Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolor mebli kuchennych
Autor Wiadomość
karol
Młodszy budowlaniec


Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 83
Wysłany: 2011-11-27, 11:06   Kolor mebli kuchennych

znalazłem ciekawy artykuł na temat mebli kuchennych

Najnowsze trendy w dziedzinie aranżacji wnętrz każdego dnia zachwycają pomysłowością współczesnych projektantów. Wciąż jednak hitem pozostaje umiejętne wykorzystanie kolorów, za pomocą których możemy kreować przestrzeń. I tak oto, odpowiednia aranżacja kuchni, jest w stanie sprawić, że wspólne posiłki będziemy spożywać
z chęcią i w dobrym humorze.

Często nie zdajemy sobie sprawy, że barwy mają niebagatelny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, sen czy energię w ciągu dnia. Umiejętnie dobrana kolorystyka kuchni, to również przepis na apetyt zarówno małych, jak i dużych mieszkańców.
Zachować trochę ciepła

Aktualnie modnymi kolorami stosowanymi przez projektantów kuchennych aranżacji są odcienie czerwieni, żółci czy pomarańczy. Ciekawy jest z pewnością fakt, że pozytywnie pobudzają one nasz apetyt oraz ułatwiają trawienie, dlatego są to kolory szczególnie polecane dla małych niejadków i wielbicieli ciepła. Wybierając kolor mebli kuchennych powinniśmy pamiętać, aby nie przesadzić z jaskrawością i różnorodnością barw, aby nie stały się one zbyt uciążliwe dla naszego wzroku.
Chłodno i przyjemnie

Jeśli kuchnia ma pełnić tylko rolę miejsca do przygotowywania posiłków, od którego niejedna pani domu pragnie jak najszybciej się uwolnić, dobrym pomysłem będzie wybór chłodnych odcieni, np. fioletowego, niebieskiego (tłumi apetyt), czy zielonego, w otoczeniu których poczujemy świeżość
i motywację do pracy. W zestawieniu z nimi ciekawym akcentem mogą okazać się barwy szarości, czy bieli, tworząc nowoczesny minimalistyczny efekt. Dobierając kolorystykę do kuchennego wnętrza, powinniśmy kierować się nie tylko kolorem ścian, ale również mebli i dodatków. Oryginalnym rozwiązaniem może okazać się kolorowy akcent w postaci pastelowych, fioletowych frontów mebli, czy współgrających z ogółem dodatków.
meble do kuchniSubtelna elegancja czyli biel i czerń

Z rankingu popularności nowoczesnych aranżacji kuchni, wbrew pozorom, wciąż nie wypada ponadczasowa biel i odcienie szarości. Bardzo często są to kolory stosowane w zawsze modnym minimalistycznym stylu, bądź we wnętrzach inspirowanych stylem postindustrialnych loftów. Ponadto biel jest jednym
z najbardziej uniwersalnych odcieni, dzięki czemu można łączyć ją praktycznie z każdym stylem
i kolorem. Jednym z modnych zestawień może być np. stosowanie bieli na ścianach (dzięki czemu wnętrze optycznie wyda się przestronniejsze i estetyczne) oraz mebli w subtelnym, szarym odcieniu (bądź przeciwnie). Trafnym wyborem podczas urządzania współczesnych wnętrz kuchennych może być też stonowany brąz, który w połączeniu z szarością czy bielą, potrafi stworzyć prawdziwie gustowny i elegancki styl pomieszczenia. Warto pamiętać, że nadmiar bieli czy szarości w pomieszczeniu kuchennym może po pewnym czasie nudzić i wydawać się zbyt zimny. Jest to więc rozwiązanie polecane szczególnie dla osób lubiących eksperymenty, choćby poprzez łączenie stonowanych barw z bardzo wyrazistymi, kolorowymi akcentami - dekoracjami, storczykami, zabawnymi akcesoriami itp. Dlatego też czerwone czy fioletowe dodatki świetnie sprawdzą się w roli przysłowiowej wisienki na torcie.

fioletowe meble kuchenne
Szybki refresh aranżacji

Pamiętajmy, że jeśli mieszkanie, a w tym kuchnia nie zachwyca metrażem, warto pokusić się o jasne barwy, które optycznie powiększą przestrzeń. Jednocześnie dobrze zachować spójny charakter każdego pomieszczenia w mieszkaniu, choćby poprzez użycie jednolitych, stylowych dodatków. Ponadto, świeżości kuchni po dłuższym czasie, bez konieczności całościowego remontu,
z pewnością nada wymiana choćby frontów mebli kuchennych, zakup fototapet, szablonów malarskich czy naklejek na sprzęt AGD.


źródło:
http://www.e-mieszkanie.p...ebli-kuchennych
_________________
Cześć .
znajdź swoją drogę do zdrowia ALVEO

blog
 
     
REKLAMA

Dołączył: 10 Paź 2011
Posty: 94
Wysłany: 2012-01-17, 13:09   

_________________

 
     
Donicestalowe
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 10 Paź 2011
Posty: 94
Wysłany: 2012-01-17, 13:09   

Bardzo ciekawy artykuł,myślę że jeżeli już decydujemy się na meble kuchenne,to warto aby były w jasnym kolorze,podobnie zresztą jak ściany.
_________________
http://jobbrsenews.wordpress.com
 
     
Adrian1132
Nowicjusz

Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 48
Wysłany: 2012-02-06, 20:36   

Ja mam jaśniutkie:D
_________________
Profesjonalna Firma budowlana oraz Ekipa budowlana
 
     
Bellezza_pl
Nowicjusz

Dołączył: 24 Maj 2012
Posty: 10
Wysłany: 2012-05-28, 13:06   

Wg mnie to rzecz gustu. Dla jednych lepsze będą jasne,a dla innych ciemne które można dopasować do koloru płytek czy też ścian.
 
     
LazienkiABC_pl
Nowicjusz

Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 15
Wysłany: 2012-07-31, 15:50   

Jeżeli chodzi o meble kuchenne to podobają mi się czarne. Oczywiście jeżeli chodzi o dużą, jasną kuchnie. Do tego fototapeta pomiędzy szafkami a blatem. Chociaż wszystko zależy od gustu.
 
     
tomaszek 
Nowicjusz

Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 5
Wysłany: 2012-08-20, 02:35   

Teraz chyb a białe na topie bo żonka o innych nie chciała słyszeć :>
_________________
Harley mój to jest to...
 
     
AgregatyElem
Nowicjusz

Dołączył: 05 Lip 2012
Posty: 26
Wysłany: 2012-08-21, 15:23   

Tutaj liczy się zdanie osób mieszkających,w końcu to Wy będziecie korzystać z kuchni na co dzień. Czarne meble- tak pod warunkiem,że dodasz kilka jasnych dodatków.
_________________
www.agregaty.elem.com.pl
 
     
mista
Nowicjusz

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 22
Wysłany: 2012-10-10, 17:32   

pewnie, że to kwestia gustu. ja się zawsze skłaniam ku wzorcom skandynawskim i to nie ważne, czy to jest łazienka, kuchnia, sypialnia czy pokój dzienny. kocham minimalizm i chłodne kolory.
_________________
Materiały izolacyjne Vitcas - do domu i dla przemysłu.
 
     
dagmara
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 56
Wysłany: 2012-10-29, 20:39   

Ja mam czerwone :)
_________________
http://meega.pl
 
     
Bounty 
Budowlaniec
Koksu :)

Dołączyła: 06 Paź 2010
Posty: 158
Wysłany: 2012-11-06, 09:40   

Fajny artykuł, :)
Ja mam jasne meble w kuchni - raczej jestem fanka jaśniejszych mieszkań, w tym rózniez nie zbyt ciemnych mebli.
 
     
jarecky 
Nowicjusz

Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 38
Wysłany: 2012-11-30, 10:10   

Obecnie biel w modzie, dużo jest propozycji białych lakierowanych mebli. Wybór oczywiście to indywidualna sprawa. Sam jestem otwarty, czemu nie czerwień, fiolet czy pomarańcz?
 
     
sevelle dio 
Wszechwiedzący

Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 1135
Wysłany: 2012-12-19, 10:34   

Lubię białe wnętrza, ale chyba w kuchni chciałabym mieć coś innego, może jakiś orzech laskowy...? :) Rodzice kupili niedawno nowe meble kuchenne w Ikei, takie szarawo-brązowawe, bardzo dziwny kolor, ale wygląda super :D
 
     
Helios
Nowicjusz

Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 17
Wysłany: 2012-12-21, 12:30   

Kwestia gustu, raczej pozostawiam to w ocenie mojej małżonki, w końcu to ona spędza w kuchni wiecej czasu ode mnie :)
 
     
pawel_543 
Nowicjusz

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 30
Wysłany: 2013-03-03, 22:52   

Na pewno nie polecam czarnych mebli. Nie są ani ładne ani nie wprowadzają do wnętrza żadnego uroku.
_________________
Agencja interaktywna w Warszawie
 
     
balladyna
Wszechwiedzący

Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 1272
Wysłany: 2013-03-29, 10:01   

Ja mam meble w jasnym drewnie, blaty są za to grafitowe, więc myślę, że całkiem nieźle się to wyrównuje :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12