Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
DOM BUDOWA
Autor Wiadomość
ddk14 

Wiek: 44
Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 2
Skąd: Lunlin
Wysłany: 2012-03-23, 14:21   DOM BUDOWA

WITAM Chciałbym wybudować dom mam własną działkę wszystkie media. Jakie mogą być koszty budowy domu do 130m2. Dom z zewnątrz wykończony. Jak temat wygląda z domami kanadyjskimi, tradycyjnymi a drewnianymi. Proszę o pomoc nie mam zielonego pojęcia co do kosztów przeglądałem różne oferty ale nigdzie nie ma konkretów BARDZO PROSZĘ O POMOC !!!!
Jestem z okolic Lublina ewentualnie proszę o polecenie jakichś firm z góry dziękuję,
 
     
REKLAMA 

Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 2
Wysłany: 2012-03-23, 14:24   

 
     
ddk14 

Wiek: 44
Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 2
Skąd: Lunlin
Wysłany: 2012-03-23, 14:24   

Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość zmieszczenia się w kwocie 150-170 tyś
 
     
Donicestalowe
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 10 Paź 2011
Posty: 94
Wysłany: 2012-03-24, 11:44   

Naprawdę ciężko szacować takie kwoty,bo oprócz ceny za materiały budowlane,musisz doliczyć również usługi firmy wykonawczej,a te są różne w zależności od stawki. Dlatego najpierw dowiedz się ile wzięliby za wykończenie domu o takiej powierzchni.
_________________
http://jobbrsenews.wordpress.com
 
     
bloon

Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 3
Wysłany: 2013-08-19, 19:04   

Nie da się przekalkulować tak w ciemno kosztów, wszystko już zacznie sie na projekcie bo można go kupić tanio i drogo a potem kubatura wybranego projektu tworzy koszty materiałów i robocizny, zbyt wiele niewiadomych.
Rada moja jest taka by przesadnie nie oszczędzać bo na pewnych materiałach jak ściany, dach i ekipa odpowiadająca za ich zbudowanie nie może być przypadkowa.
 
     
1001narzedzi_pl
Budowlaniec

Dołączył: 15 Mar 2012
Posty: 142
Wysłany: 2013-10-01, 10:52   

W ciemno przy oszczędnym gospodarowaniu finansami,myślę że jak najbardziej możesz zmieścić się w kwocie 170 tyś zł, tym bardziej jeżeli dom jest wykończony z zewnątrz. To moje zdanie w tej kwestii.
_________________
zobacz: https://pl.next-jobs24.com/oferty-pracy-w-knurow-slaskie
 
     
Fllor
Ekspert

Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 479
Wysłany: 2014-01-24, 19:10   

Zmniejszenie nakładów poprzez rozsądne zakupy www.superbudowlani.pl tworzy katalog takich usług. W moim przypadku zakład 10% powyżej tego co wyliczyli przy kredycie.
 
     
jarole
Nowicjusz

Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 12
Wysłany: 2015-02-23, 00:15   

Odradzam te szybkie lekkie tanie domy, przestają być one opłacalne gdy się w nich zamieszka, a także nie są przystosowane do naszych warunków. W naszym klimacie domy powinno stawiać się z materiałów, które gwarantują niski wsp przenikania ciepła, obecnie najkorzystniejszy jest beton komórkowy. Muruje się z tego materiału równie sprawnie a oszczędności w okresie eksploatacji są bardzo znaczące. Bloczki od Termalici dają U ściany 0,173 W/m2K.
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2015-02-26, 12:05   

jarole a dachówka ma jakieś znaczenie przy przenikaniu ciepła i odpowiedniej izolacji? jest jakaś różnica między ceramiczną a betonową? rozważam te 2 opcje, bo wiadomo, że blachy brac pod uwage nawet nie wypada
 
     
ilonakaminska80
Nowicjusz

Dołączył: 12 Gru 2016
Posty: 8
Wysłany: 2016-12-14, 08:42   

zainwestuj w dobre materiały i sprawdzonych fachowców, np którzy pracowali u kogoś na Twoim osiedlu. Sąsiedzi to najlepsze źródło informacji
 
     
NaturalLogHomes 
Nowicjusz

Dołączył: 02 Cze 2017
Posty: 17
Wysłany: 2017-06-02, 06:32   

To oczywiście racja, podstawą zawsze są dobre i solidne materiały, a także prawidłowy montaż czy też solidność podczas budowy, tak abyś nie musiał się obawiać o fundamenty domu. Co sądzisz o domach z drewna, a konkretnie z bali? Przykładowe zdjęcia znajdziesz na naszej stronie.
_________________
www.NaturalLogHomes.eu
 
     
Tofik25 
Ekspert
Tofik25

Dołączyła: 12 Sty 2017
Posty: 421
Wysłany: 2017-06-15, 14:59   

Zgadzam się, że koszt zalezy od materiałów ale też od firmy, która wykonuje budowę. Ja decydując się na budowę domu zrobiłam research po róznych firmach i w ten sposób szukałam oszczędności. Np konstrukcję dachu wykonywała u mnie firma WPW Invest . Projektują, wykonuja i montują wiązary w technologii płytek kolczastych http://wpwinvest.pl/ofert...tek-kolczastych . Takie wiązary sa dużo tańsze niż tradycyjne gdyz nie wymagają betonowego stropu. Dodatkowo mozna zyskać poddasze, gdyż nie jest konieczne stosowanie podpór czy ścian nośnych.
 
     
Gree_pl 
Nowicjusz

Dołączył: 23 Cze 2017
Posty: 15
Wysłany: 2017-06-23, 06:16   

Warto tak czy inaczej oprócz dobrego projektu domu, wybrać odpowiednie i solidne materiały, tak aby ich jakość była na wysokim poziomie. Poza tym już na etapie budowy zastanówmy się nad klimatyzacją w domu, to bardzo ważny element który zapewni optymalny komfort. Akurat tym zajmujemy się na co dzień i możemy pomóc.
_________________
www.Gree.pl
 
     
Karolina 
Młodszy budowlaniec
Karolina

Dołączyła: 02 Gru 2016
Posty: 74
Wysłany: 2017-08-03, 19:32   

Cały potrzebny do budowy sprzęt, możesz wypożyczyć w https://www.boels.pl/ . Nie musisz go kupować. To zdecydowanie bardziej opłacalne. Warto też czasami skorzystać ze sprzętu,dzięki któremu budowa nabierze tempa. Zobacz ich ofertę, bo jest naprawdę korzystna.
 
     
al-g
Nowicjusz

Dołączył: 03 Paź 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-10-03, 08:37   

Bardzo ciekawe to rozwiązanie, wypożyczenia faktycznie pomagają w uzyskaniu oszczędności, prawda?
_________________
mata bentonitowa http://www.ars1.pl/mata-bentonitowa.html
 
     
Victori_pl
Starszy budowlaniec

Dołączył: 30 Wrz 2013
Posty: 231
Wysłany: 2017-10-05, 08:25   

Wszystko zależy tak na dobrą sprawę od tego czy będziesz potem korzystał z maszyn lub urządzeń bo jeśli nie, to faktycznie wypożyczenie jest dobrą opcją aby zaoszczędzić. Ciężko określić jakie będą koszty budowy domu, to też zależy od rodzaju wybranych materiałów lub firmy która się tym zajmie.
_________________
http://www.przewozyprzybyl.pl/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12