Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciepło od podłogi
Autor Wiadomość
Mirek
Młodszy budowlaniec


Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 71
Wysłany: 2009-05-28, 06:48   Ciepło od podłogi

Ciepło od podłogi

Jednym z ważniejszych warunków do spełnienia, aby w naszych domach żyło nam się bardziej komfortowo, jest zachowanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach. Dzięki nowoczesnym technologiom instalacyjnym, możemy dowolnie regulować system dopasowując go swoich potrzeb. Na tym jednak nie koniec korzyści.

A wszystko dzięki ukrytej pod posadzką instalacji grzewczej. Możemy nawet chodzić boso, bez obaw, że się przeziębimy. Ogrzewanie podłogowe jest ogrzewaniem powierzchniowym – grzejnikiem jest cała powierzchnia podłogi. Jego skuteczność zależy w dużym stopniu od jakości izolacji cieplnej posadzki.

Dotyczy to zwłaszcza podłóg leżących na gruncie oraz tych nad piwnicami nieogrzewanymi. Zastosowanie podłogowych instalacji pozwala wyrównać temperaturę w różnych częściach pomieszczenia, jest dobrym rozwiązaniem, tam gdzie nie ma miejsca na zamontowanie tradycyjnych grzejników.

Woda pod stopami
- Wykorzystanie nowoczesnych instalacji podłogowych to obok komfortu użytkowania również oszczędność energii i tym samym ochrona środowiska naturalnego – mówi Andrzej Marchewicz z firmy Tece. – Wodne ogrzewanie jest integralną częścią podłogi, przez co nie zakłóca ogólnego wyglądu pomieszczeń – umożliwia praktycznie nieograniczona swobodę przy projektowaniu architektury wnętrz – dodaje.

Przez rury umieszczone na specjalnej macie izolacyjnej, przepływa woda, nagrzewając warstwy betonu i posadzki, które oddają ciepło do pomieszczenia. Niewidoczne pasujące do każdego wnętrza ogrzewanie, dodaje mu elegancji i wpływa na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych, gdyż możemy dowolnie regulować system, dostosowując go do aktualnych potrzeb.

Kilka faktów
Optymalna dla człowieka wilgotność powietrza powinna zawierać się w przedziale 40-60% oraz w temperaturze 19-20°C. Olbrzymie znaczenie dla dobrego samopoczucia ma ciepłota powierzchni ścian, sufitów, a nawet posadzki. Zalecana temperatura podłogi wynosi 26 – 29°C. Przekroczenie tej wartości na skali termometra pogarsza warunki komfortu cieplnego. W łazienkach i pasach przyokiennych dopuszcza się nieco wyższą temperaturę (rzędu 29-33°C).

http://comania.wordpress....plo-od-podlogi/
_________________
http://twitter.com/AtMeega
 
     
REKLAMA

Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 318
Wysłany: 2009-05-28, 19:58   

 
     
admin
Administrator


Wiek: 42
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 318
Wysłany: 2009-05-28, 19:58   

bardzo ciekawy artykuł dzięki za linka
_________________
Pozdrawiam wszystkich

>> klik klik << :)
 
     
Krzysiu

Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 2
Wysłany: 2013-07-13, 15:23   

Witam, mam pytanie.
Chcę przeprowadzić remont w łazience i jestem w trakcie wybierania płytek.
Wiadomo, że w tym pomieszczeniu jest to najbardziej optymalna opcja.
Czy płytki dostępne na tej stronie: http://dekordia.pl/ można w jakiś sposób zabezpieczyć, aby uzyskać właśnie efekt ciepła od podłogi? Płytki bardzo często kojarzą się z chłodem, czego chcę uniknąć...
Pozdrawiam
 
     
wsxedc
Nowicjusz

Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 4
Wysłany: 2013-07-17, 11:00   

Bardzo dobry sposób na ciepłą podłogę w łazience, ciekawe jakie są koszty takiego ogrzewania.
_________________
http://www.systemkominkowy.com/
 
     
UrszulaW

Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1
Wysłany: 2013-07-22, 11:18   

Takie ogrzewanie podłogowe to bardzo dobra inwestycja, obecnie jest ono coraz bardziej popularne. Mi taką instalację robił hydraulik 2 lata temu i jestem bardzo zadowolona. Na górnym piętrze mam kaloryfery, ale cały parter to praktycznie pogłogówka.
 
     
fatima 
Starszy budowlaniec

Dołączyła: 01 Lut 2013
Posty: 257
Wysłany: 2013-07-22, 14:04   

UrszulaW napisał/a:
Takie ogrzewanie podłogowe to bardzo dobra inwestycja, obecnie jest ono coraz bardziej popularne. Mi taką instalację robił hydraulik 2 lata temu i jestem bardzo zadowolona. Na górnym piętrze mam kaloryfery, ale cały parter to praktycznie pogłogówka.


Ale dziesięć lat temu to było "COŚ":)
 
     
mista
Nowicjusz

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 22
Wysłany: 2013-07-22, 16:19   

to ogrzewanie podłogowe to dobra inwestycja przede wszystkim dlatego, że chyba nie ma nic przyjemniejszego w chłodne zimowe dni niż ciepło pod stopami.
_________________
Materiały izolacyjne Vitcas - do domu i dla przemysłu.
 
     
qazwsxedc
Nowicjusz

Dołączył: 25 Lip 2013
Posty: 4
Wysłany: 2013-07-25, 13:20   

Ostatnio ceny ogrzewania podłogowego bardzo spadły, może dlatego coraz więcej ludzi się na nie decyduje i staje się coraz popularniejsze.
_________________
http://www.peltron.pl
 
     
1001narzedzi_pl
Budowlaniec

Dołączył: 15 Mar 2012
Posty: 142
Wysłany: 2013-10-01, 10:55   

Ogrzewanie podłogowe stanowi teraz niemal normę i warto mieć taki system w każdym domu,jest po prostu skuteczny i sprawdza się podczas każdego sezonu grzewczego.
_________________
zobacz: https://pl.next-jobs24.com/oferty-pracy-w-knurow-slaskie
 
     
Mirro

Dołączył: 10 Paź 2013
Posty: 2
Wysłany: 2013-10-10, 13:44   

Dokladnie, trzeba sie przeciez rozwijac. Mamy juz w koncu XXI wiek - mozliwosci techniczne rosna z dnia na dzien, a w ogrzewaniu - jakos nie bylo rewolucji.

Chociaz musze przyznac, ze ceny projekt ogrzewania podlogowego jak i jego wykonanie oraz materialy, ktore sa potrzebne do jego wykonania.

Takie ogrzewanie podlogowe to naprawde - sama przyjemnosc:)
 
     
Ligeroo_pl
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 88
Wysłany: 2013-11-04, 13:08   

Ogrzewanie podłogowe to bardzo fajna sprawa i polecam każdemu,dzięki niemu będzie oszczędniej,ale też uzależnione jest to od kilku czynników w tym metrażu domu.
_________________
http://www.immobilier-72.webself.net/
 
     
Fllor
Ekspert

Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 479
Wysłany: 2013-11-09, 09:39   

Jeżeli nie jest na prąd, to postawiłbym na takie rozwiazanie.
 
     
adam9112 
Nowicjusz

Dołączył: 04 Mar 2014
Posty: 7
Wysłany: 2014-03-04, 11:50   

zależy jak chcesz to montować. Mój znajomy zrobił ogrzewanie podłogowe prosto od pieca (zwykłego na wszystko) i bardzo sobie to chwali

szamba betonowe
Ostatnio zmieniony przez adam9112 2014-07-01, 12:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
MarkoPolo
Starszy budowlaniec

Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 258
Wysłany: 2014-03-17, 11:54   

Zgadza się,to zależy od kilku czynników ale generalnie rzecz biorąc ogrzewanie podłogowe jest bardzo przydatne i skuteczne,to jedno z tych "modnych" rozwiązań w naszym domu.
_________________
Zobacz Malarnia Proszkowa Bielsko Biała
 
     
Appirdsmanne 
Młodszy budowlaniec

Dołączyła: 09 Wrz 2014
Posty: 97
Wysłany: 2014-10-02, 08:04   

Zgadzam się, ogrzewanie podłogowe jest modne, praktyczne i coraz więcej osób się na nie decyduje
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12