Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki materiał na budowę domu?
Autor Wiadomość
bloon

Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 3
Wysłany: 2013-08-19, 19:08   Jaki materiał na budowę domu?

Jaki materiał wybrac do budowy domu? Drewno, cegła czy gotowy "holender" a może coś jeszcze innego?
 
     
REKLAMA

Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 12
Wysłany: 2013-08-24, 20:02   

 
     
jarole
Nowicjusz

Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 12
Wysłany: 2013-08-24, 20:02   

Do murowania ścian zdecydowanie beton komórkowy, ponieważ ma najlepszy współczynnik przenikania ciepła U - pozwoli na zatrzymanie największej ilości ciepła w domu, co pozwala na oszczędności przy bardzo drogim obecnie ogrzewaniu oraz jest to materiał z którego muruje się najszybciej czyli oszczędność na robociźnie.
 
     
Oknobyt_pl 
Nowicjusz

Dołączył: 17 Sie 2013
Posty: 42
Wysłany: 2013-08-27, 11:29   

Tutaj mogę się zgodzić z powyższa opinią,do budowy domu chyba jednak beton komórkowy będzie najlepszy i najbardziej trwały,ewentualnie ciekawą opcją jest drewno jako alternatywa,która także zapewni ciepło i komfort.
_________________
www.Oknobyt.pl - okna dla każdego!
 
     
bloon

Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 3
Wysłany: 2013-09-16, 11:01   

Oknobyt_pl napisał/a:
Tutaj mogę się zgodzić z powyższa opinią,do budowy domu chyba jednak beton komórkowy będzie najlepszy i najbardziej trwały,ewentualnie ciekawą opcją jest drewno jako alternatywa,która także zapewni ciepło i komfort.


Zdecydowanie sie zgadzam, beton komórkowy sprawdza się doskonale.
Przeciwnicy bk często wytykają mu problemy z akustyką, jednak parametry bk od Termalici i porothermu dryfix pokazują iż bk także w ten dziedzinie jest lepszy.

W naszych warunkach to tylko góralskie domy z bali można rozważać w aspekcie drewna - jednak są one bardzo drogie i trzeba mieć dobrego dostawcę drewna, inne domy drewnianie nie zdaja egzaminu.
 
     
LubPol_pl
Nowicjusz

Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 10
Wysłany: 2013-09-21, 12:08   

Ja takze mogę dołączyć do Użytkowników,którzy wypowiadają się w pozytywnym tonie na temat betonu komórkowego. Materiał jest bardzo trwały i solidny,więc śmiało polecam.
_________________
www.Lubpol.pl
 
     
gabi.el 
Nowicjusz

Wiek: 40
Dołączyła: 25 Wrz 2013
Posty: 7
Wysłany: 2013-09-25, 10:36   

jarole napisał/a:
Do murowania ścian zdecydowanie beton komórkowy, ponieważ ma najlepszy współczynnik przenikania ciepła U - pozwoli na zatrzymanie największej ilości ciepła w domu, co pozwala na oszczędności przy bardzo drogim obecnie ogrzewaniu oraz jest to materiał z którego muruje się najszybciej czyli oszczędność na robociźnie.


A ja pozwolę sobie dodać kilka argumentów przeciwko betonowi! Z własnego (niestety) doświadczenia...

1) Beton jest bardzo głośny - mieszkam w bliźniaku i ściana działowa jest taka, że słyszymy o czym rozmawiają sąsiedzi, jakoś się nawet specjalnie skupiać nie musimy. Po prostu jest głośno w mieszkaniu. Hałasu z zewnątrz aż tak nie słychać, ale też mieszkamy w cichej okolicy.

2) Z betonu budowało się dziwnie i niestety długo. Dziwnie, bo murowanie na klej ma swoją specyfikę i naprawdę niewiele trzeba żeby popełnić błąd. Z tego samego powodu murowanie trwało też długo, bo te błędy trzeba było poprawiać :)

Podsumowując - gdybyśmy się mieli murować jeszcze raz, to na pewno nie z betonu a z Porothermu, z którego budowała się moja siostra i uniknęła wszystkich "naszych" wad!
 
     
1001narzedzi_pl
Budowlaniec

Dołączył: 15 Mar 2012
Posty: 142
Wysłany: 2013-10-01, 10:41   

Tylko beton komórkowy lub drewno,to moim zdaniem najlepsze materiały na budowę domu jednorodzinnego. Pamiętajmy także o jednej bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie o izolacji domu,bez tego ani rusz.
_________________
zobacz: https://pl.next-jobs24.com/oferty-pracy-w-knurow-slaskie
 
     
gabi.el 
Nowicjusz

Wiek: 40
Dołączyła: 25 Wrz 2013
Posty: 7
Wysłany: 2013-10-29, 15:45   

1001narzedzi_pl napisał/a:
Tylko beton komórkowy lub drewno,to moim zdaniem najlepsze materiały na budowę domu jednorodzinnego. Pamiętajmy także o jednej bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie o izolacji domu,bez tego ani rusz.


Fajna wypowiedź :) Szkoda tylko że nijak ma się do rzeczywistości... Wiesz że 40% ludzi w Polsce buduje z Porothermu i jego klonów? Beton komórkowy jest daleko w tyle, a drewno to już kompletna niszówka i ekstrawagancja. A co do ocieplenia - akurat beton komórkowy i ceramikę można spokojnie wykorzystywać w technologii jednowarstwowej, bo mają współczynnik przenikalności cieplnej na akceptowalnym przez ITB poziomie (czyli U < 0,3).

Moim zdaniem popularność ceramiki wynika z uniwersalności - to jest ciepły materiał, ale też bardzo łatwo się z niego muruje i ma bardzo wysoką trwałość. Budowanie z betonu wymaga już trochę wprawy - inaczej bloczki się będą kruszyć na potęgę i koniec końców cała zabawa będzie nieopłacalna. A do ceramiki nawet nie musisz mieć ekipy - wystarczą dwie w miarę ogarnięte w temacie osoby, dobry kierownik budowy i powstaną ściany bez wydawania kasy na robociznę!
 
     
Kamaonline_pl
Budowlaniec

Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 101
Wysłany: 2013-10-30, 11:09   

W zasadzie niezależnie od materiału na jaki się zdecydujemy na budowę domu- chociaż ja polecam drewniane ze względu na styl oraz solidność,to większość z nich również w sensie materiałów wykończeniowych,znajdziemy je w dobrych sklepach internetowych,tam będziemy mieć ich największy wybór.
_________________
www.Kamaonline.pl
meega.us
meega uk
meega au
 
     
Fllor
Ekspert

Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 479
Wysłany: 2013-11-09, 09:49   

Na wykończenie na pewno klinkier, fakt drogi, ale odchodzą tynki, malowanie, glony itp. na ściany ceramika.
 
     
PieceMans_pl
Budowlaniec

Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 148
Wysłany: 2013-11-20, 12:23   

Minęło już trochę czasu,więc może napiszesz na jaki materiał w kwestii budowy domu ostatecznie się zdecydowaliście oraz ile wyniosły Was koszty zakupu? Czekamy na odpowiedź:)
_________________
http://propertyforum.forumup.info
 
     
jarole
Nowicjusz

Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 12
Wysłany: 2014-10-23, 08:30   

Na budowę domu w dzisiejszych czasach najlepszy jest beton komórkowy.
Materiał ten pozwala już na konstrukcji znacząco obniżyć wsp przenikania ciepła. Bloczki Termalica dają U na poziomie 0,173 W/m2K co jest świetnym wynikiem, dodatkowo buduje się z niego najszybciej i najłatwiej się obrabia ten materiał.
 
     
libi
Starszy budowlaniec

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 259
Wysłany: 2014-10-28, 20:11   

A ja jarole czytałem o niskiej nośności Termalici? Czy to prawda? Obawiam się o trwałość domu, który chcę właśnie postawić. Wolałbym by przetrwał 3 pokolenia niż jedno. Proszę o odpowiedź.
 
     
sawyer
Nowicjusz

Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 21
Wysłany: 2014-10-30, 13:41   

mówisz o termalice z bruk-betu? Znajomy buduje domy na południu z firmą i tej kostki też używali i złego słowa o niej nie słyszałem. Trochę trudno jest przewidzieć co będzie za 60-80 lat. Inna sprawa że bruk-bet generalnie robi solidną kostkę i pustaki więc spodziewam się dobrej trwałości
 
     
libi
Starszy budowlaniec

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 259
Wysłany: 2014-10-30, 16:25   

To w takim razie polecasz tę Termalicę na budulec? Teraz przeczytałem, że dwa piętra + poddasze można spokojnie korzystać z betonu komórkowego, ja planuję zbudować dwa piętra bez poddasza, a jak fundusze nie pozwolą to tylko parter i poddasze. No i chcę jaki ten dom by nie był by postał trochę czasu. Czyli mówisz, że Teramlicę warto?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13