Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co można zrobić z taką podbitką? - pomóżcie proszę!
Autor Wiadomość
asztando

Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-05-29, 21:34   Co można zrobić z taką podbitką? - pomóżcie proszę!

Witajcie.
Mniej więcej 7 lat temu zbudowałem dom, a w ramach prac na dnim wykonana została podbitka drewniana. Pomalowana została czymś co teraz mi się łuszczy i to niemal dokładnie na słojach drewna. Nie jestem pewien, ale to najprawdopodobniej była lakierobejca Drewnochron. Nałożone zostały na pewno 2-3 wartswy. W chwili obecnej wygląda to tak:







Nie jestem fachowcem w tym temacie więc zwracam się do Was. Co z tym teraz zrobić? Mi jako nieprofesjonaliście wydaje się, że należałoby w pierwszej kolejności zeszlifować przynajmniej trochę tą łuszczącą się lakierobejcę. Problem jednak w tym, czym to zrobić. Zauważcie że podbitka nie jest jedną, równą, płaską powierzchnią. Ma rowki tam gdzie deski się łączą na pióro-wpust. Połączona jest z listwami narożnymi wewnętrznymi i zewnętrznymi. Wchodzi też pod dachówkę. Jakie narzędzie ma szansę dotrzeć wszędzie gdzie trzeba a jednocześnie nie zniszczyć np. dachówki. Ja nie mam pomysłu. Czy pozostaje tylko praca ręczna. Jeśli tak to czym? Papierem ściernym, a może czymś innym? A może wogóle nie jest potrzebne żane szlifowanie? Pomóżcie proszę. Deszcz zaczyna już robić szkody na odsłoniętych cząsciach mojej podbitki.
Pozdrawiam.
Andrzej.
 
     
REKLAMA 

Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 40
Wysłany: 2011-05-31, 11:04   

 
     
die_is_way_to_drink 
Nowicjusz

Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 40
Wysłany: 2011-05-31, 11:04   

Może zlec robote fachowcowi?
 
     
Dar-Bud SIPs 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 80
Wysłany: 2011-06-15, 22:20   

Ja używam do trudno dostępnych miejsc Fein fmm 250 q taki jak na tym filmiku pokazowym filmik do multimastera trzeba tylko mieć specjalne końcówki do trzymania papieru. Do większych płaskich powierzchni używam szlifierki oscylacyjno-mimośrodowej.

Ale tak po tych zdjęciach to nie widać zbytnio ile masz do wyczyszczenia więc trudno określić co sie bardziej opłaca, czyszczenie czy wymiana. czasami wymiana wychodzi niewiele drożej a drewno jest nowe i starczy na dłużej.

pozdrawiam
_________________
meega.us
meega uk
meega au
 
     
Ekombig_pl
Nowicjusz

Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 10
Wysłany: 2011-07-08, 13:16   

No tak, czasami po prostu lepiej wykosztować się trochę więcej, ale wymieć i zrobić to porządnie a później mieć spokój jak trzeba.
_________________
www.ekombig.pl - Energooszczędne i ekologiczne materiały budowlane
 
     
janek20
Nowicjusz

Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 8
Wysłany: 2011-07-19, 21:23   

Moim zdaniem, lepiej żebyś zwrócił się z tym do profesjonalisty.

________
Polecam podłogi dębowe są bardzo wytrzymałe i pieknie wyglądają.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12