Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gładź szpachlowa, która?
Autor Wiadomość
Jackowski

Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-11-17, 16:22   Gładź szpachlowa, która?

Witam, zatrzymałem się właśnie na etapie gładzi szpachlowej, a wybór jest tak duży, że nie wiem na którą się zdecydować. Zmniejszyłem pole wyboru do Cekolu C-45, Acryl Putz Śnieżki, Gipsaru i Stabilla. Która będzie najlepsza na ściany i sufity?
 
     
REKLAMA

Wysłany: 2010-11-22, 23:57   

 
     
zbyszek
Gość
Wysłany: 2010-11-22, 23:57   

Witaj, ja z wymienionych używałem tylko gipsara i cekol. Gipsar jest dość miękki i raczej nie byłem zadowolony, ale na sufit może być. Natomiast na sciany polecam cekol c45, jest twardy, gładki, ładnie wygląda, nie rysuje się, nie pyli nadmiernie i dobrze zrobiony nie rozwarstwia sie przy szlifowaniu. Cena wyższa, ale adekwatna do otrzymanego efektu.
 
     
Gość

Wysłany: 2010-11-24, 23:12   

cekol to dobra, stara, wypróbowana marka, jak napisał kolega wyżej C-45 daje efekt gładkiej, twardej sciany, generalnie wymaga jakiegos pojęcia o kladzeniu gładzi
 
     
kron
Nowicjusz

Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 48
Wysłany: 2010-11-30, 08:37   

Witam
Żaden z powyższych!
Jeśli chcesz mieć porządnie położone gipsy, to zainwestuj 50-70zł w worek.
Ja używam SEMIN C78 - gips i na to finisz ETS. Możesz pominąć finisz, kładziesz drugą warstwę gipsu trochę rzadszą.
Ewentualnie LAFARGE

Zapomnij o cekolach, dolinach nidu itd. To są "mazidła" możesz tym dziury pozapychać i niewiele więcej.
_________________
www.nadobrysen.eu Wyposażenie sypialni!
www.forum.nadobrysen.eu - FORUM Dom i Ogród
 
 
     
Gość

Wysłany: 2010-12-02, 14:39   

Nie zgodzę się z Tobą, że cekol to mazidło. Pracowałem na nim kiedyś i pracuję teraz, gdy zmienił się trochę skład gładzi. Jak dla mnie to C45 wymaga dokładności w rozrabianiu i wprawy w nakładaniu, wtedy nie będzie się mazać czy rozwarstwiać przy szlifowaniu.
 
     
kron
Nowicjusz

Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 48
Wysłany: 2010-12-07, 21:14   

Teraz faktycznie jest trochę inny, ale w dalszym ciągu nie jest to profesjonalny materiał, oczywiście można robić "wszystkim" ale chodzi o to, aby był efekt.
SEMIN jest moim zdaniem, najlepszym gipsem, przede wszystkim jest twardy, C45 podobnie jak dolina nidy, franspol są gipsami miękkimi, możesz to sprawdzić w łatwy sposób, wystarczy po wyschnięciu ściany przetrzeć ją ręką, jeśli się "sypie" se ściany, to znaczy, że nie jest to najlepszej jakości materiał.
Po za tym C45 nie jest typowym gipsem, tak naprawdę to jest to zaprawa "wielofunkcyjna"
Zaleta twardego gipsu jest taka, że nie trzeba go "trzeć" za mocno, jeśli masz dobrą rękę, to potem wystarczy lekko przetrzeć 100-tką i kładziesz kolejną warstwę. :)
Pozdrawiam
_________________
www.nadobrysen.eu Wyposażenie sypialni!
www.forum.nadobrysen.eu - FORUM Dom i Ogród
 
 
     
Dar-Bud SIPs 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 80
Wysłany: 2010-12-12, 15:58   

kron napisał/a:
Teraz faktycznie jest trochę inny, ale w dalszym ciągu nie jest to profesjonalny materiał, oczywiście można robić "wszystkim" ale chodzi o to, aby był efekt.
SEMIN jest moim zdaniem, najlepszym gipsem, przede wszystkim jest twardy, C45 podobnie jak dolina nidy, franspol są gipsami miękkimi, możesz to sprawdzić w łatwy sposób, wystarczy po wyschnięciu ściany przetrzeć ją ręką, jeśli się "sypie" se ściany, to znaczy, że nie jest to najlepszej jakości materiał.
Po za tym C45 nie jest typowym gipsem, tak naprawdę to jest to zaprawa "wielofunkcyjna"
Zaleta twardego gipsu jest taka, że nie trzeba go "trzeć" za mocno, jeśli masz dobrą rękę, to potem wystarczy lekko przetrzeć 100-tką i kładziesz kolejną warstwę. :)
Pozdrawiam

Witam wszystkich.
Mimo tego że już z rok nie robiłem żadną polską zaprawą to i tak preferuje gipsara.
Dla niewprawionych w boju proponuje miękkie Uni a dla bardziej wyrobionej ręki max-a
oba kładzie sie całkiem przyjemnie i efekty są rewelacyjne trzeba tylko umieć rozrobić.
Co do przedmówcy to nie zgodzę się z kilkoma radami np szlifowanie pomiędzy nakładaniem kolejnej warstwy, moim zdaniem to głupota bo pyłu bez gruntowania nie ściągniesz a wtedy może pojawić sie wcześniej wspomniany efekt rozwarstwiania się,
jeżeli ręka nie jest wprawiona w boju to można tylko ściąć "wąsy" szpachelką i kłaść kolejną warstwę, ale troszkę rzadziej rozrobionym materiałem.
Jeżeli ściana była w miarę równa i nie wyrabialiśmy zbyt grubych wgembień-dziur to powinno starczyć na dwa razy, a jeżeli chcemy mieć przysłowiowe lustro prawie baz szligfowania to można zaciągnąć trzeci raz rzadziutkim jak kisiel.
Tak położoną gładź wystarczy przeszlifować -(raz przeciągnąć gąbką bądź siatką na kiju) i zostaje gruntowanie.
Co do metody sprawdzania jakości materiału... to żaden materiał nie będzie się sypał pod ręką po porządnym zagruntowaniu, a bez gruntowania nie radził bym malować. ;-)
_________________
meega.us
meega uk
meega au
 
     
kron
Nowicjusz

Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 48
Wysłany: 2010-12-14, 07:20   

@Dar-Bud SIPs

Co do "ścinania wąsów" ja kładę gips tak, że nie ma wąsów, no chyba że ściana jest naprawdę "brzydka" wtedy nie wiele da się zrobić, czasami w takich przypadkach, lepiej jest przykleić k-g, niż bawić się gipsem.
Jeśli chodzi o przecieranie pierwszej warstwy - można/powinno się gruntować po przetarciu, ja raczej tego nie robię i nie zdarzył mi się efekt rozwarstwienia, czasami "wyłażą" bąbelki, ale nie jestem pewien, czy jest to wina właśnie przecierania.
Rzadko gruntuje gips przed malowaniem i nigdy nie było problemów. Jeśli dobrze się zamiecie ścianę, to powinno być ok, problem może się pojawić właśnie przy tanich, miękkich gipsach, tam faktycznie sypie się mocno i trzeba gruntować, ale jeśli robimy tylko naprawy, to moim zdaniem nie ma to sensu, w szczególności jeśli jest to "stara" ściana i wiadomo, że za dwa lata i tak wszystko odpadnie ;)
Pozdrawiam
_________________
www.nadobrysen.eu Wyposażenie sypialni!
www.forum.nadobrysen.eu - FORUM Dom i Ogród
 
 
     
Dar-Bud SIPs 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 80
Wysłany: 2010-12-19, 22:51   

Z większością się zgodzę, tylko poco wychodzić z złożenia zę za dwa lata i tak odpadnie...????
Jak miałbym robić na odpie..ol bo ściana i tak jest stara to bym wolał się za to nie brać -poco robić se antyreklamę? (a wolę nie być jednym z tych fachowców co cieszą się złapaną robótką i zastanawiają się dlaczego ich reputacja nie cieszy się zbyt długo popularnością.

Pozdrawiam
_________________
meega.us
meega uk
meega au
 
     
kron
Nowicjusz

Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 48
Wysłany: 2010-12-20, 12:25   

Nie wolno robić na odwal, to jasne, ale zawsze trzeba inwestora uprzedzić, jakie mogą być efekty, pamiętaj, że ludzie często wolą zaoszczędzić i nie myślą o tym co będzie później, ile razy słyszałeś "Panie, może odpadnie, może nie, będziemy się kiedyś martwić" niestety, ludzie wolą "oszczędzić" i zapłacić jeszcze raz za 2-3 lata. Ja mam dziwny traf, że trafiają mi się 30-40 letnie ściany, gdzie jest woda i piach, (tynk) zawsze będzie problem z taką ścianą, ile byś gruntu nie dał, zawsze popęka, odpadnie itd. :) Taki urok.
Pozdrawiam
_________________
www.nadobrysen.eu Wyposażenie sypialni!
www.forum.nadobrysen.eu - FORUM Dom i Ogród
 
 
     
goodidea 
Starszy budowlaniec

Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 283
Wysłany: 2011-04-26, 12:49   

Witam, w większości przeprowadzanych remontów istotną ich częścią ( istotną głównie ze strony inwestora ) jest wykonanie gładzi gipsowych, zwanych też gipsowaniem oraz cekolowaniem. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów gładzi gipsowych, często więc remontujący swoje mieszkania stają przed dylematem: co wybrać? Czy kierować się kryterium ceny, czy też marki i jakości? Na polskim rynku dominują dwie marki, które są dobrze rozpoznawalne zarówno przez inwestorów, są to Cekol, Gipsar, oraz po ostatniej szeroko zakrojonej kampanii reklamowej - Megaron. Wykonawcy z całą pewnością mają większe rozeznanie w asortymencie gładzi gipsowych i również swoje wybrane marki, które pozwalają na uzyskanie właściwego efektu końcowego a co za tym idzie zadowolenia inwestora.Zatem: czy przy decyzji o wyborze masy szpachlowej warto zdać się na zdanie wykonawcy? Moim zdaniem tak. Wykonawca powinien wiedzieć najlepiej przy użyciu jakiego materiału będzie w stanie uzyskać zadowalające efekty.Moim zdaniem 2 dominujące na naszym rodzimym rynku marki nie są godne polecenia - jedna masa jest zbyt twarda w obróbce a druga zbyt miękka. Najlepszym rozwiązaniem - chcąc uzyskać efekt wysokiej jakości - jest zastosowanie gotowych do użycia mas szpachlowych takich jak: Kreisel Gipsel Plus lub Flugger. Ich minusem jest cena, która jest nieco wyższa niż cena suchych mieszanek. Zastosowanie gotowych mas eliminuje efekt “przetarcia”, który jest najczęstszą bolączką przy wykonywaniu gładzi. Masy te są też bardziej elastyczne od tradycyjnych.

wyszukiwarka firm
 
     
Paver 
Nowicjusz

Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 27
Wysłany: 2011-08-05, 15:06   

Hello wszystkim, jestem w tym temacie świeżakiem, ale chyba obecnie polecane zaprawy są generalnie w miarę dobrej jakości, nie mam żadnych złych doświadczeń
 
     
MarkoPolo
Starszy budowlaniec

Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 258
Wysłany: 2012-01-25, 19:46   

Może napisz więcej szczegółów,jaki budżet posiadasz? Bo w kwestii chemii budowlanej zapraszam do nas www.GlazuraStrzelin.pl chętnie doradzimy.
_________________
Zobacz Malarnia Proszkowa Bielsko Biała
 
     
Gość

Wysłany: 2012-01-26, 12:00   

Jak chcesz, żeby sufit czy ściany jako tako wyglądały, to zdecydowanie Cekol. Może kładzenie wymaga trochę doświadczenia (jest miękki i trochę pyli przy szlifowaniu), ale za to jak się potrafi to efekt jest bardzo dobry: gładkie, równe ściany. Nienajtańszy ale warty swojej ceny.
 
     
1001narzedzi_pl
Budowlaniec

Dołączył: 15 Mar 2012
Posty: 142
Wysłany: 2012-05-30, 14:46   

Cekol to dobra gładź i jest polecana przez większość osób,więc myślę że warto się tym zainteresować. Polecam też profesjonalne narzędzia www.1001narzedzi.pl
_________________
zobacz: https://pl.next-jobs24.com/oferty-pracy-w-knurow-slaskie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13