Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam. Ptyanie
Autor Wiadomość
PROBOWA

Dołączył: 28 Lis 2011
Posty: 2
Wysłany: 2011-11-28, 17:36   Witam. Ptyanie

Witam. Na forum zarejestrowałem sie żeby zapytać o pewną rzecz ale nie wiem gdzie ją zakwalifikować wiec zapytam od razu tutaj. W pomieszczeniu gospodarczym 4x5m mam zamiar urządzić chlewik. Ściany są pomalowane zieloną farbą, nie wiem co to za farba ale ja chciałbym wybielić je wapnem. Mam wapno hyd. i przygotowałem się do zrobienia wapiennej farby, ale nie wiem czy mogę pokryć wapnem tą farbę czy muszę ją zeskrobać. Pod farbą jest zwykła betonowa ściana. Dziękuje za pomoc.
 
     
REKLAMA

Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 318
Wysłany: 2011-11-28, 19:28   

 
     
admin
Administrator


Wiek: 42
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 318
Wysłany: 2011-11-28, 19:28   

nie znam się aż tak na malowaniu , ale jak schodzi farba ładnie to bym to zdarł na wszelki wypadek
_________________
Pozdrawiam wszystkich

>> klik klik << :)
 
     
PROBOWA

Dołączył: 28 Lis 2011
Posty: 2
Wysłany: 2011-11-29, 21:36   

Problem wygląda tak troche bardziej zbliżony. Mam do dyspozycji niewielkie pomieszczenie które chcę zaadaptować jako chlewik. Problem tyczy się ścian. Chciałbym je odświeżyć i najlepiej pomalować na biało. Poprzedni właściciel zaproponował że sam pomaluje jednak coś mu nie wyszło bo biała farba nie chciała się trzymać obecnego podłoża. Nie wiem, na tych ścianach jest jakaś stara zielona farba a w miejscu gdzie próbował chłop malować zielona przebija przez białą. Ściana frontowa na której stoi drabina to 2 płyty kartonowo gipsowe. Reszta ścian to lity beton pokryty zieloną farbą. Doradźcie mi co mam zrobić żeby ładnie wybielić całe pomieszczenie? Wapnem czy farbą. Kilka zdjęć dla ułatwienia.

Ściana z regipsów widać łączenie płyt po prawo od drabiny
http://imageshack.us/phot.../zdjcia046.jpg/

Tak wygląda próba malowania ściany zwykłą farbą emaliową
http://imageshack.us/phot.../zdjcia048.jpg/

Takie podłoże jest po zeskrobaniu farby na murowanych ścianach
http://imageshack.us/phot.../zdjcia049.jpg/
 
     
admin
Administrator


Wiek: 42
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 318
Wysłany: 2011-11-30, 10:14   

Teraz wszystko jasne ,

Tam gdzie stara farba słabo trzyma , to zdzierasz te płaty szpachelką
Później porządnie gruntujesz - w sklepie doradzą ci który grunt jest dobry , ja osobiście używam unigruntu czy jakoś podobnie
Jak grunt zeschnie ładnie , zrobi się taka szklista sucha powłoka , kupujesz farbę np. perfekta i malujesz najlepiej wałkiem , co najmniej dwa razy zobaczysz z resztą jak będzie efekt i sam ocenisz , dwa razy powinno wystarczyć

Jak masz obawy to możesz zagruntować pomieszczeni przed malowanie dwa razy , to nie jest droga impreza

Ja bym tak zrobił na twoim miejscu
_________________
Pozdrawiam wszystkich

>> klik klik << :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13