacząco zwiększa się oszczędności przez zastosowanie specjalnego algorytmu.
 
     
aronH 
Wszechwiedzący
aronH

Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 597
Wysłany: 2019-10-24, 10:16   

Niedawno sporo czytałem o ogrzewaniu nadmuchowym. Wydaje mi się, że to bardzo dobre rozwiązanie bo nie musisz mysleć o tym by kupić opał i zaprzątać sobie głowy wszystkim z tym związanym. Wiem, że ta firma http://problast.com.pl/ oferuje montaż takiej instalacji. Według mnie to bardzo wygodne rozwiązanie.
 
     
ariana
Wszechwiedzący

Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 782
Wysłany: 2019-10-30, 10:20   

Ogrzewanie podłogowe to bardzo dobre rozwiązanie. Jest ono ekologiczne i ekonomiczne. Bardzo dobrym rozwiązaniem są maty grzewcze DEVI Szczecin EWOL: https://ewol-ogrzewanie.pl/maty-grzejne-devi/. Koniecznie poczytajcie o ich właściwościach.
 
     
balladyna
Wszechwiedzący

Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 1272
Wysłany: 2020-09-11, 11:12   

Ogrzewanie podłogowe to ciekawe, choć drogie rozwiązanie.
 
     
kariska
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 14 Wrz 2020
Posty: 54
Wysłany: 2020-09-14, 21:44   

Oj ile ja przy budowie swojego domu namęczyłam się z wyborem systemu ogrzewania, bo wszak do głównie decyduje o kosztach utrzymania domu. Ogrzewanie podłogowe mam, choć ważniejsze jest źródło ciepła, które w ostatniej chwili zmieniłam z pompy ciepła na pellet i nie żałuje tego. Całość mam od polskiego producenta Defro https://www.defro.pl/ z kotłem Alfa II. Czysta i prosta obsługa, a koszty grzania niewielkie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12