Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Uszczelnienie na styku wanna akrylowa - kafelki
Autor Wiadomość
wiktorwspanialy

Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 2
Wysłany: 2011-10-10, 08:54   Uszczelnienie na styku wanna akrylowa - kafelki

Witam!
Mam problem! Niedawno "prawie" ukończyłem remont łazienki. Jednak to prawi mnie dobija! Łazienkę wyłożyłem kafelkami i wstawiłem wannę akrylową i mam problem z uszczelnieniem na styku wanna - kafelki (na ścianie). Na początku wannę uszczelniłem silikonem sanitarnym firmy Atlas, ale ten silikon pięknie trzymał się kafelek, ale wanny już prawie wcale i ciągle zaciekała mi woda za wannę!! Następnie za radą "specjalistów" z Castoramy wyciąłem stary silikon i położyłem nowy: silikon akrylowy firmy Tytan - ten z kolei trzyma się wanny, ale nie trzyma się kafelek (znów woda wlatuje za wannę)!! Psychicznie już nie dają rady!! Zna ktoś jakiś porządny sposób, aby uszczelnić wannę akrylową do kafelek??

Pozdrawiam
 
     
REKLAMA 

Dołączyła: 17 Paź 2011
Posty: 15
Wysłany: 2011-10-17, 10:39   

 
     
Sasia 
Nowicjusz

Wiek: 46
Dołączyła: 17 Paź 2011
Posty: 15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-10-17, 10:39   

hmm, ja mam wannę akrylową i kafelki, połączone zwykłym silikonem Atlas i jest ok. A jakie masz dokłądnie kafelki? Może do kafelków trzeba dobrać jakiś specjalny silikon?
_________________
Remont domu to powtórne narodziny
 
     
maniek1
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 60
Wysłany: 2011-10-20, 13:59   

Ja tak samo silikonem :)
_________________
Najtańsze usługi geodezyjne łódzkie polecam !
 
     
Wojciech 
Wojciech74

Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 3
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-10-26, 12:34   

Stary post ale ja jestem tu nowy i myślę że może się komuś przydać moja rada.
przed przystąpieniem do wykonania uszczelienia materiałem typu sylikon przede wszystkim jest konieczne:
1. oczyścić powierzchnie uszczelniane z zanieczyszczeń wszelkiego rodzaju
2. powierzchnię odtłuścić - tu potrzebna jest wiedza czy odtłuszczany element nie ulegnie zniszczeniu od środka odtłuszczającego, którym może być np: Aceton
3. powierzchnie muszą być suche
4. elementy uszczelniane nie mogą być podatne na przemieszczenia (ztn. wanny akrylowe mają specjalne łapki stalowe do usztywnienia połączenia ze ścianą
5. układamy sylikon za pomocą pistoletu do sylikonu ruchem ciągłym, bez przerw izachwiań, dbając o to by sylikon odrazu przylegał do obu krawędzi. Nakładamy sylikon w miarę możliwości i wprawy równomierną grubość w jednolitej zwartej lini. Najlepiej tak dopasować końcówkę tuby (kąt i szerokość przycięcia) aby po nałożeniu sylikonu nie wymagał on ściągnięcia nadmiaru lecz co najwyżej wyrównania jego powierzchni.
6. w przypadku konieczności wyrównania spoiny lub ściągnięcia nadmiaru sylikonu używamy do tego celu następujących rzeczy:
a) spryskiwacz z wodą lub łagodnym (rozcieńczonym) i bezbarwnym detergentem do spryskania powierzchni położonego sylikonu. UWAGA! przed spryskaniem należy się upewnić czy spoina sylikonowa jest położona szczelnie (przylega do ścianek elem. łączonych)
b) ściągaczka (szpatułka) z miękkiego teflonu z odpowiednio wyprofilowanymi krawędziami (dostępne w profesjonalnych sklepach z płytkami) lub (osobiście przezemnie nie zalecany sposób) zwilżony palec wskazujący służący jako szpatółka (na dłuższą metę bolesne i tródne do wyczyszczenia z sylikonu)
7. spryskujemy powierzchnię płynem (niezwłocznie po jej nałożeniu)
8. wyrównujemy sylikon szpatółką
9. pozostawiamy do utwardzenia spoiny wg zaleceń producenta sylikonu jednak na nie krócej niż 12h bez używania.
W przypadku większych szczelin przy wannach i brodzikach mam swoje sposoby na ich uszczelnianie zainteresowanych zapraszam na PW
_________________
Oszczędzaj precyzją i bezawaryjnością a nie TANDETĄ!!!
 
     
Hydro-met.net
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 25 Paź 2011
Posty: 80
Wysłany: 2011-12-04, 17:56   

Ja często uszczelniałem to połączenie różnymi silikonami i nigdy nie miałem z tym problemów. Woda nie zaciekała za wannę. Jeśli zastosujemy się do rad powyżej to każdy silikon sanitarny powinien się nadawać do tych celów. Unikajmy zwykłych silikonów bo po pewnym czasie może się na nich grzyb pojawiać.
_________________
http://allegro.pl/uzytkownik/hydromarozo?order=m
 
     
Agnieszka_G

Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 2
Wysłany: 2012-02-12, 15:01   

Nic innego tam się nie sprawdzi tak jak silikon sanitarny. Trzeba tylko trzymać się wszystkich wskazówek odnośnie właściwego oczyszczenia powierzchni i położenia silikonu. No i może zdecyduj się na dobrą firmę np. Soudal.
 
     
Teonet
Nowicjusz

Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 10
Wysłany: 2012-02-29, 22:17   

Silikon sanitarny jest najczęściej używany do tego typu wypełnień. Nawet u mnie jest to właśnie w taki sposób wykonane i spisuje się tak jak powinno.
_________________
www.teonet.pl - Pozdrawiamy serdecznie .
 
     
filip
Nowicjusz

Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 4
Wysłany: 2012-06-11, 18:07   

Zawsze wklejam specjalne listwy między wanną a płytką. Oczywiście na prostych odcinkach. Wklejam tak by wyciśnięty silikon sanitarny był jak najmniej widoczny. Już wszyscy DH wskazują na normę, że silikon się starzeje i po max 5latach należy go wymienić. Inaczej ma się sprawa z silikonem neutrealnym lub nawet o niebo lepszym pouliretanem. W przypadku tego ostatniego wypełnienie wewnętrzne masy jest 100% czego nigdy nie można uzyskać w silikonach. Obojętnie jakich marek.
 
     
Elektrotip_pl
Nowicjusz

Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 44
Wysłany: 2013-04-16, 10:11   

Te specjalne listwy o których piszesz to jedna sprawa,natomiast druga- sylikon sanitarny,z doświadczenia wiem,że bardzo fajnie się sprawdza jako wypełnienie płytek,szczególnie w obudowie wokół wanny czy kabiny prysznicowej.
_________________
www.Elektrotip.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13